Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widze że zostałem przeniesiony w ten temat, sprawa naprawiona kolega slaweks87 trafił idealnie , czas naprawy ok 1.5h, poziom trudności nie duży ale trzeba uważać przy ściąganiu daszka by nie urwać anteny (sądze że to antena do łapania sygnału) poza tym cierpliwie da się to zrobić samemu, elektryk pewnie skasowałby 100-200 zł

 

fotki poglądowe :

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/uf445_BB__2230.JPG

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/at259_BB__2231.JPG

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/ha448_BB__2232.JPG

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/uf445_BB__2230.JPG

 

dzięki za przydatne sugestie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i przyszła na mnie kolej. U mnie usterka wystąpiła około dwa dni po zainstalowaniu chińskich projektorów led z logo BMW z allegro w miejsce lampek w spodzie drzwi, więc zastanawiam się czy to nie była przyczyna.

Samochód zamykał się z pilota, natomiast nie chciał się otworzyć. Przycisk na konsoli nie działał, słychać było, że coś się w drzwiach kierowcy próbuje otwierać, ale nic się nie działo. Jedyna możliwość otwarcia auta była ręcznym zamkiem drzwi kierowcy. Od wewnątrz dało się otworzyć tylko drzwi kierowcy. Klapa bagażnika i wlew paliwa też ciągle zamknięty. W pewnym momencie usiadłem z tyłu i zamknąłem auto. Musiałem przejść do przodu, otworzyć szybę i kluczykiem ręcznie drzwi kierowcy. Chwila strachu była :)

Po wymianie bezpiecznika nr 57 wszystkie usterki ustąpiły. Ciekawe na jak długo i czy czasem, któryś zamek nie odmówi posłuszeństwa..

Zastanawia mnie tylko, czy te chińskie projektory z logiem rzeczywiście mogły być przyczyną. Na razie wywaliłem je i powróciłem do oryginałów.

 

Dodam jeszcze, że teraz jak auto postoi kilka godzin zamknięte, to przy otwieraniu coś tam jakby z zamka drzwi kierowcy piszczy/skrzypi. Jak zamknę i od razu otworzę, to jest cicho. Chyba zamek będzie się kończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w e91, uszkodził się zamek w drzwiach kierowcy i nie ma możliwości otworzenia drzwi. Ściągałem boczek drzwi próbowałem jakoś pchnąć rygiel jednak bezskutecznie. Z tego co się doczytałem łamie się trybik w zamku i przeskakuje. Tylko jak otworzyć drzwi żeby dostać się do zamka ? Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ? Ewentulanie czy jest ktoś kto czuje się na siłach w woj. podkarpackim żeby to zrobić ? Rygiel podskakuje jak w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=AAuQWJF7zqA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam podobny problem... W moim BMW e91 nie działa zamykanie z kluczyka, początkowo wyglądało to tak że raz działało raz nie, zupełnie losowo... Otwieranie działa bez problemów. Czy ktoś może pomóc mi rozwiązaniu tego problemu, co trzeba zrobić sprawdzić: bezpieczniki, przekaźniki czy kable ? Dodam że mam tylko jedne kluczyk :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wg. zdjęć poniżej , musisz dobrać się do tego miejsca gdzie są przełamane przewody, zacznij od prawego peszla , ew. do mechanika robota nie jest trudna można ją wykonać samemu.

 

ps. lenistwo niektórych nie zna ganic , kilka postów na tej stronie opisałem to ale nawet nie chce się nikomu dwóch , trzech stron przeczytać :mad2: :mad2: :search:

 

 

http://img24.otofotki.pl/obrazki/cr186_BB__2230.JPG

http://img24.otofotki.pl/obrazki/mv917_BB__2231.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

U mnie było tak, że z pilota się nie otwierały, ani nie zamykały drzwi. Z konsoli środkowej centralny działał jak należy.

Sprawdziłem najpierw dwa piloty, czy wysyłają sygnał, wysyłały. Piloty wykluczone.

Następnie wymieniłem wszystkie bezpieczniki od centralnego zamka, choć żaden nie był spalony. Bezpieczniki wykluczone.

Kolejnym krokiem było znalezienie tego forum i Waszych porad.

Zacząłem od sprawdzenia wiązki kabli idącej do klapy bagażnika, tej po prawej stronie. I BINGO. Kable przerwane.

Połączyłem, zabezpieczyłem, sprawdziłem i wszystko działa jak powinno.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie w e91 tez to dopadło, dzisiaj zająłem się przewodami w klapie z prawej i lewej strony były do naprawy. Po złożeniu wszystkiego myślałem ze będzie git a tu [BAD]. Ale cos jest nie tak .A wiec tak, zaobserwowałem to ze jak auto wejdzie w tryb uśpienia i jak wciskam w pilocie którykolwiek przycisk to włącza się podświetlanie przycisku start stop. Oprócz tego słychać lekkie pukniecie z przodu jak by pod kokpitem od strony pasażera, bezpieczniki wszystkie ok pilot tez dobry . Proszę o pomoc co to może być, bo już mi ręce opadają. Zaczytując błędy pojawił się błąd A6D4 centralny przekaźnik blokady drzwi, wiecie gdzie on się znajduje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam podłącze się pod temat a mianowicie posiadam BMW E91 330d 2006r., po naciśnięciu pilota zapala się tylko przycisk start i takie kliknięcie słychać pod maską (przekaźnik w białej pojemniku chyba na komputer), gdy otworzę auto kluczykiem wszystkie drzwi się otwierają ale gdy tylko otworzę drzwi włącza się alarm do momentu włożenia kluczyka w stacyjkę, miesiąc temu alarm przestał wyć przy otwieraniu drzwi ale teraz odłączyłem akumulator i znów wyje. Kable w bagażniku całe bezpieczniki również proszę o pomoc przewaliłem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzisiaj stwierdziłem ze pogrzebie w nie działającym zamku (prawy przód ) cały czas słyszałem ze silniczekpracuje tylko jakby cos z czegos spadło i nie podnosiło/opuszczało dzyndzla :norty: rozebrałem tapicerke pogrzebałem srubokrętem i znalazłem taki jakby zółty slimaczek ktory porusza dzyndzlem :D pogrzebałem srubokrętem i nasunąłem go, narazie otwierają sie drzwi pasazera ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :!:

 

A ja mam taki problem a mianowicie podczas rozbierania boczku lewego oderwał się rygiel od zamku wiec zdemontowałem i skleiłem ale jak podłączyłem go to nie działał , jedynie jak sie naciska otwieranie to lekko silniczek sie rusza a na zamykanie ani drgnie . a jak jest podłączony to nie zamknę ani nie otworze żadnych drzwi a jak je odłączę to zamknę i otworze pozostałe drzwi. lewy zamek działa w prawych drzwiach a z prawych w lewych nie.. bezpieczniki wszystkie ok. Pomoże ktoś? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepne sie pod temat co moze byc przyczyna ze z kluczyka nie moge otworzyc samego bagaznika caly centralny dziala ale jak chce otworzyc sama klape to niestety nie chce dzialac sprawdzilem oba klucze ta sama sytuacja

 

Może to zabrzmi głupio ale rozumiem, że przycisk przytrzymujesz na 2s a nie tylko wciskasz?

Eibach Pro Kit, Rev Motoring Silicone Intake Hose, Kolektory Turbo Works, Performance Intake, Milv's: +1mm Modified Intake Lift Valvetronic Supports, Program BPC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podrzucić jakoś tutorial albo dokładnie opisać jak dostać się do tych przewodów w peszlach od bagażnika Tak żeby niczego nie uszkodzić. Też nie działa mi centralny, czasem zalapie. Chce sprawdzić klapę Ale proszę o pomoc. Wiem że 2 strony wcześniej są foty, ale one są już po operacji rozbierania a ja chciałbym łopatologicznie wyjaśnienie. KOMBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

Od wczoraj mam problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi kierowcy przez pilota i guzik w srodku auta.

Reszta dziala ok.

 

Znalazlem kilka tematow ale tam problem byl tylko z otwieraniem.

 

Zamek czy bezpiecznik?

 

Jesli zamek, co dokladnie trzeba kupic?

 

Znalazlem taki:

http://allegro.pl/zamek-drzwi-lewy-przod-bmw-e88-e89-e90-e91-e92-e93-i6829172506.html

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić zamek. Na realoem sobie sprawdź jaki potrzebujesz numer części. Ogólnie numer się zmieniał z biegiem czasu więc możliwe że najnowsza część jest poprawiona i nie padnie. Ja się nie chciałem bawić z wymianą drugi raz więc kupiłem nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. I mnie dopadł problem z zamkiem od kierowcy, bezpieczniki całe, z pilota nie otwiera się i nie zamyka, kluczykiem mogę zamknąć i otworzyć.

Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-bmw-e86-e87-e88-e89-e90-e91-i6772292081.html

Jest sens próbować naprawić czy kupić cały zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.