Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat. Otóż po wymianie zawieszenia na B12 moje koła przy stylingu 162 są ciut schowane w nadkolach. Chciałbym w związku z tym założyć dystanse. Felgi styling 162 mają ET34 z przodu i ET37 z tyłu (czyli różnica przód/tył wynosi ET3). Rozważam kupno dystansów przykręcanych do piasty na tył (20mm na stronę, z tego względu że to maks żeby nie przycierało przy oponie 255/35/18) i dystansów przelotowych 10mm na przód (wolałbym przykręcane ale takie występują niestety od 20mm wzwyż). Większość osób używa właśnie takiego połączenia dystansów przód/tył przy dystansach grubości j.w. I teraz moje pytanie. Gdy założę dystanse 10mm przód i 20mm tył stosunek ET przód/tył wyniesie 7, czyli więcej niż przy ustawieniach oem. Czy wie może ktoś z Was jak to wpłynie na trakcję (jest to w końcu samowolna ingerencja w ustawienia parametrów zawieszenia). Wiem, że fajnie to wygląda bo koła są wypchnięte na zewnątrz i większość osób tak robi, ale czy nie przysporzy to kłopotów. Do końca nie wiem czy można dobrowolnie żonglować sobie grubością dystansów przód/tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżam temat. Otóż po wymianie zawieszenia na B12 moje koła przy stylingu 162 są ciut schowane w nadkolach. Chciałbym w związku z tym założyć dystanse. Felgi styling 162 mają ET34 z przodu i ET37 z tyłu (czyli różnica przód/tył wynosi ET3). Rozważam kupno dystansów przykręcanych do piasty na tył (20mm na stronę, z tego względu że to maks żeby nie przycierało przy oponie 255/35/18) i dystansów przelotowych 10mm na przód (wolałbym przykręcane ale takie występują niestety od 20mm wzwyż). Większość osób używa właśnie takiego połączenia dystansów przód/tył przy dystansach grubości j.w. I teraz moje pytanie. Gdy założę dystanse 10mm przód i 20mm tył stosunek ET przód/tył wyniesie 7, czyli więcej niż przy ustawieniach oem. Czy wie może ktoś z Was jak to wpłynie na trakcję (jest to w końcu samowolna ingerencja w ustawienia parametrów zawieszenia). Wiem, że fajnie to wygląda bo koła są wypchnięte na zewnątrz i większość osób tak robi, ale czy nie przysporzy to kłopotów. Do końca nie wiem czy można dobrowolnie żonglować sobie grubością dystansów przód/tył.

 

Ja mam 20mm przykrecane na strone na tyle od kilku mies i nie ma poki co niepokojacych sygnalow. Na przod zamierzam wlozyc 15mm i raczej powinno wejsc bez klopotu.

Jak sie jezdzi na B12? Bardzo twardo w porownaniu ze standardem?

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B12 jeździ się super. O wiele lepiej niż na standardowym zawieszeniu w e90. Jest bardziej sprężyste (oczywiście czuć, że jest sztywniej), ale sprężyny lepiej wybierają nierówności, no i wiadomo, zestaw bardzo, bardzo lubi zakręty (przy okazji muszę zrobić coś z hamulcami, tarcza 300mm nie daje zbytnio rady właśnie w zakrętach). Głuche odgłosy podczas pokonywania mniejszych dziur w drodze i studzienek zostały wyeliminowane (pomimo twardych opon RFT, na których cały czas się poruszam). W środku zrobiło się ciszej (mowa o plastikach itp.) Summa summarum polecam :cool2:

A co do dystansów muszę jeszcze zgłębić temat. Domyślam się, że po zastosowaniu dystansów różnej grubości zmienia się umiejscowienie/rozłożenie masy stosunek oś/koła (inaczej przód inaczej tył)? Pewnie dlatego łożyska dostają bardziej po tyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie tych dystansow to raptem 4cm na osi wiec teoretycznie nie powinno byc znaczenia ale jakos wg mnie prowadzenie jest jeszcze bardziej stabilne. Natomiast wyglad to z pewnoscia jest znacznie lepiej. Co do lozysk to oryginal z przodu to koszt cos kolo 200zl wiec jak za jakies pare lat trzeba bedzie zmienic to nie az taki wielki problem
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy przy dystansach 20mm i feldze s162 tył 8.5 et 37 nie bedzie przycierac ?? Dodam ze mam sportowe zawieszenie i opony nominalne 255/35/18. Ewentualnie jak ktos ma foto to bym prosił jak to wyglada. Z góry dzięki :) :D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy przy dystansach 20mm i feldze s162 tył 8.5 et 37 nie bedzie przycierac ?? Dodam ze mam sportowe zawieszenie i opony nominalne 255/35/18. Ewentualnie jak ktos ma foto to bym prosił jak to wyglada. Z góry dzięki :) :D :)
Będzie. 15mm maks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałem zaznaczyć że jestem troche nieogarnięty jeżeli chodzi o sprawy motoryzacyjne i stąd mój kłopot.

 

Otóż posiadam alufelgi zimowe 16 cali '7jx16' et 44 . Na nich opony o profilu 205/55/16 założyłem je do mojego bmw e90 i tutaj pojawił się problem. Otoż z tyłu felga pasuje, jednak z przodu trze o zacisk hamulcowy. I teraz moje pytanie, jakie dystanse najlepiej założyć aby w miare dobrze to wyglądało, z przodu muszę założyć minimum 10mm aby nie tarło natomiast nie wiem ile najlepiej z tyłu aby felga nie była tak mocno schowana. I czy nie jest to problematyczne jeżeli założy się dystans o innej szerokości na tył i o innej na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zacznijmy od tego, że masz felgi od E87 a nie E90 stąd Twój problem. Siedzą o centymetr za głęboko.

 

Handlarzom z allegro wszystko do wszystkiego pasuje. Oto przykład ogłoszenia "ORYGINALNE ALU BMW 16 E81 E87 E90 E91 F20 F30 F31". Takiego oszołoma powinno się pałą lać. Nie dość, że felgi od E87 nie pasują do E90, to jeszcze seria F ma inną szerokość śrub, więc nie są kompatybilne z serią E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do 7,5JX17 ET:43 jakie dystanse? Tył to chyba ze 20-25mm. Przód 10?

Opony na zime 225/45/17 przód i tył.

Lato 225/45/17 przód 245/40/17 tył.

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam generalne pytanie, czym się różni IS od ET? i czy jak mam IS34 a chciałbym uzyskać taki efekt jak bym miał koła ET20 to muszę założyć dystanse 14mm?

 

Na zimę mam 16 cali 225/55 z ET20 i wygląda spoko (przód leciutko przyciera przy maks skręconych kołach, tył by mógł bardziej szerszy) na lato mam IS34 17 cali 225/45 i wygląda słabo i tak myślę, żeby na tył dać dystanse 20mm a na przód 10mm? będzie spoko? czy może inne wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

IS i ET to to samo.

 

W tych kołach 16 cali, to masz za wysokie opony (lub za szerokie jak na taki profil). Opona powinna być 205/55/16. Masz w tym momencie koło wyższe o 2 cm od prawidłowego wymiaru. Z tego powodu Ci obciera i na pewno licznik prędkości Ci zakłamuje, czyli pokazuje mniejszą prędkość niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam, mam felgi z ET 30 a opony 225/45 R17. Przód wygląda nie najgorzej jednak przy maks skręcie koło obciera do wewnątrz, a tył jest strasznie schowany. Pomożecie?

może byś podał jakiej szerokości masz te felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tył tak w E90/E91 ma, że koło jest schowane mocno. Wygląda to średnio. No chyba, że u Ciebie w porównaniu do innych E90, jest schowane mocniej, to wtedy by oznaczało, że masz felgi jednak o innym ET niż 30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmierz suwmiarką czy nawet metrówką ile masz miejsca i w ten sposób dobierz odpowiednie dystanse, to samo z przodem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.