Skocz do zawartości

akumulator do 320D


ppatryk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam 100Ah i musze zmienic bo padl. Zmienie raczej na cos blizej nominalu tak na 80/90 bo za duzy tez zle. Obciazony alternator nie doladowany aku. Moze wlasnie to bylo powodem ze mi padla ta 100Ah.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100Ah i musze zmienic bo padl. Zmienie raczej na cos blizej nominalu tak na 80/90 bo za duzy tez zle. Obciazony alternator nie doladowany aku. Moze wlasnie to bylo powodem ze mi padla ta 100Ah.

czy ja wiem , 88 to opcja w 320d wiec alternator ma i tak zapas na większy , sprzetu pewnie za duzo w aucie :mrgreen: ale... u mnie też po zamontowaniu wzmacniacza,kondensatora,nawigacji,CB, przetwornicy, laptopa,drukarki czasami tez słabo zakreci na drugi dzień ale oczywiście te ostatnie dodatki nie uzywam na codzien ale czasami zabieram w trase żeby mieć po drodze kontakt ze światem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się kupuje żelowy akumulator jak się ma różne gadżety ja mam 2 razy 100ah plus zwykły bosch 70ah ale silnik 2.5 benzyna do tego alternator z 5.0 i jakoś działa ale dla kolegi to 80ah wystarczy tylko nie kupuj w markecię :nienie:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a u kolegi jest 72 AH ale nie wiem jaki prad rozruchowy (akumulator Centry) ostatnio przy niskich temp ma problemy z odpalaniem okazaly sie 2 swiece padneite ale dzis prz temp -1st C krecil go tak 4 sekundy wiec wg mnie za dlugo??? jaki aku wg instrukcji ma byc przedewszystkim jaki prad rozruchowy.. ewentualnie czy rozrusznik ma szybko krecic bo w moim 530D jest zdecydowanie szybciej niz u niego a przy slabym aku poprostu komp nie pozwoli krecic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100Ah i musze zmienic bo padl. Zmienie raczej na cos blizej nominalu tak na 80/90 bo za duzy tez zle. Obciazony alternator nie doladowany aku. Moze wlasnie to bylo powodem ze mi padla ta 100Ah.

A po jakim czasie padł? Ja mam oryginalny od stycznia 2005 i się zastanawiam kiedy mi padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał akumulator samodzielnie? Słyszałem, że odpięcie akumulatora może spowodować kłopoty z elektroniką. Ktoś to potwierdza?

 

 

odpięcie akumulatora nie powoduje kompletnie żadnych kłopotów z elektroniką. Kasuje ci się tylko wskazanie komputera pokładowego. Jeśli wypniesz akumulator na dłuższą chwilę to skasujesz także pamięć centralki sterującej i będzie musiała ona nauczyć się parametrów pracy silnika.

Nic poza tym sie nie dzieje.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie do końca związane z tematem tego postu.

 

Orientujecie się jaki jest najbardziej optymalny akumulator do e46 330 xd z 2002 roku?

Czuję, że za niedługo będę musiał go kupić i chciałbym wiedzieć, który wybrać... :roll:

 

Z góry dziękuję za jakieś informacje :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał akumulator samodzielnie? Słyszałem, że odpięcie akumulatora może spowodować kłopoty z elektroniką. Ktoś to potwierdza?

 

 

odpięcie akumulatora nie powoduje kompletnie żadnych kłopotów z elektroniką. Kasuje ci się tylko wskazanie komputera pokładowego. Jeśli wypniesz akumulator na dłuższą chwilę to skasujesz także pamięć centralki sterującej i będzie musiała ona nauczyć się parametrów pracy silnika.

Nic poza tym sie nie dzieje.

 

Pzdr,

A, to super. Czyli mozna samemu sobie wymienić bez ryzyka. Dzięki za info! :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego cinek1985 ja podaje wrtości jake zastosowało BMW w swoim akumulatorze i zapwne zastosowane wartości uznali za odpowiednie i wystarczające do tego modelu i silnika , co nie znaczy że nie można zasosowac akumulatora o wiekszym prądzie rozruchu i pojemności ale wszystko w granicach rozsądku

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam 100Ah i musze zmienic bo padl. Zmienie raczej na cos blizej nominalu tak na 80/90 bo za duzy tez zle. Obciazony alternator nie doladowany aku. Moze wlasnie to bylo powodem ze mi padla ta 100Ah.

A po jakim czasie padł? Ja mam oryginalny od stycznia 2005 i się zastanawiam kiedy mi padnie.

 

Mam aku od poprzednika.

I tak bys nie porownal zbyt wiele zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alumulatory do E46 320d (przed i po liftingu).

Im wiecej w aucie urządzeń pobierających prąd, tym wybór raczej oczywisty:

 

Bosch

1) Bosch S4 0.092.S40.100 S40 10 315x175x175 80Ah, 740A,L- 496,54zł ,

2) Bosch S5 0.092.S50.100 S50 10 315x175x175 85Ah, 800A,L- 581,94zł.

(sugerowane ceny Boscha)

 

Varta

1) Varta 580 406 074 3132 BLUE dynamic 80Ah 740A (EN)

2) Varta 585 200 080 3162 SILVER dynamic 85Ah, 800A (EN) .

Aku Varty są prawdopodobnie droższe od Boscha.

 

Ja wymieniłem rok temu (do E46 320d po liftingu) na Boscha (pierwszego w opisie- 459zł +przesyłka). Spisuje się dobrze. Wymieniony akumulator BMW miał 6 i pół roku i miał jeszcze ok 85% pierwotnej sprawności - był to Aku BMW 80Ah i chyba 640A (znalazł się na niego kupiec, dołożyłem $ i kupiłen nowego boscha.

Poprzednio zakupiony Bosch silver 74Ah w innym moim samochodzie wytrzymał 7-8 lat (sam go prawdopodobnie załatwiłem za mocnym ładowaniem).

Stare akumulatory proponuję ładować nie za dużym prądem( mniej amper, ale przez dłuższy czas).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.