Skocz do zawartości

Nieprzyjemny rezonans na postoju 320d - NAPRAWIONE (wydech)


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam pewien niezbyt przyjemny problem (choc znowu nie jakis uciazliwy) .

 

Otoz jak auto stoi i silnik jest odpalony to cos mi rezonuje pod autem (320d 136KM) :evil: :mad2: ...tak jakby wydech, wal , albo jakas oslona o cos uderzala pod wplywem wibracji diesla :evil: .

 

Czesciej dzieje sie to jak sa skrecone kola, choc na prostych kolach tez czasami . Zawsze jak auto stoi, jak jedzie to nie uslyszalem tego nigdy . A na postoju tez nie zawsze, ale z raz na 5 postojow to slysze . W kabinie tego prawie wcale nie slychac, trzeba sie wsluchac, ale na zewnatrz slychac to wiele glosniej od silnika :duh: .

 

Jakies rady co sprawdzic ? Oslony katalizatora i przegubu wydechu sprawdzilem i to nie to .

 

dzieki

pozdr.

piotrek

Edytowane przez piotres
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego, dźwięk dochodził od spodu z lewej strony, jakby pod reflektorem. Okazało się, że obudowa klaksonu dotykała belki zderzaka. Usterka żadna, ale drażni okrutnie.

 

U mnie to cos innego, jakby na wysokosci skrzyni biegow cos rezonowalo, pod autem .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tyle osłon, że bez oględzin na kanale nie znajdziesz tego. W moim przypadku robiłem 3 podejścia zanim namierzyłem tego "brzęczka". Plusem jest to, że przy okazji poprawiłem mocowania wszystkiego co "luźne". :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie sprzegła jak zdjeli osłony i założyli tez coś mi stukało z okolic skrzyni- pod samochodem. Byłem po 3 dniach- poszło autko do góry, szarpiemy wszystkie osłonki i nic! Ale zmieniałem podporę skrzyni po pękła i przy oakzji odkręcili i na nowo złożyli mi te osłonki oi było OK.

 

Swoją drogą te osłony termiczne mają coraz wieksze otworki i spadają z coraz większych podkładek :-))))

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zawieszenie tlumika...tam gdzie opisujesz jest przkrecony tlumik...sprawdz sruby nr.10 i 11 lub oslona lacznika elastycznego przy srubie 10 ...zobacz

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/132024_p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem w poniedzialek do kumpla na kanal obadac sprawe ...okazalo sie ze rezonuje - odcinek rury laczacy katalizator z tlumikiem srodkowym :shock: . Wydech nigdzie nie dotykal ani oslony ani podwozia (odstepy byly spore) . Po objeciu go dlonia w miejscu w ktorym rezonowal, przestawalo . Tak jakby w tej rurze siedzial jakis element i to on wydawal ten dziwiek . Mysle sobie - pewnie kawalek plytki z katalizatora sie urwal .

 

Wiec dzis podjechalem na usuniecie wkladu z katalizatora - Pan wybil mi caly wklad bez rozcinania wydechu, ani puszki katalizatora . Potrzachnalem tym odcinkiem wydechu ...nic ...cisza . Zamontowalismy, przejechalem 5 km - bylo ok, swoja droga nie odczulem ani zadnej zmiany dzwieku ani tez poprawy osiagow auta po wywaleniu tegoz wkladu katalizatora . Potem znowu to samo - rezonuje :duh: .

 

Potem w domu dla pewnosci zdjalem calkiem oslone te aluminiowa oslaniajaca katalizator, oczywiscie bez zmian, nadal rezonuje jak rezonowalo , co to jasna cholera jest ? :duh:

 

Aha na prostych kolach takze rezonuje, choc rzadziej jak na skreconych .

 

Poduszki pod silnikiem wygladaja w miare OK, drgania silnika NIE sa przenoszone do kabiny .

 

Dzis poswiecilem temu czas od 9 rano do 15.30 i NIC ...zero rezulatatow pozatym ze zaplacilem 80 zl za wybicie wkladu kata . Chyba tylko ja mam takie problemy ze nawet jak cholernie chce cos naprawic to nie moge ...i inni takze nie maja pomyslu :duh: . Zlosci mnie to juz okrutnie .

 

Jedyny pomysl jaki mi sie nasuwa to montaz drugiego tlumika drgan wydechu ("plecionki"), za tym ktory mam obecnie, tj. ten za katalizatorem. Tyle ze nie wiem czy on sie tam zmiesci, musze pomierzyc .

 

A Wy macie jakies pomysly ? :duh:

 

pozdro

dzieki

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Jednak u mnie ciągle "dzwoni".Podejrzewam że to po usunięciu kata.Wkurza mnie to strasznie bo na postoju jest metaliczny dzwięk.Postanowiłem w weekend wywalic obudowe kata i zamontować albo strumienicę albo siatkę elastyczną.Może pomoże... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie cos zostalo z tego kata w rurze...mialem podobnie i po wywaleniu kata jak pisze...piotres rezonans ucichl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies rady co sprawdzic ? Oslony katalizatora i przegubu wydechu sprawdzilem i to nie to .

 

dzieki

pozdr.

piotrek

 

 

HAHAHAHA :D Dzisiaj odkrylem co tak rezonuje i dzwieczy u mnie :)

Koncowka wydechu sie oderwala i dzwoni do oderwanego zaczepu...

Odkrylem to przez przypadek opierajac sie o auto podczas utraty rownowagi - zakolysalem autem i uslyszalem znajomy dzwiek :)

 

Te dzwieki byly przy przyspieszaniu, puszczaniu sprzegla i czasem po zgaszeniu silnika jak samochod sie troche cofnal na biegu :)

 

kopnij w rure aby sie upewnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Jednak u mnie ciągle "dzwoni".Podejrzewam że to po usunięciu kata.Wkurza mnie to strasznie bo na postoju jest metaliczny dzwięk.Postanowiłem w weekend wywalic obudowe kata i zamontować albo strumienicę albo siatkę elastyczną.Może pomoże... :mad2:

 

To napewno nie wina usuniecia katalizatora :) Jedyna roznica bez kata jest to ze lekko bardziej turbina "gwizdze" nawet fajny dziwiek :P .

 

Wstaw "plecionke" (przegub wydechu) w miejsce kata (po co strumienica ? :duh: ) . Prosze porob fotki z prac i wrzuc tutaj . Wg mnie moze byc nieco ciezko wstawic przegub w miejsce kata, flansza wydechu idaca do turbiny praktycznie odrazu przechodzi w puszke katalizatora :evil: .

 

good luck :cool2:

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie były podobne objawy,drgał cały tłumik i i lekko karoseria-uszkodzona była poduszka pod silnikiem i pod skrzynią biegów

Po wymianie cisza choć też wszystko wskazywało na wydech.

Teraz jak odpalam ,albo gaszę nie czuję takiego drgania silnika,wibracje nie przenoszą się też na oparcia foteli i kierownicę w czasie postoju.

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie były podobne objawy,drgał cały tłumik i i lekko karoseria-uszkodzona była poduszka pod silnikiem i pod skrzynią biegów

Po wymianie cisza choć też wszystko wskazywało na wydech.

Teraz jak odpalam ,albo gaszę nie czuję takiego drgania silnika,wibracje nie przenoszą się też na oparcia foteli i kierownicę w czasie postoju.

pozdr. :)

 

Mi sie nie przenosza wibracje na karoserie, a tym bardziej na wnetrze auta, nic nie drga w kabinie . Poduszki u mnie wygladaja OK .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Jednak u mnie ciągle "dzwoni".Podejrzewam że to po usunięciu kata.Wkurza mnie to strasznie bo na postoju jest metaliczny dzwięk.Postanowiłem w weekend wywalic obudowe kata i zamontować albo strumienicę albo siatkę elastyczną.Może pomoże... :mad2:

 

I jak cos zdzialales w weekend ? Jakas poprawa ? :)

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem, cos sie tłukło na wolnych obrotach i podczas gaszenia samochodu stukało mocniej. Przyczyna to taka mała puszka za katalizatorem (na zdjeciu powyzej przykrecona srubami 10 i 11). Po rozcieciu tego okazalo sie ze w srodku znajduje sie taka metalowa harmonia ktora ma tłumic drgania, jednak w silniku diesla widocznie to nie zdaje egzaminu, gdyz ten ma wieksze dragania od benzyniaka. Harmonijka ta się urwała i to powodowalo drgania. Czy ktos wie gdzie mozna tą puszke dostac albo ile kosztuje w ASO?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem, cos sie tłukło na wolnych obrotach i podczas gaszenia samochodu stukało mocniej. Przyczyna to taka mała puszka za katalizatorem (na zdjeciu powyzej przykrecona srubami 10 i 11). Po rozcieciu tego okazalo sie ze w srodku znajduje sie taka metalowa harmonia ktora ma tłumic drgania, jednak w silniku diesla widocznie to nie zdaje egzaminu, gdyz ten ma wieksze dragania od benzyniaka. Harmonijka ta się urwała i to powodowalo drgania. Czy ktos wie gdzie mozna tą puszke dostac albo ile kosztuje w ASO?

 

Pozdrawiam

 

to jest tlumik drgan w obudowie...dostaniesz w kazdym sklepie motoryzacyjnym bez obudowy /zwykla blacha/

 

zobacz.....http://moto.allegro.pl/item320158628_zlacze_elastyczne_50_100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, gdy odpalam zimny silnik to jak pochodzi troche to rura wydechowa drży mocno i i slychac cos jakby szelest, a jak juz ssanie sie wylaczy to jest OKI, gumy od wydechu sa dobre.

Moze ktos bedzie umial mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, gdy odpalam zimny silnik to jak pochodzi troche to rura wydechowa drży mocno i i slychac cos jakby szelest, a jak juz ssanie sie wylaczy to jest OKI, gumy od wydechu sa dobre.

Moze ktos bedzie umial mi pomóc?

 

sprawdz to co pisalem wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też szeleści wydechem a i drga zbyt gwałtownie wszystko przy gaszeniu i starcie. po przeczytaniu powyższego zszedłem jeszcze raz do auta i przyjrzałem sie sprawie - faktycznie jest coś w środku ostatniego tłumika, jakiś kawałeczek, który powoduje ten szelest, łatwo to znaleźć opierając się nagle o auto :-), ale i tak cały wydech drga zbyt mocno i jedyne co może być nie tak to poduszki silnika - cała reszta gum, śrub i osłon jest na 100% ok. ową siatkę - tłumik drgań tłumika :-) - wymieniłem na zwykły uniwersalny zammiennik 100mm dł. 60mm śr. ,i nie zmieniło to niczego, choć faktycznie stara wyglądała nie za dobrze. może ktoś wymieni w końcu te poduszki da znać co dalej? ja zrobie to najwcześniej za 2 miesiące :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli orginalny przegub wydechu nie puszcza wam spalin to NIE WYMIENIAJCIE GO ! :duh: On ma wiele lepsza sprawnosc tlumienia drgan ...mi po zmianie wlasnie tego org.lacznika ktory niestety byl nie szczelny zaczal wydech mocniej drgac. Przejezdzilem 30 tys km i bylo ok . Teraz dopiero wlasnie pojawilo sie to cholerne grzechotanie rury za katalizatorem :duh: .

 

Wstawiam tam drugi przegub wydechu - taka podjalem decyzje . zobaczymy czy to cos da.

 

moje poduszki pod silnikiem i skrzynia wygladaja OKej ...

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Wstawilem drugi przegub jak planowalem i jest dobrze :)) . Opisalem na foto co i jak . Przgub z allegro, cena 30 zl + wysylka . Lepiej jednak kupic przegub na rure 60 mm, bo taka srednice na wydech w 320d, ale ja balem sie ze poprzez wieksza srednice zew. bedzie takowy uderzal o podwozie. Ten co mam ma 76 mm sred. zew. a 60 mm ma podobno 81mm wiec nie bylem pewny, ale stwierdzam teraz po zamontowaniu ze 60mm takze by sie zmiescil :) .

 

W koncu nic mi nie drga i nie rezonuje w wydechu, koncowy tlumik takze przestal drgac, teraz drga wszystko tak jak na standartowym orginalnym przegubie wydechu czyli bardzo malo .

 

Wiec 1 orginal = 2 zamienniki :mrgreen: .

 

Moze nie wyglada to zbyt profi, ale placic za ten odcinek wydechu w ASO ponad 2000 zl to jednak mi sie nie widzi, a kupic uzywke to i tak przegub pewnie bedzie do bani .

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img254.imageshack.us/img254/2096/img3298dx4.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img142.imageshack.us/img142/3480/img3304kw4.jpg

 

pozdrawiam

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze tak myslisz :) . Robilem to w sumie sam, tylko spawac mnie nauczyl Pan Henio :lol: , on pospawal wiekszosc, ale ja tez walnalem z 20% tego spawu hehe :D .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.