Skocz do zawartości

Różnice w silnikach 2.0D, czy ktoś się naprawde zna??


320d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam padnięty silnik w e46 2.0d Common rail 150 koni.

I mam pytanko czym rózni się silnik 2.0d 150 konny od 163 konnego.

Czy mogę bez problemów włożyć ten nowszy silnik od e60?.

 

PS.

 

Jeśli ktoś posiada tłoka do 150 konnego, lub cały silnik to proszę o kontakt

Edytowane przez 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem silnik M47 ale od BMW E87 czyli seria 1. Rozmawiałem z serwisem i twierdzą że on nie będzie do E46, inny komputer i sterowniki

Mój znajomy mechanik twierdzi, że najwyżej poprzekładam elektronikę i ma być ok bo on ja potrzebuję sam silnik bez osprzętu, co o tym sądzicie?

Np twierdzi, że może być np inny sterownik wtrysku, ale to mogę poprzekładać ze starego.

Ale z tego co sprawdzałem wydaje mi się, że ten silnik od E87 2.0D ma 163 a nie 150 koni. Może to jest tylko kwestia elektroniki??

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

PS na tabliczce (naklejce) tego silniki z E87 mam coś takiego:

 

7781212.01 M47T UL

 

X2_119084-584

 

 

Na innej naklejce:

 

MUG311OM4

M47 E87

UG31

 

Może mi ktoś powiedzieć ile koni ma ten silnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc silnik od BMW 1 i od BMW x3 - 2.0D jest całkiem inny.

od BMW 1 - w innym miejscu jest pompa wspomagania, klima itd.

od BMW x3 - przez miskę olejową przechodzi niestety dyfer, zmiana miski nic nie da, po ściągnięciu miski jest całkiem co innego i założenie starej miski z silnika z e46 nic nie da, po prostu smok jest za długi, za dużo przeróbek więc dałem sobie spokój.

 

PS. Dzwoniąc do kolesi którzy oferują te silniki jak najbardziej zapewniają ze podejdzie do e46 - moim zdaniem czysta głupota, po prostu goście chcą się pozbyć silników, moim zdaniem jest to nie możliwe.

Podkreślam, że to jest tylko moje zdanie, ale uważam, że słuszne.

Więc ostrzegam wszystkich przed przyszłym SWAPEM i zapewnieniami ze wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Witam mam tez problem wczoraj skonczyl mi sie silnik w mojej e46 2.0 d 150 koni oznaczenie M47N i czy tylko takiego silnika szukac czy o innych oznaczeniach tez podejdzie? Sam slupek mam na mysli. Wczoraj dziewczyna jechala i stracila moc na dole silnika cos zaczelo walic. Koniec silnika tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.