Skocz do zawartości

m47n zarzucił palenie kompletnie


bartoslav

Rekomendowane odpowiedzi

silnik m47n

 

no więc... samochód jakieś dwa tygodnie temu zaczął gorzej zapalać, trochę nie miałem czasu się tym zająć, zapalał coraz gorzej i gorzej - raczej jak był ciepły było wszystko fajnie, ale na zimnym z rana było źle... po odpaleniu imho jeździł normalnie - latałem po autostradzie i nie czułem żeby się coś działo, aż w końcu postawiłem pod domem, wróciłem następnego dnia i już nie odpalił.

 

aktualnie sytuacja jest taka że podpiąłem inpe, świeca 2,3,4 spalona - zmieniłem - błędy poginęły - ale auto dalej nie odpala

jest błąd camshaft sensor - kasuje go , kręcę - i od razu się pojawia na kompie znowu.

przeczytałem internet :) wyszło żeby sprawdzić paliwo - więc pompa w baku robi 0,5 bara , progowa robi ok. 4.4 bara, razem robią 4,8-4,9 bara, pompy na zapłonie chodza ok. minuty i się wyłączają.

Wartości ciśnień sprawdziłem fizycznie manometrem wpiętym między pompę progową a filtr.

 

Podczas kręcenia rozrusznika widać pod korkiem oleju łańcuch - kręci się - wiec wnioskuje że się nie urwał ;)

 

podczas kręcenia - silnik ma ochotę zapalić, tak prawie prawie ... wydaje się jakby mu brakowało tylko troszeczkę ...

 

przez dwa dni podjąłem kilkadziesiąt prób rozruchu - ani razu się nie udało, na plaka również (psikałem pierw w filtr, a później zdjąłem egr)

po plaku przyspiesza obroty ale nie pali .

 

za samochodem pojawiają się spaliny w ilościach raczej normalnych.

 

i teraz najciekawsze... jak dla mnie

 

na zapłonie inpa pokazuje jakieś tam minimalne ciśnienie powiedzmy 4 bary, zaczynam kręcić rozrusznikiem , pokazuje na szynie ~500bar czyli podobnie do tego co jest zadane, przestaje kręcić i ciśnienie spada 80-60-40 bar (w ciągu powiedzmy 5 sekund) i spada spowrotem na jakieś 2 czy tam 4 .

 

Manometr między pompą progową a filtrem w czasie zapłonu pokazuje te 4,8 , ale jak się wyłączy zapłon to spada do zera.. czy to normalne ?

 

Co byście jeszcze sprawdzili ?

 

Wiem że powinienem wymienic ten camshaft sensor , ale chiny kupić to szkoda pieniędzy, a oryginał ... no tez szkoda jak się z silnikiem stało coś poważnego.

Poza tym camshaft sensor z odpalaniem na zimnym to raczej za dużo wspołnego nie ma ?

 

licze na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz błędu zbyt niskiego ciśnienia podczas rozruchu? Jak tak to zrób test przelewowy a jak nie to też go zrób :8) bo objawy masz książkowe poza tym, że nie odpala na plaka, ale może już tak daje lub dają na przelew, że to nie wystarcza do pracy silnika. Poza tym zajmij się czujnikiem położenia wałka :wink: nawet używka, one raczej rzadko padają w kopciuchach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na plaku nie odpala, musi odpalić.

 

do tego skoro masz błąd czujnika wałka to zamiast kasować może go wymień ? od kiedy to kasowaniem błędu się naprawia auto :D

 

używany sprawny oryginał miedzy 60 a 90zł to majątek kosmiczny :) nowy zamiennik nie musi być z chin tylko doczytaj czy zamienniki działają.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz błędu zbyt niskiego ciśnienia podczas rozruchu? Jak tak to zrób test przelewowy a jak nie to też go zrób :8) bo objawy masz książkowe poza tym, że nie odpala na plaka, ale może już tak daje lub dają na przelew, że to nie wystarcza do pracy silnika. Poza tym zajmij się czujnikiem położenia wałka :wink: nawet używka, one raczej rzadko padają w kopciuchach.

 

 

nie mam , jedyny błąd teraz to camshaft sensor,

test przelewowy tylko na rozruszniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na plaku nie odpala, musi odpalić.

 

do tego skoro masz błąd czujnika wałka to zamiast kasować może go wymień ? od kiedy to kasowaniem błędu się naprawia auto :D

 

używany sprawny oryginał miedzy 60 a 90zł to majątek kosmiczny :) nowy zamiennik nie musi być z chin tylko doczytaj czy zamienniki działają.

 

no ale mam podać czy plak był truskawkowy czy brzoskwiniowy ? :) no nie odpala i tyle

czujnik wałka postaram się jutro ogarnąć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak na rozruszniku, jak daje na przelew to będzie to szybko widać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie spotkałem się z takim przypadkiem, jeden, góra dwa i będzie to widać zdecydowanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irytuje mnie jak główny zainteresowany nie pisze jak się temat zakończył...

więc napisze

 

rozpadł się czujnik wałka rozrządu.

 

Wszyscy twierdzili, że to nie możliwe żeby czujnik wałka rozrządu, nie bardzo wiem czemu, może ten mój się rozpadł kompletnie ? nie wiem

Założyłem używkę oryginał ze szrotu, bład zapalał się od roku, palenie zarzucił dopiero ~tydzień temu.

Imho silnik chodzi znacznie lepiej - ale może to placebo.

Fakt bezsprzeczny... że w ogóle chodzi :)

Silnik po wypięciu uszkodzonego czujnika nie chciał odpalić - może ciekawy temat dla użytkowników tego silnika - czy ich silnik odpali bez tego czujnika.

Po zapięciu "nowego" czujnika odpalił z półobrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.