Skocz do zawartości

Cykliczne rozładowanie akumulatora e46 325i


JoKeeR230

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.Przyjamniej raz w miesiącu cos w mojej e46 rozładowywuje akumulator.Otoż posiadam model 325i touring z 2003 roku.W aucie zakupilem w styczniu nowy akumulator bosha.Potem pojawil sie problem z alternatorem,ktorego zregenerowalem.

I to nie rozwiazało problemu.Wszystko było dobrze przez miesiąc do dzisiaj.Wstaje odpalam i nic.Dodam,że posiedziałem w zamkniętym aucie i nic nie sie nie włącza poza cichym brzęczeniem z radia.Wyczytałem,że to nie groźne.Nie jest to wina składanych lusterek,których nie składałem od miesiąca.Lusterka sie nie grzeją bynajmniej jak dotykam po nocy to są zimne.Niby żadne lampki sie nie świecą.Mechanik rozłożył ręce a ja boje się wyjść do auta.Dodam jeszcze,że jeża też wymieniłem na tego z hell'i.Czy ktoś spotkał się z czymś takim? W opcji szukaj nie znalazłem nawet zbliżonego problemu do mojego ponieważ wszystkie rozładowania aku na forach powtarzały się co 2 dni dzięki czemu o diagnoze nie ciężko

Edytowane przez JoKeeR230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyłączasz auto, po 15-20min sprawdzasz miernikiem na akumulatorze pobór prądu, jak za duży to odłączasz kolejno bezpieczniki i sprawdzasz znowu pobór. Tak dojdziesz do złodzieja prądu. Dobrze by było też odłączyć wtyczki od podświetlenia bagażnika przy pomiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To skoro nic prądu nie kradnie to może jednak alternator ma dalej problem? Sprawdzałeś jak ładuje po regeneracji? Jeździsz 25dni dopóki akumulator się nie rozładuje, bo nie jest ładowany jak trzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Włącz test 9.0 przed odpaleniem, podaj wartość na zapłonie oraz do ilu spada podczas rozruchu, później obserwuj podczas jazdy jak ładuje i daj znać.

Dopisz 325i do tytułu, bo admin zamknie temat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro nic prądu nie kradnie to może jednak alternator ma dalej problem? Sprawdzałeś jak ładuje po regeneracji? Jeździsz 25dni dopóki akumulator się nie rozładuje, bo nie jest ładowany jak trzeba...

 

Tyle,że ja auta używam codziennie a był alternator regenerowany.Ale masz dużo racji.To,że był nie oznacza,że znów nie mógł paść.Sprawdzi sie wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

- albo coś Ci żre prąd i jeśli nie permanentnie to raz na jakiś czas się 'załączy' i opierdzieli ampery przez noc;

- albo alternator nie ładuje jak trzeba i akumulator podziała ile da rade.

 

Co zrobiłeś jak padł akumulator - naładowałeś prostownikiem i to wystarczyło znowu na jakieś 20+ dni?

Musisz chyba uzbroić się w cierpliwość i jeździć codziennie na teście 9.0, żeby sprawdzać na bieżąco ładowanie i codziennie też sprawdzać miernikiem pobór prądu po wyłączeniu auta. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kiedy.Pare razy wzialem.go na prostownik jak juz lampki ledwo co swieciły.Tak to prostownika nie mam.Domu nie mam ani nie mam garażu i tu sie rodzi problem bo nawet garażu pod wynajem w obrębie 10 km nie ma do wynajęcia.Jak wczoraj padł to nie ładowałem go.Zapewniłem mu przejażdzke bo miałem w między czasie awarie pralki.Co do mierzenia szeregowo za nic w swiecie sensownego filmu na yt nie moge znaleźć jak to zrobić by nic nie uszkodzić.Albo ja jestem tępy i tyle ale trzeba się wziąść za to na poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napięcie masz ok, więc musisz znaleźć złodzieja prądu, możesz w ciemno wypiąć bezpiecznik od nawiewu, bo często panel klimatyzacji jest przyczyną.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kradnie prąd.Wczoraj zamknąłem auto z kluczyka ale z kolei złożyłem lusterka i dzisiaj ledwo odpalił.To jeden problem jest wiadomy.Ale dlaczego akumulator rozładował mi sie raz w miesiącu gdy lusterek nie składałem.Musze sprawdzić bez lusterek i z kluczyka.A czy ktoś może wie czy w tych modelach nie ma jakiś specjalnych ukrytch rzeczy jak np podgrzewanie spryskiwaczy.Albo cos związanego z silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie .Pamięć foteli też odpada.Navi nie mam.Kontrolki i podswietlenia i lampki sie wyłączają.Stawiam radio.Lub przerwaną wiązke od kabli do ogrzewania szyby tylnej bo mi nie działa.Bezpiecznik od spryskiwaczy xenonow wyjęty bo mnie draznily.Swiatla zawsze na off jak zamykam.Nawiew zeruje radio wyłączam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem pobór.Po wyjęciu bezpieczników od radia pokazało mi z 0.86 na 0.28.Po zamknieciu wszystkiego i wszystkich lampek.Dziwi mnie to ze przy przykladaniu bolca od miernika do klemy zapalaja mi sie na sekunde lampy od centralnego.Ktos moze wiedzieco co jest.To jest zly pobor to 0.28 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie za duży, powinno być 0,02-0,03.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc jest w normie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobry pomysł, może być zwarcie i stąd takie cyrki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam sprawny i dobry.Choc jest na 99 % zasiarczony lekko.Napiecie jest.Alternator chodzi.Prądu nie kradnie.A więc to ja jestem winny.Dziennie robilem cos okolo 7-10 km.Dmuchawa radio xenony.Rzadko kiedy dluzszy dystans.Akumulator podczas ostatnich zimnych dni wiadomo tracił na sile a ja go nie doładowywałem.A wiec temat do zamknięcia.I przestroga dla innych.Nasze auta lubią dużo prądu i dbajmy by je ładować.Prostownik możemy kupić albo oddawać do znajomego albo po prostu oddać do sklepu z aku.za 10 zł naładują.Dziękuję ze pomoc wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem i okazało się że winny był panel klimatronika. Objawy były jak u Ciebie poborów żadnych nie było ale jak podłączyłem tylko panel klimatyzacji to lipa. Wyjmij bezpieczniki od klimatyzacji masz dwa jeden od panelu (chyba 5A) a drugi od dmuchawy (chyba 40A) wyciągnij oba na noc i zobacz bo może być też winny "jeż" który będzie załączać losowo dmuchawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego czytaj zanim coś napiszesz, w pierwszym poście masz informację, że jeża wymienił a o panelu pisałem na pierwszej stronie jeszcze przed pomiarem poboru prądu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.