Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania E46 Coupe


kogucicho007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum jest to mój pierwszy post na tym forum dużo czytałem i pomogliście mi przy wymianie rezystora dmuchawy tzw. "Jeża" dzięki. A moje pytanie jest proste dla zaawansowanego posiadacza chciałbym w niedługim czasie zamontować kamerę cofania w zamku bagażnika. Moje pytanie jest następujące jak wejść do samochodu, gdy rozładował mi się akumulator i nie mogę go otworzyć z kluczyka przez przycisk, ponieważ jest ładowany indukcyjnie ani ręcznie poprzez włożenie kluczyka do zamka od strony kierowcy a od bagażnika nie wejdę " jest to jedyne wejście do samochodu gdy nic nie działa" czekam na sugestie i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dostaniesz do środka... Najważniejsze jak otworzyć klapę silnika jak nie otworze drzwi z kluczyka bo na noc zamykam samochód " zresztą jak wszyscy " czyli zostaje położyć się pod maskę i odkręcać osłonę???? a może coś mi nie działa prawidłowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum jest to mój pierwszy post na tym forum dużo czytałem i pomogliście mi przy wymianie rezystora dmuchawy tzw. "Jeża" dzięki. A moje pytanie jest proste dla zaawansowanego posiadacza chciałbym w niedługim czasie zamontować kamerę cofania w zamku bagażnika. Moje pytanie jest następujące jak wejść do samochodu, gdy rozładował mi się akumulator i nie mogę go otworzyć z kluczyka przez przycisk, ponieważ jest ładowany indukcyjnie ani ręcznie poprzez włożenie kluczyka do zamka od strony kierowcy a od bagażnika nie wejdę " jest to jedyne wejście do samochodu gdy nic nie działa" czekam na sugestie i pozdrawiam

czytaj - jestem początkującym złodziejem, powiedzcie mi jak dostać się do samochodu. A tak poważnie - dlaczego nie możesz dostać się do auta przez zamek w drzwiach kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam w bagażniku... a nie wiem dlaczego nie można otworzyć go normalnie ręcznie od kierowcy mogę się mylić ,ale w kluczykach poliftowych są one nierozbieralne i ładują się indukcyjnie czyli jak mam akumulator" naładowany,podłączony,sprawny" to otwiera się zamyka z kluczyka i ręcznie działa a jak nie ma akumulatora"rozładowany,niepodłączony" to nie działa nic niestety powinien być manual jakiś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam w bagażniku... a nie wiem dlaczego nie można otworzyć go normalnie ręcznie od kierowcy mogę się mylić ,ale w kluczykach poliftowych są one nierozbieralne i ładują się indukcyjnie czyli jak mam akumulator" naładowany,podłączony,sprawny" to otwiera się zamyka z kluczyka i ręcznie działa a jak nie ma akumulatora"rozładowany,niepodłączony" to nie działa nic niestety powinien być manual jakiś....

 

Mimo usilnych starań nie jestem w stanie zrozumieć zawiłości tej wypowiedzi :duh: O jakim akumulator chodzi, w samochodzie? w kluczyku? W promie kosmicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi363 rozszyfrowal wypowiedz autora. Ma zepsuta wkladke w drzwiach kierowcy, akumulator samochodu sprawny, nie działający pilot. Naprawa wkladki zamka jak napisal rafi363 poprzez zestaw naprawczy, dalej sprawdź klucz przekręcając na pierwsza pozycje, wyjmij i sprawdź czy się zamyka z pilota. Jak nie dłuższe ladowanie. Niektórzy wymieniają baterie są do tego tematy poczytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze to ja rozszyfrowalem: jak wejsc do samochodu jak nie bedzie w bagazniku akumulatora (wyjety) jesli w miejscu zamka klapy zamontuje sie kamere cofania. Odpowiem: nie mam pojecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D dales rade. Swoja droga nie widziałem jeszcze takiej ktora sie montuje w sztyfcie zamka. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ta w podswietleniu tablicy. Chociaż rzadko się zdarza żeby akumulator rozladowal się na tyle żeby nie bylo możliwości otwarcia czegokolwieek z pilota w kluczyku. Jezeli czasem potrzebujesz wyjecia aku to zdecydowanie nie będzie to dobre rozwiązanie z ta kammera w zamku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dokładnie tak jak napisał przedmówca. Sygnał ze wstecznego dajemy do uruchomienia kamery i do modułu tv który odpala wejście av. Wtedy pojawia się obraz na ekranie. Już nie pamietam na które piny. Ale wszystko idzie do tunera tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji posiadania czornych szyb zacząłem mieć problem z cofaniem po zmierzchu, więc padł pomysł zamontowania kamery cofania.

Osobiście chciałbym kupić taką w ramce tablicy, gdyż wydaje mi się najłatwiejsza do założenia. I teraz pytanie - czy mogę jakoś przełożyć kabel wideo z klapy bagażnika do tej przestrzeni za siedzeniami? Tam też wchodzą pod tapicerkę kable od głośników i wzmacniacza, więc łatwo będzie popchnąć i ten wideo.

 

Aha no i sama kamera do oceny: http://allegro.pl/r406-kamera-cofania-wbudowana-w-ramke-rejestracji-i6966992277.html

 

Może macie inne pomysły? Zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam

 

EDIT - Już znalazłem, puszczę ten kabel boczkiem bagażnika a potem po kablach. Jak coś będzie nie tak to piszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jana sedanie puszczałem w gumowej uszczelce która szła do klapy. Do zrobienia ale kabel blokował mi się o te małe zebrowania w niej. W touringu zakładałem taka która działa bezprzewodowo wiec ciągniecie kabli mnie ominęło. Zamawiałem na Ali.... kosztowi wyszło około 120 zł chyba. I montowana jest w lampce do oświetlenia tablicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jana sedanie puszczałem w gumowej uszczelce która szła do klapy. Do zrobienia ale kabel blokował mi się o te małe zebrowania w niej. W touringu zakładałem taka która działa bezprzewodowo wiec ciągniecie kabli mnie ominęło. Zamawiałem na Ali.... kosztowi wyszło około 120 zł chyba. I montowana jest w lampce do oświetlenia tablicy.

 

A jak łączyć ją z radiem? Bo właściwie to miał być zestaw z radiem PY9909 które nabyłem.

Aktualnie myślę że puszcze ten kabel właśnei przez tą uszczelkę od klapy, potem bokiem w bagażniku, potem pod tym boczkiem z którego wychodzi pas i pod dywanem (jak zdjąć ten mały boczek nad którym wychodzi pas?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie wtyczki inkaski które przychodzą do radia? Janu siebie montowałem zestaw navi z Androidem zazwyczaj te wtyczki są dobrze opisane. A onjakiej wersji nadwozia rozmawiamy? W sedanie ciężko było minbylo wyjść z bagażnika. Ale z tego co pamietam to wiązka kabli idzie za boczkami kanapy tylnej, które elegancko się wypina mocnym pociągnięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.