Skocz do zawartości

330d nierównomierne przyspieszanie na zimnym


KubsoNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie, ostatnio zauważyłem gdy temperatury na zewnątrz troche spadły, że tuż po odpaleniu silnika gdy jest całkowicie zimny a na zewnatrz ok 8 stopni, po ruszeniu autko dziwnie przyspiesza, tzn wciskam lekko gaz i obroty podnoszą się do 1,5 tyś, rosną i rosną do 2 tyś w wyniku lekkiego przyspieszania i nagle auto zaczyna gwałtownie przyspieszać jakbym docisnął gaz bardziej a trzymam nogę tak samo. Zaznaczam że dzieje się tylko na zimnym zaraz po odpaleniu, przejade ok 1 km i problem znika. Mam skrzynie automat, miał ktoś taki problem? Gdzieś czytałem że to może być przepływka ale może ktoś by się wypowiedział :) Błędów w inpie brak jedynie jakiś pokazuje mi się od dogrzewacza płynu chłodniczego i jeszcze jakaś inna pierdoła ale nie mająca związku z tym, skrzynia też nie ma błędów. Gdy na dworze jest ciepło czyli powyżej 17 stopni problemu po porannym rozruchu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj w tym momencie analog 2 w inpa, może będzie widać, później drugi raz spróbuj z analog 1. Jakie ciśnienie masz na pompie progowej? Do ilu spada pod obciążeniem? Możliwe, że to ona wiesza się. Możesz na próbę odpiąć podciśnienie od egr i zaślepić śrubką. Nagraj też przyspieszenie od ok 80 km/h z gazem w podłodze i zakładkę analog 2. Podaj jeszcze ten drugi błąd, bo może jednak ma znaczenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy nie trzeba się zwrócić w stronę automatu. Objawy dziwne, wskazują że usterka wystepuje tylko przez chwilę, może to sugerować jakieś lipne rozprowadzenie oleju w skrzyni, jakiś problem z konwerterem.

Podaj jakieś dane to będziemy gdybać dalej :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, zrobiłem dzisiaj reset ustawień skrzyni trzymając kickdowna na przekręconej stacyjce i problem rano zniknał, tzn auto ruszało juz tak jak na ciepłym. Znalazłem gdzieś temat jak gość miał tak samo tylko w e39 ale również z automatem, temat chyba nie doszedł do skutku ale ludzie pisali że to norma(?) w niektórych autach. Jak będę mieć możliwość to nagram wszystkie parametry narazie jest teraz troche cieplej na zewnątrz :) Egr mam odpięty a przewód zaślepiony, tak jeżdżę od kiedy zdjąłem kolektor i zobaczyłem ile w nim sadzy było.

 

Z resztą jaki ma związek skrzynia z nagłym przyspieszaniem? Bardziej był obstawiał coś z pedałem gazu, jakimś czujnikiem lub przepływką, a skrzynia sama w sobie chodzi bardzo dobrze. Ten drugi błąd to uszkodzony czujnik w prawym kole, czasami jak odpalam auto to mam 2 zółte kontrolki dsc zapalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego że jak mówisz zrobiłeś reset skrzyni i ustąpiło :D dlatego w tym kierunku doradzam.

 

Ale może być wiele przyczyn chyba, tak jak mówisz pedał gazu jest elektroniczny, może się uszkodził jakoś, nie wiem czy inpa ma jakieś możliwości żeby sprawdzić jak działa pedał gazu.

 

Może jakaś podmiana od auta sprawnego ?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat. Okazało się chyba, że akurat po tej adaptacji było poprostu za ciepło dlatego napisałem ze problem po tym ustał. Jednak dalej występuje, trochę się przyzwyczaiłem i w sumie nie przeszkadza mi to juz, poprostu przez pierwsze ok 2 km musze z wyczuciem wciskac gaz ale do rzeczy. Teraz jest zimno ostatnio rano bylo u mnie -1, podłączyłem sobie kompa i podczas gdy występuje problem zauważyłem, że przepływka daje za duże wartości. Na biegu jałowym komputer wymaga ok 350mg gdzie przepływka daje ok 520mg. Podczas zwykłego ruszania przepływomierz daje ok 650 gdzie komputer wymaga ok 400 - do max 500 czyli wychodziłoby na to, że przepływomierz daje za bogatą dawke??

Poróbowałem ją przeczyścicale nic, obiło mi się o uszy gdzieś, że inpa dziwnie pokazuje wartości podawane przez przepływomierz ale chyba miałoby to jakies powiązanie jak podaje wyraźnie za dużo z tym przyspieszaniem.

Również gdzie jest wartość przepływki w inpie pokazuje mi się przy niej wykrzyknik. Reszta parametrów jest ok, cisnienie na listwie wtryskowej, czy też cisnienie doładowania turbo zgodnie z komputerem więc napewno nie przeładowuje. Co myślicie na ten temat?

 

Skrzyni nie biorę pod uwagi, bo nie ma żadnych objawów jej uszkodzeń, konwertera itp. Nie ma drgan, falowań obrotów, zmienia biegi poprostu perfect na każdym biegu i rusza też tak jak powinna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To:

podczas gdy występuje problem zauważyłem, że przepływka daje za duże wartości. Na biegu jałowym komputer wymaga ok 350mg gdzie przepływka daje ok 520mg. Podczas zwykłego ruszania przepływomierz daje ok 650 gdzie komputer wymaga ok 400 - do max 500 czyli wychodziłoby na to, że przepływomierz daje za bogatą dawke??

jest skutkiem tego:

Egr mam odpięty a przewód zaślepiony, tak jeżdżę od kiedy zdjąłem kolektor i zobaczyłem ile w nim sadzy było.

Nagraj to co napisałem, wrzuć na youtube i wklej do tematu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.