Skocz do zawartości

N42B18 Po wymianie odmy


Wayne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj zleciłem wymianę odmy w moim N42, stara była jeszcze fabryczna i jeden przewód prawie rozpadał się w rękach (ten gumowy nad kolektorem ssącym). Po wymianie, wyczyszczeniu kolektora, przepustnicy i pozostałych przewodów, korek delikatnie zasysa gdy go lekko uniosę.

 

Niestety jak całkiem odchylę korek do góry to dalej wypycha powietrze i chlapie olejem, dopiero jak się go zamyka to zasysa go pod koniec.

Nie ma jakiegoś drżenia silnika po otwarciu korka, praktycznie nie zmienia swojej pracy. Byłem osobiście przy wymianie i wszystko poszło jak trzeba.

 

Co może być przyczyną? Co sprawdzić, żeby zasysało normalnie jak w innych silnikach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu by wynikało że odma zasysa powietrze z korbowodu ale nie na tyle aby odebrać cały przedmuch.

Ja bym z tym pojeździł i zobaczył jak się będzie silnik sprawował.

Dlaczego wymieniałeś odmę ?

Sprawdzałeś Ciśnienie na tłokach ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę wymieniałem profilaktycznie, po filmikach które wrzucali inni użytkownicy bmw silnikiem "telepało" i mocno zasysało powietrze, opisywali to jako prawidłowe działanie odmy.

 

Poza tym liczyłem też na mniejsze zużycie oleju, a z tematów które znalazłem wszyscy od razu zalecali właśnie wymianę odmy.

 

Ciśnienia na tłokach nie sprawdzałem, bo nie wiem jak to zrobić. Mam kabelek i Inpę, ale moja wiedza ogranicza się do kasowania błędów.

 

Odma oczywiście nowa Febi, kupiona na czescidobmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.