Skocz do zawartości

"Huczenie" w BMW E46 CI Coupe 2.0 150KM 2000r.


mateio9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem niedawno BMW E46 CI Coupe 2.0 150KM Coupe 2000r. Trochę zaryzykowałem bo kupiłem swoje pierwsze BMW z małym mankamentem. :oops:

Kiedy jadę i puszczam na chwilę gaz, wciskam sprzęgło, zmieniam biegi (w skrócie silnik nie przekazuje momentu na koła) z tyłu auta wydobywa się "huczenie",

którego głośność zmienia się wraz z prędkością albo jak skręcam. :( Prawie tego nie słychać, ale przy ściszonym radiu naprawdę potrafi zdenerwować :evil:

Gdyby hałas z tyłu auta wydobywał się cały czas postawiłbym na łożyska/piasty a tu jak dodam gazu to huczenie ustaje.

Ktoś ma pomysł co to może być?

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dyferencjał, nie poci się? Sprawdź stan oleju.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ten problem który opisałeś z pukaniem, i że im mniejszy bieg tym mocniejsze puknięcie - oznacza drogę przez mękę zanim dojdziesz do tego co to jest

 

Do sprawdzenia masz (lecąc od tyłu auta):

1) Dyfer

2) Półosie

3) Tuleje wózka, zwłaszcza nr 9 i 7 i mocujące

4) Krzyżaki na wale, wał, oraz łącznik elastyczny wału

5) Podpora wału

6) Poduszki skrzyni

7) Skrzynia

8) Sprzeglo i wysprzeglik

9) Dwumasa

10) Poduchy silnika (jeśli dodatkowo przy huknięciu przy zmianie biegu ci szarpie)

11) Wyrwane mocowanie wózka

 

Jest mnóstwo tematów na forach odnośnie tych stuków w e46 i niestety nie pociesze cie - ilość osób którym udało się z tym uporać można chyba policzyć dosłownie na palcach jednej reki ... A jeżeli znajdziesz mechanika który jest w stanie zdiagnozować co powoduje huknięcie (bo ma np wszystkie sprawne części zamienne i podmienia w celu znalezienia tej wadliwej), to pojade chociażby na drugi koniec polski bo sam mam z tym problem i od pół roku szukam w internecie przyczyny ... Wymiana wszystkich tulei w aucie niestety nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer i olej wymieniony ale chyba jest jeszcze gorzej ;p podpora sprawdzona, teraz glosniej chuczy na "luzie" i wcisnietym sprzegle. hałas jest tylko jak jade. na postoju totalna cisza ^^ Edytowane przez mateio9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro biore auto na kanał, na dwa lewarki i bede słuchać z której strony dobiega to huczenie i stukanie

 

Co do stukania obstawiam luz na dyfrze (widocznie walniety byl i ten wymieniony), albo krzyzak bo stamtad sie ten dźwięk wydobywa

 

Na huczenie nie mam poki co propozycji ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.