Skocz do zawartości

Nie pali na benzynie, na LPG od strzała [M52TUB28]


Reynald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku auto na benzynie przerywało na wysokich, potem zaczęło się przerywanie, duszenie, aż przestało w ogóle chodzić na PB. Jeździłęm z małą iloscią paliwa w baku, więc pierwsza myśl - pompa paliwa w baku. Zdjąłem kanapę odczepiłem wężyk, jednak pompa pracuje i strzela paliwem pod sporym ciśnieniem. Idąc dalej sprawdziłem ciśnienie na listwie wtryskowej i pluje paliwem z zaworka na dobre 10 cm do góry, niestety nie posiadam manometra żeby sprawdzić dokładne ciśnienie. Czy da radę w moim przypadku dojść do usterki bez wymiany połowy auta? Pompa w baku może podawać za małe ciśnienie? Dodam, że czasami jak podpompuję zapłonem paliwo to silnik jakby załapywal, ale niestety nie odpala. Na LPG chodzi bezbłędnie. Edytowane przez Reynald
E36 M54b25 - Drift&Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda na to, że nie podaje wystarczającego ciśnienia. Jaki silnik? Jakie błędy? Niektóre są charakterystyczne na problemów z pompą. Dopisz model do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pompa paliwa w baku, innej nie ma.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prosty układ, pompa paliwa i wtryski. Pompa podaje paliwo pod odpowiednim ciśnieniem a wtryski podają paliwo do cylindra. Jeśli paliwo do listwy idzie pod odpowiednim ciśnieniem to zdemontuj listwę z wtryskami i zobacz czy podają.

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ja na krótko uruchomić, zdjac siedzisko kanapy, wypiąć wtyczke i tam już nie pamietam które kable ale są 2 cienkie (pływak) i 2 (grube) pompka. Podajesz napiecie i słuchasz czy coś sie dzieje. Raczej pompka bo wtryski nie padły wszystkie naraz.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie posiadam ten sam problem, m52tub25. Pompa paliwa podawała ciśnienie, ale za małe, wymieniłem pompę na nową magnetti marelli, niby problem ustał, ale czasami nadal się zdarza problem z odpaleniem na benzynie. Jak już odpali to chodzi bez problemu, chociaż wiadomo głównie jeżdzę na lpg, więc nie sprawdziłem czy podczas dłuższych tras byłyby problemy na benzynie. Błędów żadnych na kompie nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.