Skocz do zawartości

Lewy tyl hamuje mocniej!!! Po 500 km krzywe tarcze!


Leon330d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczy, mam do was pytanie czy spotkał się ktoś z was z problemem ze hamulce z tylu jedna strona lapie mocniej?? Mi grzeje się lewy tyl gna mi się przez to tarcze, podmienione zaciski jarzma, nawet tarcze i piasta i dalej po hamowaniu jedna strona parzy a druga jest tylko gorąca. ....czy to problem z serwem pompa ham? Po zmianie tarcz przejade 1k km lub nawet 500 km i tarcze się Krzywia z tylu myślę że to właśnie przez nierownomierna siłę ham, mam rację? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak po przejechaniu ileś tam km i zatrzymaniu auta nie używając hamulca np. Biegami. Obie tarcze są zimne ale gdy użyje hamulca to lewa tarcza jest dużo bardziej gorąca od prawej (parzy a druga mogę spokojnie dotknac) ro zbierałem zregenerowalem zaciski nawet podmieniLem i dalej lipa czy to może być serwo albo pompa ham?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź sobie na stacje diagnostyczną to ci sprawdzą jakie to są różnice względem lewego i prawego koła.

 

ja bym podmienił pompe abs bo może coś jest uwalone i za dużo ci podaje na jedną stronę. Innej opcji nie ma skoro wszystko przejrzałeś.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź sobie na stacje diagnostyczną to ci sprawdzą jakie to są różnice względem lewego i prawego koła.

 

ja bym podmienił pompe abs bo może coś jest uwalone i za dużo ci podaje na jedną stronę. Innej opcji nie ma skoro wszystko przejrzałeś.

 

 

Jeśli masz podejrzenia co do pompy abs,to wyjmij bezpiecznik,by pompa nie działała.wtedy płyn ma "wolny przepływ"

Przy abs pompa tylko zmniejsza ciśnienie,więc nie może powodować grzania się hamulca. DSC przyhamowuje kołami,ale tu winę ponosiłby sterownik.

 

A może problemem jest druga strona,która hamuje za słabo?Jedź na rolki na SKP.

Nie ma takiej możliwości by hamulec działał za mocno i krzywi się tarcza.

 

Tarcze krzywią się od:

krzywej piasty ,źle wyczyszczonej piasty przy montażu tarczy,gdy wpadamy w wodę na gorącej tarczy,lipnej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.