Skocz do zawartości

e 46 318i wyciety katalizator


adidas3140

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem niedawno bmw e46 318i 2003 r i zauwazyłem po czasie wycietego kata po jakims czasie wyswietla sie bład p2738 od prawdopodobnie sady lambda za katem który defakto powinien byc czy ktos miał taki problem co w tej sytuacji zrobic ? kupic kata i załozyc czy sa jakies inne sposoby na check który sie wyswiatla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem niedawno bmw e46 318i 2003 r i zauwazyłem po czasie wycietego kata po jakims czasie

 

Oh Ci nasi diagności - połowie to powinni pieczątki pozabierać. Jestem ciekawy jakie są wartości NOx, CH i CO w tym "zatruwaczu".

 

Jest jeszcze jedna możliwość pozbycia się CHECK - wyciągnij z deski diodę. Innej możliwości bez katalizatora nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenki same w sobie nie są aż tak groźne oprócz tych związanych z węglem, głównym kłopotem jest to, że NOx spotykają się z wodą i przeżrą wszystko, SOx chyba też są jak mnie pamięć nie myli w spalinach.

Wstaw katalizator i tyle. Btw jakie to uczucie nie mieć 10-15 koni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup emulator sondy lambda i sprawa rozwiązana za grosze.

 

 

OOOo o waśnie coś w ten deseń.

 

Ja do kompletu polecam jeszcze emulator maty pasażera, emulator airbagów, emulator poziomu oleju, emulator czujników zużycia klocków i do kompletu piękne klocki hamulcowe z ebonitu. Zapewniam, że będzie znacznie taniej a diagności i tak nie sprawdzają :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wymienialem katalizator mam 2 sondy lambda ta pierwsza przed katalizatorem byla zepsuta co przyczynillo sie do rozwalenia katalizatora. Mam zalozony nowy katalizator i kosztowalo mnie to 320 zl plus koszty zalozenia. Tez chcialem go wycinac i wgl bo koszta, ale wydasz raz i na lata, pozatym po vos zalozyli ten katalizator i powinien tam byc bo jakby nie musial byc w aucie to by go nie zakladali co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.