Skocz do zawartości

[e46] Nie działaja zegary. Brak podświetlenia


headbngr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy z niedziałającymi zegarami, przeczytałem kilkanaście tematów ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wczoraj rano idę do auta odpalam wszystko normalnie ale zegary nie działają. Nie pokazuje: prędkości, obrotów, poziomu paliwa, temperatury, ekonomizer, brak podświetlenia, wyświetlacz czarny wiec przebiegu ani nic nie widać. Nie pokazuje włączonych kierunków, świateł etc. Jak wyłączę radio to w miejscu gdzie powinna być godzina pokazuje "--;--". Jedyne co się pali to kontrolka poduszek ale to się wcześniej zdarzało bo w fotelu pasażera mata w siedzeniu nie styka i zapala się i gaśnie jak ktoś siada. Zauważyłem ze w momencie przekręcania kluczyka na 2 pozycje zapala się na kilka sekund kontrolka ABS. Proszę o pomoc bo oszaleje, nawet nie wiem ile mam benzyny w baku ;/

 

Bezpieczniki sprawdzone, mierzone miernikiem nie na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane. 3 napięcia które idą z bezpieczników(pin 4,5,6) oraz masa na pinie 1 czarnej wtyczki.

Godzine temu probowalem się połączyć INPA ale nie wykrywa w ogóle przekrecenia kluczyka i nie mogę się połączyć. napiecie w gniezdzie jest bo jak podłącze do auta złącze to świeci dioda. czyżby komp nie startował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, ten sam problem..

BMW E46 wsiadam do auta zegary nie działałja wcale. Nie słychać cykania od kierunków nie działa brzęczyk od swiatel przy otwartych drzwiach. Przy odpalaniu zapala się tylko dioda airbagu absu. Reszta nie działa. Kontrola trakcji też chyba nie dziala, radio mała nawi wyświetla tylko napis BMW ciągle. Nie da się nic więcej zrobic na nim. Proszę o pomoc bo naprawdę nie mam pojęcia gdzie szukać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inpa i błędy, wszystko będzie jasne, w ciemno obstawiałbym lewy tylny czujnik abs.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

czy w temacie się coś wyjaśniło ? Wczoraj spotkał mnie dokładnie ten sam problem

gdy wsiadłem do auta okazało się że zmarły, zauważyłem że przestało też działać automatyczne podnoszenie szyb do góry (w dół działa), automatyczne wyłączanie świateł mijania także działa z opóźnieniem, bezpieczniki sprawdziłem i wszystko jest ok, radio i klimatronic działają normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem może ktoś go rozwiązał

BMW E46 wsiadam do auta zegary nie działałja wcale. Nie słychać cykania od kierunków nie działa brzęczyk od swiatel przy otwartych drzwiach. Przy odpalaniu zapala się tylko dioda airbagu absu. Reszta nie działa. Kontrola trakcji też chyba nie dziala, radio duża nawi wyświetla tylko napis BMW ciągle. Nie da się nic więcej zrobic na nim. Proszę o pomoc bo naprawdę nie mam pojęcia gdzie szukać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer jakiś był? Jakie są błędy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Brak połączenia z licznikiem, więc nic odkrywczego :lol: proponuję sprawdzić inny skoro twierdzisz, że połączenia są ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocno polemizowałbym, przy problemie ze stacyjką licznik działa, z tym, że jest brak reakcji na ostatnią pozycję.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zegarów prawie wszystko wróciło do normy przepisałem pasoftem vin i przebieg od nowego licznika do modułu świateł,ale pojawił się inny problem zapala się kontrolka dsc i ręcznego na zółto oraz w pasofcie wyskoczył błąd 5E1F (24095) PT-Can CHASSIS number wrong/ECU not initialized

Trzeba zakodować pompę abs pod nowe zegary ? Jak to zrobić pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Część

Dziś problem wystąpił u mnie w e46 320d 136km 2000r.

Nie działają kierunkowskazy, żadne kontroli nie świecą, oprócz się kontrolki airbaga, która świeciła się wcześniej.


Czy ktoś doszedł co może być powodem takiego zachowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Was koledzy, mianowicie właśnie przechodzę wszystkie objawy, o których piszecie wyżej. Mianowicie w Mojej E46 było wszystko ok, wyjechałem z garażu na deszcz i zwariowała. Okazało się, że zegary się spaliły ( zaznaczam nie ma nigdzie ani grama wody). Sprawdzałem moduł komfortu wszystko ok, nawet nie chciała się połączyć z komputerem a nawet odpalić. Podpiąłem inne zegary wszystko się wyświetliło, odpaliła. Podepnijcie inny zegar jak macie możliwość na chwile, jak zatrybi to znaczy, że tu jest przyczyna.


Mała podpowiedz: na odwrocie zegarów na obudowie macie podany numer. Jeśli będziecie szukali to taki sam numer bądź jego odpowiednik.


Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.