Skocz do zawartości

[E46][323][Sedan][1999] Zablokowany zamek


Batis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Raz jeszcze zwracam się do Was zapytaniem nt. zablokowanego zamka.

 

Po wciśnięciu przycisku na pilocie, samochód nie otwiera drzwi. Sygnał jednak do auta dociera, ponieważ zaświecają się światła wewnętrzne. Tak samo działa przycisk otwarcia bagażnika.

Nie mogę otworzyć auta z klucza, ponieważ samochód nie posiada dziurki na klucz. Udało mi się dostać do środka i odpalić samochód oraz opuścić szybę (teraz wsiadam jak do rajdówki :D ). Nie mogę jednak ruszyć samochodem z powodu braku paliwa. Bez otwarcia samochodu nie otworzę wlewu paliwa.

 

Czy ktoś jest mi wstanie coś doradzić, co to może być lub jak przynajmniej otworzyć wlew aby dojechać do warsztatu? Sprawdzałem bezpieczniki 49, 52, 60, żaden nie był przepalony.

 

Liczę na szybka pomoc, ponieważ w chłodnicy jest woda i muszę ją jak najszybciej wymienić.

 

Pozdrawiam

Batis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kierownicy powinieneś mieć zamek pod zaślepką do awaryjnego otwierania. W bagażniku masz małą zieloną kropeczkę jak ją pociągniesz otworzysz wlew paliwa tam zamek na pewno działa. Spróbuj zakodować kluczyk może pomoże.

viewtopic.php?f=69&t=218252

 

Sprawdzałem, a żeby to raz. Nie ma wejścia na kluczyk. Ani od kierowcy, ani od pasażera. W ogóle osłonki nie mogłem zdjąć. Pytałem poprzedniego właściciela. Osobiście oklejał samochód, a te elementy są oklejone. Potwierdził, ze nie ma wejść na klucz (kto produkuje takie auta :shock: ?).

 

Będę dzisiaj w domu po pracy to niezwłocznie zrobię obie pozostałe rzeczy (wlew i kodowanie).

 

Dzieki!

Pozdrawiam

Batis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku prądu nie udało mi się przeprowadzić procedury kodowania kluczyka. Szukałem jednak tego zielonego dzinksa. Nie znalazłem. Czy możecie pomóc w odnalezieniu go? Jakieś wskazówki, podpowiedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam compacta (krótszy tył), ale może będzie podobnie. Ten zielony kurek jest widoczny po odciągnięciu osłony materiałowej tylnych żarówek. W boczku masz otwór, dzięki któremu można wymienić spaloną żarówkę i tam bym szukał. Element 14:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AM31-EUR-06-1999-E46-BMW-323i&diagId=41_1104

http://parts.bmwofsouthatlanta.com/images/parts/sons/fullsize/20130715_1732277513.png

Potwierdził, ze nie ma wejść na klucz (kto produkuje takie auta :shock: ?).

To jest kombinacja poprzedniego właściciela, każde bmw ma zamek w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.