Skocz do zawartości

320i wypadanie zapłonu


hadman

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam 320i 170KM, 2001r. sedan

wczoraj napotkała mnie dziwna sytuacja. Wracając z drugie końca miasta auto w połowie drogi do domu zaczeło ( po zatrzymaniu na światłach ) dziwnie się zachowywać. Wywaliło kontrolkę silnika ( co w sumie juz nie robi na mnie wrazenia gdyz po założeniu podtlenku LPG się do tego przyzwyczaiłem ) i auto na biegu jałowym zachowywało się jak TDI jakiś.. obroty spadły i zaczeło nim drgać jakoś dziwnie. Przy ruszaniu słyszałem totalnie inny dźwięk silnika jakby się trudził przy rozpędzaniu i totalny spadek mocy.. jakby mi nie palił na wszystkie Gary.. Kiedyś mechanik jak sprawdzałem co kryje sie pod żółtą kontrolką silnika ( która zapala się i gasnie co jakiś czas ) dostałem odpowiedź że wypadanie zapłonu ( chyba 4 ) jest usterką.. kazali wymienić świece - wymieniłem i [BAD] to samo.. Nawet własne kable kupiłem do diagnostyki INPA ale nie potrafie tego dobrze skonfigurować żeby działało :( sklep ma mnie gdzieś i zostało na tym że mam kabel a nie potrafie go użyć ( no czasem tak bywa ), może znajdzie się na forum jeden pomocnik i mi powie co i jak zrobić aby to działało jak nalezy gdyż wtedy mógłbym sobie sprawdzić co dzieje się mojej piknej :( czytałem fora itp jak to robić ale jakoś jak na swoim netbooku 10'' nie działa. Niby się łączy ale nie łączy :P Zaznaczę iż gdy zgasiłem auto i odpaliłem od razu to auto zachowywało się już dobrze.. czyli tak jakbym zrestartował błąd. Ale wczoraj dwa razy mi się tak zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,może pomogę miałem podobną przypadłość w innym aucie ,zapalanie kontrolki silnika na światłach ,spadanie mocy,błąd wypadanie zapłonów i wymieniałem wszystko co popadło ,ale u mnie przyczyna leżała w zaworze egr który się zacinał ,a mało tego po wymianie zaworu dalej to samo okazało się że uszczelka z nowego zaworu była inna, zaślepiona jedna komora po wymianie uszczelki na orginał wszysko wrócił do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj udało mi się w końcu zczytać z auta kablem na kompa informacje, zobaczcie jak możecie i proszę powiedzcie czy podmieniać cewkę z piątego cylindra np z czwartym i zobaczyć później czy czwarty też wypadnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak czwarty wypada to zamień np z pierwszym. Jak wypadnie 1 tzn ze cewka jak wypadnie ponownie 4 to być może ze któryś z czujników spalania stukowego. Mam nadzieję że świece masz dobre. Dla pewności świece też później zamień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.