Skocz do zawartości

[e46 touring] światła w klapie bagażnika


mpier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Koledzy, czy istnieje możliwość zakodowania modułu świateł w taki sposób aby podczas włączonych świateł mijania w tylnych lampach prócz standardowych [w błotniku] świeciły się także lampy montowane w klapie bagażnika? Jeśli dobrze kojarzę w ten sposób standardowo świecą lampy w e39 touring – taki efekt „szerokiej lampy z tyłu”.

Jeśli jest taka możliwość bardzo prosiłbym o zdjęcia jak to wygląda po owej modyfikacji oraz informację [może być PW] jakie wartości muszę zakodować.

 

Z góry dziękuję za informację :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taka możliwość.

Światła w bagażniku - przeciwmgielne jako postojowe są również aktywowane seryjnie w modelach E46. Wszystko zależało od wersji doposażenia.

Część modeli ma tak, że po włączeniu światła przeciwmgielnego, świeci tylko lewa strona. Nie jest to spalona żarówka z prawej strony, a prawidłowe działanie.

Samochody wypuszczane na rynek europejski, zgodnie z normami Unii, mają obowiązek posiadania jednego światła przeciwmgielnego po lewej stronie.

A więc po prawej stronie po prostu sobie darowali umieszczenie żarówki jeśli model lamp był standardowy.

 

Efekt w touringu mniej więcej taki.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/633/ghIGhd.jpg

 

Aktywacja oczywiście przez NCS Expert.

Moduł świateł (u mnie LSZ)

 

Szukamy wartości NSL_ALS_STANDLICHT i zmieniamy na aktiv .

 

Bach, włączamy postojowe, mamy przedłużone lampy.

 

A co zrobić jak po aktywacji świeci tylko jedna strona? (lewa)

Otwieramy bagażnik -> Wyciągamy maskowanie z klapy (jest na zatrzaskach) i mamy dostęp do modułu z żarówkami.

Po wyciągnięciu okaże się, że miejsce na żarówkę jest zaślepione blaszką. Ja u siebie wziąłem aku z najszerszym wiertłem jakie miałem i wywierciłem otwór. Później oszlifowałem ranty w celu dopasowania żarówki i zrobienia otworu na bolec.

Jeśli w kostce zasilającej mamy dwa kabelki zamiast trzech, Konieczne będzie przedłużenie zasilania z lewej lampy. O masę nie musimy się martwić, znajduje się w blaszce w której wierciliśmy.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem. Ja jade z przodu:)

Ogólnie to moc świecenia jest identyko jak postojowych, także robi się szerzej z tyłu. Wygląda coś jak w piątce. Zresztą wrzuce foty z mojego tyłu robione telefonem, z maski samochodu parkującego za mną:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33faeccc8e311c9b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak włączysz to świecą się oba w klapie pełną mocą. Trochę nie chce mi się iść fotografować:). Ogólnie oryginalnie nie miałem dwóch żarówek po stronie pasażera, także wkład wymieniałem a instalacje pociągnąłem z lampy po stronie kierowcy. Jutro rano przed robotą postaram się fotę pstryknąć jak nie zapomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA PRZERABIALEM U SIEBIE W COUPE BEZ KODOWANIE. KUPILEM TYLKO WKLAD Z WTYCZKA OD ANGLIKA. PRAD PODPIALEM OD PODSWIETLENIA REJESTRACJI A PRZECIWMGELNA PRZELOZYLEM POD PRAWE SWITLO STOPU WSZYSTKO POD OKIEM GOSCIA ZE STACJI KONTROLI POJAZDOW WIC WSZYSTKO JEST OK. ACHA I ZAROWKI TRZE ZMIENIC NA 5W POZDRAWIAM:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA PRZERABIALEM U SIEBIE W COUPE BEZ KODOWANIE. KUPILEM TYLKO WKLAD Z WTYCZKA OD ANGLIKA. PRAD PODPIALEM OD PODSWIETLENIA REJESTRACJI A PRZECIWMGELNA PRZELOZYLEM POD PRAWE SWITLO STOPU WSZYSTKO POD OKIEM GOSCIA ZE STACJI KONTROLI POJAZDOW WIC WSZYSTKO JEST OK. ACHA I ZAROWKI TRZE ZMIENIC NA 5W POZDRAWIAM:)

zrobrze foto jak bedziesz mial chwile jak to wyglada. Widac roznie w swieceniu pomiedzy pozycja a przeciwmgielna?? odcien itp tid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanie, czy to nie bedzie je****ć po oczach kierowców jadacych z tyłu? Lub stojących w korkach za takim autem?

 

Nie będzie razić kierowców jadących za Tobą, bo światła w klapie będą podobnie świeciły jak lampy postojowe w błotniku, tzn. przeciwmgielne świecą się na ok. 30 % mocy aby wyrównać jasność świecenia do sąsiednich lamp.

 

A jak wyglada sprawa z przeciwmgielnymi?

 

Włączając światło przeciwmgielne, żarówki w klapie zapalają sie na 100% mocy, wyłączając je wraca do 30%.

 

kolego tam trzeba zarowke zmienic z 10w na 5w i jest gitarka. wstawie fotki pozniej.

 

Właściwą żarówką jest żarówka P21W . Świeci zarówno przy mocy 5W - jako postojowa i 10W - gdy uruchomimy światło przeciwmgielne.

 

komp nie wyswietla bledow o przepalonych zarowkach?

 

Nie ma żadnych błędów, no chyba że spali się żarówka w klapie.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W turasie chyba nie da się zrobić jak w coupe kamyk27. Ja mam w kloszu 3 żarówki. U góry kierunek i pod nim dwie żarówki na jednym poziomie. Niżej nic chyba się nie da wkręcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tablice wstawilem diodowe podswietlenie ( oczywiscie zarowki z radiatorem zeby blad nie wyskakiwal) zeby odciazyc tym samym instalacje pod ktora podlaczylem owe pozycje w klapie zas przeciwmieglna podpialem pod lewy stop. Wlaczam przeciwmgielna zapala sie lewy tyl stopu . wszystko przerabiane pod okiem goscia z kontroli pojazdow. Nie ma zadnych bledow nic nie trzeba kodowac. wystarczy zmienic zarowke z 21w na 5w, milej zabawy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

v3ron oglądałem dziś dokładnie klosz w błotniku. Ten pasek lampy na samym dole to odblask. Także nie da się tam wcisnąć żarówki, przynajmniej u mnie. Jak robisz fotkę z lampą to wygląda jakby się wszystko paliło:) Zdjęcie na dowód wykonane z lampą błyskową.

http://images67.fotosik.pl/338/11cf5f6523af6119med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.