Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki co polecacie do m54b30? Obecnie jest castrol EDGE 5w30 ll pije go w okolicach

0.5 do 0.7 na tysiąc zależy od jazdy wiadomo. Nasluchalem się ostatnio dużo o valvo vr1 motulu liqi moly czy jak się zwie i o millersie a no i wszyscy mówią ze castrol to obecnie gówno nie olej... i tak mam namieszane w głowie ze sam nie wiem co brać. 5w40 czy juz pomału przechodzić na 10w? Silnik ma przelatane ponad 300k

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwa posty wyżej masz odpowiedź :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W uproszczeniu : ten olej (5W50) jest przeznaczony do pracy gdzie silnik jest nadwyrężany przez dłuższy czas np na torze .

Ma dodatki że spełnia swoją rolę w wysokich temperaturach ale s kolei te dodatki go czynią mniej wydajnym przy normalnym użytkowaniu z tego względu nie jest zalecany dla zwykłych użytkowników.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich, potrzebuje porady odnosnie oleju do swojej E46, 1,9 benzyna + LPG na liczniku 310 tys km, zastanawiam sie nad Valvoline MaxLife a SynPower 5w40, olej wymieniam co 10 tys poprzednio wymiana na jakims tanim oleju, nazwy nie pamietam. Dodam ze od wymiany do wymiany dolewam +/- 0,7l. Ktory z podanych Valvoline lepiej zalac ? :) Napewno bedzie to 5w40 tylko nie wiem czym sie rozni MaxLife od SynPower. Bede wdzieczny za pomoc i porade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, co powiecie o laniu Liqui Moly 5w40 + dodatek do oleju Kleen-flo obecnie wlewam to do 316i przez 4 lata bez problemow ale nie jestem pewnien czy do 323i wlewac to samo czy moze jest cos lepszego :?: :?:

btw. dodam ze olej i tak zmieniam co 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak z normą ll-01 to jak najbardziej ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obydwu jednostek są zalecane te same oleje i to nie zależnie od przebiegu.

Tak jak Maniek pisze ważne aby miał specyfikację LL01 ( BMW Longlife-01 ) lub nowsza norma LL04 ( BMW Longlife-04 )

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy.

Ale do rzeczy.

Macie tu uproszczona tabelkę stosowanych olei w zależności od temperatury otoczenia/klimatu.

http://www.schaeffer-oil.com/2012/07/schaeffer-oil-best-motor-oil-brands.html

Jak widzicie, w zależności od klimatu, do tego samego silnika można lać oleje o różnej specyfikacji. Dlatego np we Włoszech leją oleje 10/W40.

W naszym klimacie najlepsze są oleje w specyfikacji 5/W30-40. Marka oleju to już prywatny wybór każdego z Was. Ja osobiście preferuję Shella lub Mobil1. Byle był dostosowany do silnika. Wiadomo że do benzynowego nie naleję oleju dostosowanego do silnika wysokoprężnego z filtrem cząstek stałych DPF. Te oleje mają w nazwie "C3". Tak jak w normie BMW LL04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem że we Włoszech leją olej 10W-40 do BMW co w naszym klimacie są zalecane 5W-40 się nie zgadzam.

Temperatura oleju podczas pracy silnika (BMW) we Włoszech czy to w Polsce są takie same i jak to będzie np 97C to przy lepkości oleju 10W nie będzie dobrego smarowania.

Ale np Honda ma zalecaną lepkość 10W.

Może się mylę więc prosiłbym o linka w tym temacie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://motofocus.pl/specjalne/10920/jak-czytac-oznaczenia-na-butelce-oleju-silnikowego-czesc-2

 

Z tego wynika, dlaczego w ciepłym klimacie można lać oleje w specyfikacji 10W...

 

 

5W-40,15W-40 itd. Co oznaczają te wartości?

Wartości te określają lepkość oleju – czyli określają opory oleju przed płynięciem (często lepkość jest mylona z gęstością, czego robić się nie powinno) i wywodzą się z klasyfikacji SAE. Indeks z literą W określa lepkość w niskich temperaturach, np. 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, natomiast indeks bez litery W określa lepkość w wysokich temperaturach np. 20, 30, 40, 50, 60. Im lepkość jest niższa, tym mniejszy jest opór oleju, a więc mniejsze są straty mocy silnika. Z kolei wyższa lepkość daje lepsze zabezpieczenie silnika przed zużyciem. Lepkość oleju musi zatem być pewnym kompromisem między tymi skrajnymi wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adchar, widzę że powyżej nie do końca się wyraziłem jasno dlaczego oleje o lepkości 10W nie są zalecane do BMW.

Nie chodzi tu tylko o rozruch zimnego silnika ale o pracę i smarowanie w optymalnej temperaturze silnika która jest taka sama w zimie jak i w lecie podczas upałów i tak samo we Włoszech. Po prostu silniki tak są zbudowane że wymagany jest olej o gęstości 5W bo może mieć słabe smarowanie.

Więc nie wprowadzaj w błąd że we Włoszech można lać o gęstości 10W

dodam linka do Włoskich zaleceń

http://www.mobil1.it/perche-mobil-1/olio-bmw.aspx

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zalecenia producenta, to oczywiście masz rację.

Tylko pomijając układy producent samochodu-producent oleju, nie bardzo rozumiem czym różni się silnik mercedesa od silnika bmw. I z tego powodu nie rozumiem tego, że do jednego można lać 10w... a do drugiego nie. ;)

To raz.

A dwa, to czy ktoś, kto ma silnik benzynowy nowej generacji ma w zaleceniach oleju normę LL04? Bardzo mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam przyznajesz, cytuję :"nie bardzo rozumiem czym różni się silnik mercedesa od silnika bmw. I z tego powodu nie rozumiem tego, że do jednego można lać 10w... a do drugiego nie" koniec cytatu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe dokładnie :wink: teoretycznie na tym dyskusja powinna się skończyć, ale odpowiem na Twoje pytanie:

czy ktoś, kto ma silnik benzynowy nowej generacji ma w zaleceniach oleju normę LL04? Bardzo mnie to ciekawi.

Każdy benzynowy silnik od przeszło 10 lat ma być zalewany olejem ll-04 wg producenta. Oczywiście nie w każdym przypadku ma to sens, ale w n43/n53 jak najbardziej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Możesz dolać obojętnie jaki 10w40, ale swoją drogą to nie jest właściwy olej do tego silnika, powinien być przynajmniej 5w30.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma to znaczenia, możesz to w takiej sytuacji wlać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej e46 320d 150km miałem teoretycznie 330 tysięcy przebiegu może więcej, olej Castrol EDGE TURBO DIESEL 5W40.

Rozmawiałem ze znajomym i powiedział że na ten przebieg nigdy w życiu nie powinien być olej 5w, co najmniej 10w i przez to dostały panewki na wale korbowym.

Tłumaczył to tak że to jest po prostu zbyt rzadki olej dla silnika z takim przebiegiem.

Wynika z tego że miałem zły olej i przez to panewki się przytarły czy po prostu ten silnik był już w złej kondycji i nie miałem na to wpływu musiało się to stać prędzej czy później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.