Skocz do zawartości

[318i] Nie działa pilot mimo poprawnego kodowania


MastaFantasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak zwykle czary. Mimo poprawnego kodowania kluczyka (obu) pilot nadal nie działa. Przechodzę całą procedurę kodowania co kończy się prawidłowo czyli centralny zamyka sie i otwiera. Wyjmuje kluczyk. Zamykam drzwi i wciskam zamknięcie i nic. 0 reakcji. Baterie nowe. Naczytałem się że winny może być wzmacniacz na lewym tylnym słupku - wymieniłem ale bez zmian. Inpa pokazała mi przed wymianą błąd nr 1 który wystąpił 15 razy "EWS power of reset". Auto normalnie odpala i wszystko działa z tym że muszę otwierać drzwi mechanicznie kluczykiem. Po lekturze netu trafiłem na podobne objawy ale zawsze dodatkowo nie odpalał silnik a u mnie odpala bez problemu. Miał ktoś takie przygody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie mierzyłem aku. Jest miesięczny. Problemów z rozruchem nie mam. Nie daje mi spokoju dlaczego kodowanie kluczyka przebiega prawidłowo czyli coś odbiera sygnał z pilota i go "akceptuje" ale niestety potem nic już pilotem zrobić się nie da.

 

UP. Aku sprawne. Ładowanie jest. Klemy trzymają. W ustawieniach ZKE5 widać zmianę kodowania poszczególnego kluczyka w zakładce ANTENA INTERIOR. W zakładce ANTENA gdzie można sprawdzić czy działają poszczególne guziki pilota i potwierdzenia słabej baterii itp nie ma jakiejkolwiek reakcji na wciskane guziki na pilocie. Po odłączeniu wzmacniacza antenowego nie da się również zakodować kluczyków więc zakładam (nie wiem czy nie błędnie) że sam wzmacniacz jest sprawny i nie było potrzeby go wymieniać. Poradźcie coś bo szlag człowieka trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.