Skocz do zawartości

[E46] Xenon miganie - żarnik/kodowanie?


mikimisz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam następujący problem, chwilę po tym jak rozpocznę jazdę z włączonymi światłami (przed ruszeniem i po zatrzymaniu jest ok) ze świateł robi się stroboskop.

 

Ostatnio wymieniłem LCM na poliftowy, ale nie ma zakodowanego xenonu - (nie mam autopoziomowania, wiem - źle, ale takie auto kupiłem. Założyłem spryski, poziomowanie w planach). A jeśli zakoduję to przestaje działać pokrętło regulacji i światła idą maksymalnie w dół. Na starym module, który również nie był zakodowany taki problem nie występował. Początkowo pokazał awarie lewego światła, później obu. Zauważyłem też, że lewe światło (to które pierwsze pokazało błąd) ma trochę inną barwę, jakby bardziej żółtą.

 

Moje pytanie - czy jest to wina kodowanie (tylko dlaczego wcześniej było ok??) czy może muszę wymienić żarniki do xenonów.

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo nie mam teraz jak korzystać z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

Sprawdziłem ze starym LCM - nie ma problemu, wszystko działa jak powinno. Nie jest to wersja do xenonu (i nie jest on zaprogramowany - mogę regulować światła) i bez funkcji czujnika zmierzchu, słowem najprostszy. Napięcie na światłach mijania do 13,9 V

 

Nowy LCM, wersja bez xeononu (jest regulacja wysokości) i z funkcją czujnika zmierzchu (dołożyłem czujnik). Nie jest zakodowany xenon. Kiedy zapalę samochód i światła wszsytko jest ok, jak ruszę albo wejdę na obroty robi się stroboskop (normalnie jak Strażnik Texasu). Dzieje się to tylko na biegu w przód (luz i tył nie) po wejściu powyżej pewnych obrotów - 2,500 - 3,000 RPM. Po zejściu z obrotów po chwili wraca do normy.

 

Napięcie na światłach mijania 11,95 do 12,50 V. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby działał ok z xenonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to ja wiedziałem.

 

Kodowałem go pół dnia z masą różnych konfiguracji...

 

Najprawdopodobniej wystarczy wyłączyć kontrolę świateł drogowych na ciepło i zimno:

WARMUEBERWACHUNG_AL nicht aktiv

i

KALTUEBERWACHUNG_AL nicht aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem u kumpla który wymienił lampy ze zwykłych na xenony i też mrugały zakodowałem i problem zniknął ,tylko nie pamiętam dokładnie ale ja to robiłem chyba disem ,jest gdzieś na którymś forum jak to zrobić :cool2: A ty widze że NCS robiles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co dokładnie zmieniłeś w PA Soft?

Mam problem właśnie po kodowaniu PA Softem. Przestała mi działać regulacja świateł pokrętłem w aucie.

Wcześniej jak włączałem światła soczewki ustawiały się (dół, góra) a teraz stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Opisz jak kodowałeś

czy tak jak ja to robię dodaję opcje ksenonów do FA

 

$ 522 XENON //Xenon-Licht

lub

$524 ALC XENON //Lichtautomatik / Daemmerungsschalter f. Fahrlicht ab 9/01

koduje moduły komunikacyjne aby zapisać nowe FA AKMB i ALSZ

dopiero koduje do serii moduł LSZ

ręcznie wpisywanie do LSZ modułu za pomocą pliku man, ksenonu nie jest dobre , niektóre opcje trzeba wyłączyć , a tak to robi automatycznie

ale braki w instalacji mogą źle wpłynąć na działanie ksenonów , mi kiedyś przygasały podczas jazdy tylko z powodu nadpalonych żarówek w tylnym świetle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.