Skocz do zawartości

Mocowanie intercoolera e46 m47n


bmtriko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty jesteś normalny? Czy połowa postów na tej stronie musi dotyczyć Twojego samochodu? Sorry, ale źal to czytać, kilka postów o IC... Masakra... Ktoś powinien się za Ciebie wziąć, bo czytelność forum spadła do zera od kiedy się tu pojawiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U Ciebie staszku jest pod chłodnicą? Pokaż foto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko , jak Staszek opłaca abonament na forum to niech pisze ile wlezie ;-)

Staszek ten IC co piszesz że jest pod radiatorem to chyba jest przeróbka i samemu trzeba coś pokombinować, a co chcesz podrasować silnik ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj około godz 11 miałem stłuczkę poważną i przód tylko ucierpiał.Oczywiście koszt naprawy to około 5tys

 

Maska wygnięta minimalne,chłodnica rozwalona,intercooler w połowę skrzywiony nie wspominająć o wężach IC,wężach od termostatu bo porozcinane do tego zalzuje chłodnicy tez pourywane.Wszystkie plastiki nadkola,wloty powietrza,osłona silnika,zderzak cały połamany takich pierdół jest sporo jak slizgi mocujace zderzak itp

 

mam wszystko już spisane co do jednej części na kartce które brakuja.Większość bedzie prosto z ASO jak wloty chłodnice itp

 

Jako,że nie cierpie zbytnio drut teamu

 

Chłodnica pójdzie nowa behr,ic nowy Nissens,wloty osłony silnika wszystkie to ori aso(zabule) węże od turbo i EGR jeden kawałek 300zł a trzeba 3

 

Zderzaki przednie całe silnik cały bo do rolek nawet nie doszło tylko przód..pas wygląda wszędzie okej tylko to środkowe wzmocnienie taka kratka koło chłodnicy do wyprostowania bo ją wybuliło do środka i jeden zaczep

 

Do tego lampa xenon itp

 

Jedynie czym można się pocieszyć to tym,że wcześniej miałem ori zderzak ale,że wszystkie nadkola i oslony wlotu powietrza są urwane to kupuję m-pasztet z alledrogo 650zł kompletny z halogenami z ABS.BAJKI,ŻE NIE SPASUJE ITP TO... na bmw sport pisali zderzak jak ori pasuje i 0 problemów ze spasowaniem tych droższych(nie licząć tych po 300zł) potem lakierowanie no i osłony wszystkie m pakiet do zderzaka ślizgi trzymania itp bo i tak to mam urwane a ceny w stostunku do zwykłego ślizga są te same albo 20zł droższe

 

 

 

dla tego pytam gdzie ic jest mocowany bo w większośći sam to będę robił.

 

Wczoraj miałem gaz z chłodnicy klimy spuszczać samemu ale jednak scykałem.Chłodnica klimy szczelna,wygląda na całą tylko jest minimalne sfałdowana jak się przypatrzy.Gdyby nie gaz to wymienił bym 350zł nowa behr ale,jest gaz a ja nie mogę sie ruszyć autem nigdzie to kto mi odciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondolencje !

Teraz po twoim opisie to rozumiem twoje poprzednie pytania, mam nadzieję że Ty jesteś cały i zdrowy.

Odnośnie inercoolera to on jest usadowiony na takiej listwie co go podtrzymuje od dołu , a może sie mylę to mnie proszę poprawić.

Na naprawę po stłuczce to załóż nowy temat co może być z pożytkiem dla wszystkich.

Chłopaki z nudów Ci czasem docinają ale nikt Ci źle nie życzy.To tak jak ze Stańczykiem na dworze Królewskim , a facet swój rozum miał.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już nas tutaj na litość nie bierz...

Ech IC przykręca się na 2 śrubki po bokach od dołu :mrgreen:

 

No właśnie ja te uchwyt z IC mam urwane jak i IC uszkodzony.Chodzi mi tylko o to,że te uchywty co są na IC to gdzie się przykręca ten IC?? do czego dokładnie??

 

np wkładam śrubki w uchwyty IC i do czego przykręcam? pytam bo mam wszystkie plastiki połamane i nic nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do warsztatu i tak pójdzie z OC sprawcy (chyba ze ty jesteś sprawcą stłuczki)

Może to auto z przodu będzie się trzymać.

 

Z jednej strony, logicznie myśląc i biorąc pod uwagę, że uszkodził cały przód, czas jaki upłynął od stłuczki (żaden rzeczoznawca nie zdążyłby zrobić kosztorysu), oraz to, że chce sam robić, to bardzo mocno sugeruje, że zakończył jazdę komuś w bagażniku - i to by wyjaśniało wszystko.

 

Ale z drugiej strony, to jest staszek, więc logiki nie można się spodziewać jakiejkolwiek.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wystrzeliły.To nie było bum w auto tylko w sarne.Około 120km/h i sara wyskoczyła na prostej drodze.Nie wyskoczyła tak,żeby ja było widać chodz trochę np 1,2m przed sobą tylko od razu centralnie w auto.A trawa po bokach po pasch była.Myślało się,żeby do leśnictwa zgłosić sprawę bo znaku tam nie ma wgl już nie jeden gadał..ale u mnie w domu tata gada ta idz dadzą Ci.Potem się sonduj itp więcej na adwokatów się wyda niż naprawa warta.

 

Na warsztat nie oddam na pewno tego bo oni jak porobią to pomontują wszystko bez połowy osłon silnika(wloty powietrza itp) nie mówiąc o spasowaniu czego kolwiek.

 

 

Mam jeszcze dwa takie pytania

 

1.Mam zdemontowany pas przedni czy taki Pas mogę zawieść np drugim autem do blacharza by ocenił co krzywe czy jak tam i zrobił?? czy blacharz mus mieć gotowe auto??

 

2.Sprawa chłodnicy klimatyzacji(chłodnica wody wygięta trochę,ic w pół a chłodnica klimatyzacji z przodu ładnie wygląda ale z góry jak się popatrzy to widać,że nie jest idealnie prosta tylko delikatnie taka jak by np fale ale tak minimalnie,gaz nie ucieka.Myślałem by to wymienić ale nikt mi nie odciągnie czynnika na podwórku a autem się nie rusze nigdzie.A Chodz bym nawet poskładał i pojechał to potem znów wszystko demontować o głupią chłodnicę?

 

i tu pytanie jeśli gaz nie ucieka jest minialnie sfałdowana,ale pasuje idealnie na swoje miejsce to zostawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najlepiej zadzwoń i spytaj blacharza bo wg mnie jeśli się ktoś zajmuje naprawą powypadkowych aut powinien najlepiej wiedzieć jak to dobrze zrobić ale wydaje mi się że bez przymiarki pasa na właściwym miejscu nie obejdzie się

2.Ja na twoim miejscu wymieniłbym tą chłodnicę niekoniecznie na nową ale jakąś sprawdzoną używkę bo być może tego nie widać gołym okiem ale po jakimś czasie chłodnica klimy może się rozszczelnić tym bardziej że już w chwili uderzenia mogły powstać jakieś mikropęknięcia których na dzień dzisiejszy nie widać gołym okiem a z biegiem czasu klima może ci przestać działać .Do tego doszedłby jeszcze koszt napełnienia gazem.Zresztą w serwisie sprawdzają też szczelność i w razie ubytków napełniają(koszt około 100zł).Tak więc jeśli nie chcesz wymieniać chłodnicy możesz tylko sprawdzić szczelność układu i uzupełnić.Ostateczna decyzja i tak należy do ciebie.

Powodzenia w naprawie auta! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Mam takie pytanie mam do wymiany dolny prawy przewód,który wchodzi do intercoolera następnie dolny lewy przewód,który też wchodzi do intercoolera i przewód który nachodzi na EGR

 

Oryginalnego przewodu takiego na kawałki nie da się kupić ponieważ występuje tylko jako całość 750zł.Natomiast na alledrogo są zamienniki z firmy turbo-star są to przewody wzmacniane włóknem tylko,że jedna sztuka 280zł

 

takie:http://allegro.pl/rura-waz-turbo-intercooler-a-bmw-e46-318d-m47n-new-i4270035313.html

 

czyli 2 przewody po 280zł plus od egr 200zł to robi się ładna sumka.Myślałem nad używką,która kosztuje w granicach 100-150zł,ale za pewne będzie tak jak na moich przewodach,że będą się delikatnie zsuwały z intercoolera,ponieważ te ząbki na przewodach są w jakimś stopniu wyrobione i Intercooler już szczelnie nie utrzymuje przewodu

 

a tutaj jest jeszcze jeden zamiennik http://allegro.pl/rura-waz-turbo-intercoolera-bmw-3-e46-1-8d-2-0d-i4249727748.html

 

 

jak widać cena 100zł,lecz krążą opinie,że puchną te tanie węże

 

Co byście poradzili w moim przypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radzil zalac betonem, ale to juz wiesz. Radzilbym ci tez uzywac glowy do czegos wiecej niz noszenie czapki i wlosow na niej, ale tu z kolei ja wiem, ze to jak grochem o sciane.

Moja porada brzmi; TAK.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, podepne sie pod temat...

 

macie jakis sprawdzony zamiennik przewodu nr7

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3328&hg=11&fg=40

 

pozdrawiam

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podepne sie pod temat...

 

macie jakis sprawdzony zamiennik przewodu nr7

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3328&hg=11&fg=40

 

pozdrawiam

 

Siema odnośnie tego przewodu sam musiałem wymienić i wgrę wchodził nowy..na alledrogo jest za 100zł zamiennik a potem drugi zamiennik za 220zł(ten ludzie polecają) ja natomiast wyrwałem całą kompletną rurę za 70zł :norty: po umyciu SALON :mrgreen: jeszcze nalepka oryginalna PRICE BMW z numerem co na mojej nawet nie było :norty:

 

a potem na alledrogo te rury po 140-nawet do 200zł w gorszym stanie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w intercarsie znalazlem zamiennik za 100zl...

 

teraz pytanie jak dlugo ten zamiennik przetrwa???? czy moze lepiej zakupic uzywke- tu z kolei nie wiadomo w jakim stanie sie ja dostanie...

 

najlepiej to bym dopasowal cos takiego:

 

http://rpmotorsport.pl/kolanka-45st-c-749_41_2767_3844.html

 

macie jakies inne sklepy tego typu bo tu nie ma nic coby pasowalo bez przerobek.

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

pozwolę sobie odświeżyć temat i zabrać głos w temacie,

 

przewody dolotowe do turbo i układu chłodzenia, można dorobić na podstawie wzoru.

 

Dorabiamy tylko przewody bez złączek metalowych, każdy przewód montowany na opaskę zaciskowa da radę dorobić, chyba że ma średnice powyżej 45mm wówczas maksymalna długość to 65cm.

 

 

Wysokiej jakości kauczuk, i tkanina wzmacniająca - żadnej chińszczyzny. Wszystkie przewody powstają w Polsce.

 

 

Przewody jeżdżą w autach już ponad 2 lata - głównie volvo. Opinie do sprawdzenia na vlvoforum.pl :)

 

więcej informacji pod adresem http://www.marsil.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.