Skocz do zawartości

Regeneracja wtryskiwaczy w 320d FL


bLL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Siadł mi jeden wtryskiwacz - regenerować czy wymieniać ?

Tylko ten jeden, czy wszystkie ?

 

Bo wydaje mi się, że te trzy lepiej jedynie sprawdzić, a ten jeden zregenerować.

 

Potrzebuję też rady, gdzie w Szczecinie taką operacje regeneracji najlepiej zrobić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek to mój wklejony na stałe wykres przed i po programie.

Takie mam zdanie na temat regeneracji, zwłaszcza wtrysków, po zakupie swojej miałem problem, który kiedyś opisywałem, przerobiłem wiele warsztatów, jedni chcieli rozbierać wtryski i czyścić inni wszytskie na stole katować, inni sugerowali regeneracje w bosch serwisach - skończyło się na wymianie jednego wtrysku na sprawdzoną używkę, 2 lata mijają.

W tamtym czasie czytałem i zbierałem opinię na temat regeneracji, prawie jednogłośnie jeśli chodzi o wtryski do bmw e46 z ostatnich lat produkcji odradzane to jest. Ruszysz i najczęściej już korekcje nie będą ok.

Nówki ludzie na forum wyrywali zależnie do 320d/330d - kwestia zniżek, źródła za 800 zł- przecież w różnych miejscach są różne zapasy z różnymi cenami - jedne aktualniejsze inne nie.

Używka 400-500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś pewien na 100%, że wtrysk trzeba wymienić ? Masz czarodzieja, który potwierdzi odczyt inpy fachowo ?

Zawsze możesz na forum wrzucić live data itd.

Wyraziłem swoje zdanie na temat wtrysku, mój mechanik miał 2 taki silniki w warsztacie i stąd miał wtrysk.

Była obawa, że u mnie pozostałe umrą szybko, bo niby powinno się kpl, ale po wymianie korekcja reszty wtrysków jeszcze się poprawiła - choć nie była zła i jeżdżę już tak 2 lata przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi u mechanika, zrobiona była cała diagnostyka komputerowa itd,

teraz stoi cały rozebrany, i to na pewno wtryskiwacz.

 

I właśnie mi też mechanicy doradzali wymianę całego kpl, ale koszty dość spore.

Więc szukam jakiejś alternatywy.

 

Znajomy mechanik doradza mi regenerację tego, który padł,

a całą resztę sprawdzić, czy się nadają do dalszej eksploatacji,

bo z używką jest tak, że nie wiadomo na co się trafi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turbo, pisałem że ja wymieniłem, mimo potwierdzonego przebiegu - m.in. padło sterowanie elektroniczne i zacinało się.

Dziś zrobiłbym tak samo. Mój wybór, ale ja jak kupuje samochód to jeżdżę tym następne 3-4 lata.

 

Co do wtrysków, jeśli nie masz dostępu do pewnych używek wtrysków to może zanim wyślesz do regeneracji, sprawdź swoje numery wtrysku - telefon i jedziesz po Pl sklepy, hurtownie, odziały, filie, przedstawicielstwa - jak znajdziesz to szukasz kogoś kto w tym miejscu ma zniżki.

Przekalkulujesz ile regeneracja i ile nowy i dokonasz wyboru.

Ja wymieniłem jeden, choć jak pisałem mechanik mnie poinformował o tym jak powinno się robić.

Nie wiem jakie są korekcje pozostałych - ja zaryzykowałbym jeden nowy wtrysk po dobrej cenie.

Potem się zobaczy czy się reszta unormuje itd.

Przejrzyj tematy które przez 2-3 były poruszane na temat wtrysków w 320d/330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Również polecam używkę z gwarancją rozruchową, miałem problem z rozruchem na ciepłym, zrobiłem test przelewowy i jedna szt. przelewała duuużo więcej, używkę z m57n (takie same są w m47n) dorwałem za 200,- i jakby padł następny to zrobię tak samo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciągnie Cię do regeneracji :wink: próbuj, jak będzie lipa do kupisz nowy/używany. Ja, jak pisałem wcześniej, jestem za używką z gwarancją.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat

Kto mi powie jakie wtryski są w 320d poliftowym ?

Jak dzwonię zapytac o koszt regeneracji np to mnie rozmówca pyta jaki to wtryskiwacz, a ja nie wiem co mu powiedzieć. mówię markę model i jemu to nic nie mówi, wiem jedynie, że mam Bosch, odczytałem to z napisu na nich, ale coś więcej co to w ogole za wtryski bo nie mam zielonego pojęcia ?

 

Czy po regeneracji wtrysku, lub po wymianie jeśli kupię jakieś używane, trzeba robić jakąś ich adaptację ?

Wyczytałem w jakichś materiałach, że każdy wtryskiwacz ma swój idywidualny numer, po regeneracji jest mu nadawany nowy numer, który trzeba podać aby komputer mógł ustawić dla nowego wtryskiwacza odpowiednie dawki paliwa.

 

Cytuję z artykułu :

Praktycznie wszystkie nowoczesne wtryskiwacze po naprawie trzeba zakodować. Specjalny, wieloznakowy kod jest dla każdego wtryskiwacza ustalany indywidualnie, na podstawie zmierzonego wydatku paliwa i musi być wgrany do sterownika silnika. Dopiero na tej podstawie komputer jednostki napędowej będzie wiedział, jak poprawnie ustalić dawki wtrysku. Pamiętając o tym należy unikać kupowania wtryskiwaczy z przypadkowego źródła. Bez właściwego kodu lub z kodem dobranym "na chybił -trafił" wtryskiwacze nie będą pracowały poprawnie i pieniądze na ich zakup zostaną wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112, gdybym miał dostęp do sprawdzonej używki, to na pewno bym w taką zainwestował, ale nie chcę kupować kota w worku.

Stąd też moja decyzja o regenerowanej, i to za 250 zł - oby było dobrze.

 

milan00, do 320d FL musi być wtryskiwacz o numerze 0445 110 131

ps. znam go już na pamięć i śni mi się po nocach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.