Skocz do zawartości

[E46] Webasto Thermo Top c (diagnoza/naprawa)


Shaft28

Rekomendowane odpowiedzi

Temat chyba standardowy przed okresem zimowym ;)

 

Mam w swojej bawarce Webasto Thermo Top C - samo dogrzewanie płaszcza silnika. Piecyk bzyczy, ale nie odpala. Zastanawiam się czy może być to świeca / palnik ?

 

Chciałem zdiagnozować swój piecyk Inpą od kolegi Trandolfa, ale jak przechodzę w Body, potem additional heater to pokazuje mi jakiś błąd i nawet nie chce się połączyć z Webastem.

 

Miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy jest sens kupować w ciemno świece z palnikiem, czy może padła mi przykładowo pompka paliwa...? Nie wiem jak to zdiagnozować. Może potrzebna jest jakaś nowsza wersja Inpy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Webasto z uszkodzonym sterownikiem też "bzyczy" nawet czasami za każdym otwarciem drzwi :) Jeśli INPA łączy Ci się z resztą auta, a nie łączy z webasto, to uszkodzony sterownik, jeśli nie łączy się z żadnym innym sterownikiem, to INPA źle skonfigurowana. Sama INPA jest wystarczająca do zdiagnozowania webasto i nie potrzeba dedykowanego interfejsu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja mam inpe od kolegi Trandolfa i bez problemowo łączy się z webastem ,można podglądać wszystkie parametry pracy np; temperatura świecy żarowej ,temperatura płynu ,szybkość obracania się dmuchawy i wiele innych :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak na zdjęciu, które wstawiłeś. Dla jasności też porobiłem zdjęcia:

 

http://img716.imageshack.us/img716/4466/pkej.jpg

 

http://img35.imageshack.us/img35/44/4gzl.jpg

 

http://imageshack.us/a/img69/2641/6t59.jpg

 

Sprawdzałem napięcie na wtyczkach - dochodzi 12 V.

Inpą zdiagnozować się nie da - błąd jak powyżej.

Teraz zagadka: sterownik, świeca, palnik, pompka czy jeszcze inne cudo się zje... popsuło? Są spore koszta tych części nawet używanych, więc wolałbym być pewien zanim coś zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale może to też być problem z moją inpą / interfejsem diagnostycznym - a nie mam jak podmienić sterownika, jedynie kupić drugi.

 

Odkręcałem pokrywe sterownika, żeby rzucić okiem na elektryke - wyglada w porządku na rzut oka - nie ma nic nadpalonego.

 

Czytałem wszystko co się da na temat tego błędu, który mi wyskakuje w inpie - jedni piszą żeby rozebrać i wyczyścić wtyczki do webasta, inni piszą żeby diagnozować disem, a jeszcze inni że webasto może być wyłączone w NCS i dlatego nie ma komunikacji, a czytałem nawet że u niektórych webasto działa poprawnie mimo tego samego błędu w inpie command not accepted. Także totalny misz masz i nie wiadomo co wymienić żeby mi ten piecyk ruszył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec moze dzialac prawidlowo i nie miec komunikacji- spotkalem sie z brakiem pinu do diagnozy. Ale u Ciebie piec nie dziala i nie mia diagnozy mimo wyprowadzonego piny do diagnozowania- wiec stawiam jednak na uszkodzony piec (sterownik). Jesli INPA laczy sie z innymi sterownikami to pozwala sadzic, ze jest wporzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróboję dorwać DISa i zdiagnozować, albo poszukam jakiegoś magika od webasta ze specjalnym złączem diagnostycznym tylko do webasta

 

dodatkowo przeczyszcze sprayem kontakt te piny i spróboje jeszcze raz inpą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za double post, chciałem wstawić w osobnym zamiast edytować...

 

poszedłem do auta wypsikać kostki sprayem kontakt, a tam moim oczom ukazała się naderwana izolacja przewodu - czy to ten odpowiadający za komunikacje ? może sam przewód jest problemem, a sterownik jest w porządku.

 

http://imageshack.us/a/img819/3069/g878.jpg

 

w dużym rozmiarze: http://imageshack.us/a/img819/3069/g878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i ten przewód z naderwaną izolacją to pin 6sty - tak jak wywnioskowałeś ze zdjęcia (dobre oko ;))

 

mieszkam w Słupsku 18 km od morza, mogę jedynie udostepnić przez team viewera swoj komputer z podłączonym interfejsem i maszyną trandolfa do swojej bawarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz, dopóki INPA nie łączy się z innymi modułami w aucie, znaczy to, że jest coś z nią nie tak, a jak nie łączy się z licznikiem czy silnikiem, to na pewno nie połączy się z WEBASTO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę połączyć się z silnikiem, albo z poduszkami czy EWSem przez inpe

 

obdzwoniłem jeszcze wczoraj wszystkich elektromechaników swoim mieście, żaden nie ma sprzętu do diagnozy webasto :/

 

Zrób taki manewr ,zdejmij ten środkowy plastik pod którym są podłączone ; świeca ,pompka wody ,dmuchawa i odłącz je i spróbuj wtedy się połączyć może tak da rade.

 

tak zrobie, ale mysle ze to raczej nic nie da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, wszystko wskazuje na sterownik webasto, jeszcze ewentualnie brak zasilania mógłby powodować brak komunikacji, ale to już zostało sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.