Skocz do zawartości

Jak to jest z audio w E46?


tomix156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wcześniej posiadałem E39 i radio to business i jakość dźwięku była okropna, dopiero po zmianie radia na pioneera (nie naklejałem naklejki na szybę :mrgreen:) jakość dźwięku znacznie się poprawiła.

 

Teraz mam E46 z takim oto radiem: http://obrazki.elektroda.net/12_1268257765.jpg jakość dźwięku na oryginalnych głośnikach wydaje się zadowalająca, aczkolwiek myślałem nad wymianą głośników z przodu i z tyłu i mam do Was kilka konkretnych pytań, mianowicie:

 

Czy i tutaj zacząć trzeba od wymiany radia? Czytałem coś o różnicach, że to radio ma tylko 2ohm, i głośniki 4ohm nie będą na nim poprawnie działać itd.

 

Jaki jest rozmiar głośników z tyłu w sedanie sprzed liftu? Czy da się je jakoś usztywnić/wygłuszyć, by polepszyć dźwięk?

 

Co myślicie o zmianie głośników na te z Harman Kardon?

 

Nie chciałbym zmieniać radia, więc jeśli od tego będę musiał zacząć, to po prostu sobie odpuszczę :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem całkiem niedawno różne modyfikacje audio.

 

Zaczałem od wymiany radia na pioneera (również naklejki nie kleje :mrgreen: ) i pojawił się już bardzo fajny dzwiek ponieważ ori radia mają bardzo ale to bardzo mało mocy dla głośników. Po zmianie tylko radia pojawił się bas i całkiem inne brzmienie.

 

Następną rzecz która zrobiłem to kupiłem głosniki odseparowane na przód 16cm helixa plus gwizdki. Potem wiadomo, wygłuszenie drzwi, dorobienie dystansów, zamocowanie zwrotnic i głosników w swoje miejsca, przerobienie troche boczków i teraz jest muzyka. Tylne głośniki mam ściszone na 20% i prawie ich nie używam. Generalnie muzyki słuchasz przodem, nie tyłem, jak załozysz głosniki na tył to fale dzwiekowe się nakładają i gorszy jest dzwiek. Oryginalnie tylu takie same jak z przodu są głosniki. Ja zostawiłem ori i wyciszyłem je.

 

Co do ori głosników to są 2 znaczące wtopy BMW, po pierwsze głosniki są przytwierdzone do boczka a nie do blachy drzwi, efekt tego jest taki że jak dasz głośniej to zmiast gry głośnika gra ci cały boczek i drży. Kolejna wtopa to głośniki marnej jakości papierowe, z małym bardzo magnesem itp.

 

Ogólnie masz kilka wyjść, zmieniasz radio (gorzej wyglada ale gra lepiej), dokładasz wzmacniacz do tego co masz do ori radia, dokładasz wzmacniacz i robisz porządnie drzwi i głośniki nawet pod ori radiem. Wszystko kwestia ile potrzebujesz od słuchania muzyki w aucie.

 

Ja wykonałem tanim kosztem bardzo sprawnie grający układ, radio wiadomo najdroższe zawsze wyjdzie i to zależy od twojej fantazji. Głośniki na przód nie są drogie, za 250zł kupisz jakies helixy, hertze itp (ważna uwaga nie wszystkie głośniki dobrze zagrają bez wzmacniacza), wygłuszenie drzwi to około 100zł za mate dekarską i troche własnej pracy, do tego dystanse kupiłem do innego auta za 30zł i je przerobiłem żeby pasowały do mojego i teraz jak głośno muza gra to mi od spodni ruszają się nogawki :D miałem ładować też wzmacniacz ale wystarczy mi w zupełności to co daje mi samo radio plus głośniki plus wygłuszenie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyprowadzisz wyjscia pod wzmacniacz to tak. Radia chyba nie masz tam gdzie ekran tylko moduł radia jest w bagażniku :P trzeba rozebrac i wlutować kable pod wzmacniacz.

 

Nie macie może jakiegoś poradnika, jak to zrobić? Bo w sumie nie chcę tracić tego radia, wolę wzmak podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, zakładałem w swojej buni (polift) głośniki z przodu Hertze DSK 165 wooferki plus gwizdki chciałem przód podłączyć pod wzmaka którego już nawet mam. Co ciekawe co się okazało, głośniki są praktycznie plug&play ciężko ryć z dystansami ponieważ jest bardzo ciasno, największy bubel to podłączenie do wzmacniacza no tak kable sobie wcześniej podłączyłem radio mam kenwooda wszystko lala i czas na głośniki. Żeby przeprowadzić kable od głośników do wzmacniacza najlepiej robi się przez tą gumę co łączy drzwi z resztą auta (tam gdzie są zawiasy) no ale konstruktorzy bawarek zamieścili tam kostke :roll: i teraz lipa bo ciężko cokolwiek podłączyć... Albo poprzez jakiś wolny pin wlutować albo przewiercić jakimś malutkim wiertłem. Niestety audio w e46 to ciezki temat :mad2: aaaa i nalezy pamietac ze nie wolno kupowac za głębokich bo za ori głośnikami znajduje się blacha 8) no chyba że ktoś chce wycinać i rzeźbić jak to lubi :)

 

Jak wyżej pisali głośniki są baardzo blisko tej siatki od głośnika i tapicerka lubi drżec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. aaaa i nalezy pamietac ze nie wolno kupowac za głębokich bo za ori głośnikami znajduje się blacha 8) no chyba że ktoś chce wycinać i rzeźbić jak to lubi :)

 

Jak wyżej pisali głośniki są baardzo blisko tej siatki od głośnika i tapicerka lubi drżec :roll:

 

Chyba większa rzeźbą jest kupowanie dobrych głośników i montowanie w boczku tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy dobrych, napisałbym przeciętnych ;) aaa i zależy mi raczej na tym żeby auto miało jak z fabryki, nie lubie takich rzeczy.

Btw. jak w ogóle można nazwać rzeźbą gdzie nie było ryte wkładanie głośników praktycznie plug&play? :D

 

a to, że mam zmienione radio zawdzięczam poprzedniemu właścicielowi a spalony głośnik (który zmusił mnie do wymiany przodu) ojcu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pisałem, nie chodziło mi konkretnie o Twoje głośniki.

Też lubię mieć auta jak z fabryki wizualnie, a przeróbki głośników i tak nie widać, a dźwięk to bajka w porównaniu do serii.

 

...jak w ogóle można nazwać rzeźbą gdzie nie było ryte wkładanie głośników praktycznie plug&play? :D..

Ci co są w temacie wiedza o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby to dobrze grało to dziure w drzwiach trzeba wyciąć :) porządny głośnik z dystansem się nie zmieści bez wyciecia mu dziury z tyłu. To nawet nie chodzi tylko o zmieszczenie głośnika ale zrobienie z drzwi skrzyni basowej poprzez wytłumienie i własnie tą dziure. Niestety jest to pracochłonne, mi na przednie drzwi zeszło prawie cały dzień. Robienie dziury w takiej twardej blasze nie jest przyjemne, ja wierciłem dziesiatki otworów bo nie miałem takiej wielkiej otwornicy do blachy.

 

tak ja zrobiłem

w trakcie

http://i.imgur.com/pLn1Ql.jpg?1

 

i na koniec

http://i.imgur.com/fmTmUl.jpg?1

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie posiadam Zestaw glosnikow H/K i jak mialem orginalne radio za malo basow bylo wiec wsadzilem skrzynke do bagaznika no i bylo elegancko i kiedys tak przypadkiem wsadzilem radio JVC 4x40 jakies pasc stary zeby moc sluchac piosenek z telefonu przez kabelek i sie zdzwilem jak wlaczylem piosenki bo nagle bass byl taki ze w aucie nie moglem wysiedziec i wylaczylem skrzynie poczym bassy byly swietne z orginalnych glosnikow i dzwiek ogolnie byl czysty sto razy lepiej zaczely glosniki grac radia fabryczne sa naprawde beznadzieje w tych autach nie wiem po co naglosnienie daja takie dobre jak nawet nie mozna tego wykorzystac przez glupie radio... Najwazniejsze jest kupic pozadne radio a pozniej bawic sie z glosnikami jak jest komus malo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. bass byl taki ze w aucie nie moglem wysiedziec i wylaczylem skrzynie ...

 

Wystarczyło pewnie tylko wyregulować wzmacniacz pod Twoje ucho.

 

 

wyciaglem ja z auta bo wystarczajace byly bassy z glosnikow fabrycznych :) a skrzynia tylko przeginala a fabryczne glosniki daja wystarczajacy basik jesli jest dobre radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jeśli podłączę pod oryginalne radio wzmacniacz dwukanałowy to będzie ok? Pod jedno wejście pójdą głośniki przód pod drugie głośniki tył. I jak to jest z tym moim radiem? Da sie taki wzmacniacz podłączyć? Jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz pod ori radio podłączony i do niego tubę. Z tego co widziałem jest podpięty po prostu do kabli idących do tylnych głośników. Więc można. Czy to dobre rozwiązanie nie wiem.

 

Więc tak to załatwić? Wypowie się ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie jakie istnieje to to cudeńko: http://allegro.pl/konwenter-audio-nie-masz-wyjscia-na-wzmacniacz-i3186835547.html

 

Ja i moich dwóch kumpli mamy takie coś i gra bardzo dobrze. Podłączasz pod kable od tylnych głośników i masz w bagażniku wyjście czincz (jak inaczej się pisze to sorki) na wzmacniacz. Metr czincza do wzmacniacza, metr kabla zasilającego z aku i całość w bagażniku bez prucia i ciągnięcia kabla z radia do wzmacniacza :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.