Skocz do zawartości

przepływomierz w bmw 320d M47N


rafi363

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

no mam euro4 nie zaniża ,ale max dobija do 900 jednostek.

 

Temat dziurki w przepływce został chyba już gdzieś opisany :wink:

 

Po pierwsze aby stwierdzić czy przepływka nie zanirza trzeba zweryfikować czy ciśnienie zadane dla "turbiny" jest uzyskiwane.

Przepływka mierzy to co turbo zaciągnie , jeśli turbo nie dmucha, to i nie ciągnie :mrgreen: ,jeśli nie ciągnie to przepływka nie mierzy.

 

Jeśli twoje turbo robi 2,4 bara a przepływka w tym monecie mierzy 900 jednostek to jest coś nie tak.

 

Popatrz na mój podpis :mrgreen:

 

Dziurkę robi się gdy przepływka zaniża przy wysokim , właściwym doładowaniu lub liniowo w całym zakresie. W dde5 , warto po tym zabiegu skasować adaptacje do wyjściowego zera. Nie robi się tego dla dde3 i 4.

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzam poprostu już mam tego disielka i za każdym razem kiedy czytam posty o jakiś ubytkach mocy zadaje sobie pytanie ,że może to i mnie się tyczy, 1198 jednostek, podczas jazdy na 3500rpm tylko turbo widze ,że o 70 jednostek mniej niż u Ciebie, masz sterowane podciśnienowo czy elektrycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak szukasz dziury w cały to zrób test 80-120 na 4 biegu i zmierz czas, będzie pogląd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest mega, bo lepiej niż m57 :lol: bo on ma 6,9 a Twój powinien mieć koło 7,5 :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może z moją m47n jest coś nie tak :P na filmiku widać ,że najpierw włączyłem nagrywanie a następnie dodałem gaz tak ,że utrata jakiejś 0,5 s i na 7 sekundach wybija 120 :) oczywiśćie nie trzymam się tego rygorystycznie bo jest to amatorski pomiar dodam tylko ,że mam skrzynie 6stke ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie będe się kłucił ale jest 7 po nie jednym oglądnięciu minus początkowe opóźnienie , licznikowe korekty wg licznika 120 ,wg gps 115, tak ,że suma sumarum seria wychodzi :) ,a nie jak kolega odrazu 8,5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.