Skocz do zawartości

E46 ringi LED a CCFL


KubaWroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że jest wiele wątków na forum (nie tylko tym zresztą), jednak z czasem ten temat posuwa się do przodu i np. tu:

http://bkd-fani.pl/forum/viewtopic.php?t=1343

 

ludzie popierają LED w miejsce CCFL.

 

Czy potraficie coś dobrego polecić? Może jakaś konkretna firma/dostawca na alledrogo/jakieś inne dobre źródło?

 

Z góry dzęki!

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Generalnie ringi są dodatkiem do każdych świateł, czy to mijania czy DLR. Nie mogą być używane jako światła do jazdy dziennej m.in. z powodu braku homologacji do używania ich w tym celu. Nie dotyczy to oczywiście tych zamontowanych fabrycznie w nowszych pojazdach. Więc montowanie bardzo jasnych ringów mija się z celem (chyba że ktoś po prostu lubi taki gadżet). Generalnie w długiej dyskusji na forum tendencja jest do dokładania ringów jako elementu estetycznego ( jasne do ciemnych pojazdów i mniej jasne do jaśniejszego lakieru.) Montowane fabrycznie ringi są też raczej żółte niż śnieżnobiałe.

Oczywiście wszystko to tylko kwestia gustu. :cool2:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Oczywiście wiem, że to tylko estetyka i jednym leży, innym nie :) mi akurat się to podoba i chciałem założyć.

 

Natomiast zdania są podzielone co do tego jakie to ringi (LED, CCFL, LED SMD, ...) a ja chciałem spytać ludzi, którzy używają i może mają sprawdzony namiar na dostawcę, bo na allegro tego jest wysyp i różnica w cenie też ogromna pomiędzy nimi.

 

Z tego co widziałem, to CCFL ludzie polecają, bo nie ma widocznych diod, ale z kolei nowsze LEDy dają fajniejsze światło (jaśniejsze), co działa na ich korzyść, ponoć też CCFL się bardziej psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie, czy można założyć ringi do e46 2003 xenon.

Głównie chodzi mi o demontaż kloszy - podobno są klejone ?

nie chciałbym czegoś popsuć

 

nie są klejone - są na zatrzaskach

 

najpierw odblokowujesz zatrzaski i wyciągasz całą lampę od kierunków

 

i wtedy masz dobre dojście do klosza od lampy świateł (zatrzaski na górze i dole lamy) bardzo są delikatne ale przy spokojnej robocie nic nie zepsujesz - bez nerwów tylko :)

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od prawie 3 lat mam założone ccfl i nie zamieniłbym na led. Jak kolega wyżej wspomniał żadne z tych ringów nie mogą być używane do jazdy dziennej a moim zdaniem ccfl świecą zdecydowanie ładniej, bardziej jednorodnie zwłąszcza wieczorem cały pierścień z każdej strony świeci jednakowo i idealnie komponuje się z ksenonem. Led z tego co widziałem patrząc z boku nie daje już tego efektu. Od czasu gdy je kupiłem co 8 miesięcy wymieniam spalone przetwornice a same ringi świeca dalej.Takie moje zdanie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu załozyłem LED SMD i jestem bardzo zadowolony. Świecą bardzo mocno i mimo iż pod kątem z boku patrząc nie daje to pełnego światła jak CCFL, to nie mam żadnych zastrzeżeń i wygląda to super! A pod kątem z boku... jest mało ważne moim zdaniem.

 

No i nie trzeba żadnych przetwornic, wszystko poszło szybko i sprawnie.

Załączam kilka fotek :)

 

http://img696.imageshack.us/img696/2835/wp000631.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/1070/wp000627.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/8499/wp000630.jpg

 

Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ringi led mają jeden ważny dla mnie minus. Z Daleka nie widać ich jako ringi lecz jako rozproszone światło.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ale ledy SMD już swiecą mocniej niż CCFL i nie widać żadnych przerw.

Na google grafika masz zdjęc tony, na youtube masz filmiki. Wysil się sam i poszukaj.

 

 

Nie dam 250zł za taki dodatek, poczekam aż cena trochę zejdzie w dół.

 

Filmy przeglądałem, ale co film, to inaczej to wygląda (mimo, że wszystkie w BMW), dlatego spytałem o Wasze osobiste odczucia. Miałem nadzieję, że ktoś widział oba auta z CCFL i zwykłymi LED stojące obok siebie i wypowie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja osobiście kupiłem ringi ccfl i jestem bardzo zadowolony:) dalem jakieś 130 albo 120 z przesyłką.

 

Pięknie świecą i wiele lepiej niż zwykłe ledy, policjanci gadali mi że jak najbardziej moge na nich jeżdzic jako światła dziennne bo bardzo dobrze je widać z daleka:) jak ktoś chce to moge przeslac zdjęcia jak to wygląda u mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiście kupiłem ringi ccfl i jestem bardzo zadowolony:) dalem jakieś 130 albo 120 z przesyłką.

 

Pięknie świecą i wiele lepiej niż zwykłe ledy, policjanci gadali mi że jak najbardziej moge na nich jeżdzic jako światła dziennne bo bardzo dobrze je widać z daleka:) jak ktoś chce to moge przeslac zdjęcia jak to wygląda u mnie:)

 

trekker159@gmail.com ---> jakbyś mógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Powiedzcie mi jedną, a właściwie 2 rzeczy:

-jak z żywotnością ringów CCFL? Jest na nie 2 lata gwarancji ale chciałbym usłyszeć od osoby która ma takie coś już założone- ile cośs takiego jest w stanie wytrzymać?

-czy aby zamontować ringi trzeba rozklejać lampę? Mam e46 compact

Edytowane przez shorty1988
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz lampę klejoną to raczej trzeba rozkleić no chyba że masz jakiś ukryty talent i uda Ci się to zrobić bez rozklejania.

CCFL o wiele lepsze według mnie, z daleka widać łany kształt natomiast w led czy smd (to te diody tylko inne technologie) to rozmywają się trochę z daleka. Sam osobiście zdjąłem ringi z swojego auta ale zamontuje spowrotem ringi własnej produkcji jak tylko zakupie nowe lampy (biksenonowe)

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe po fl na sto procent są klejone lampy wiem że w coupe przed fl są na zatrzaski ale jak w sedanach itp to nie powiem bo nie wiem

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.