Skocz do zawartości

320d '03r 150km Wahania obrotów na zimnym


migcool

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od początku posiadania auta (ok 3miesiące) borykam się z problemem wahania obrotów podczas niedogrzanego silnika. Dokładnie występuje to w okolicach 2tys obrotów i tylko, gdy bardzo delikatnie wciskam pedał gazu, ekonomizer również się waha przy tym i prędkościomierz też, wygląda to podobnie jakbym bawił się minimalnie pedałem gazu, a wcale tego nie robię. Jak myślicie w czym tkwi problem? :roll:

 

Model autka: E46 320d 150km, rok 2003, skrzynia manual, przebieg zegarowy 225tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że też mam ten problem (wahania o 50 - 100 rpm) i ogólnie nie bardzo wiem ja sprawę ugryźć i z Michałem mamy rebusika :wink: .

 

Autka :

 

- mają wywalone klapki;

 

- wymienione przewody podciśnieniowe;

 

- wymienione przewody paliwowe;

 

- podczyszczone dwa elektrozaworki :arrow: Michał;

 

- od VTG wymieniony a od EGR-a podpięty ale nie używany bo mam bypassa;

 

- odma u Michała nie ruszana, ewentualnie czyszczona, fabrycznie separator;

 

- u mnie nówka wsadzona.

 

 

Dodam jeszcze, że w 320d znajomego również jak u nas 6 biegów, Euro3, jeden główny termostat dolegliwości nie występują ale :

 

- sprzęgło nie wykazuje oznak zużycia (wysokie łapanie i szarpanie przy wy-sprzęg-laniu), przeciwnie jak w naszych Bumkach.

 

Klapki zastąpione również zaślepkami, przewody nie ruszane, odma również (fabrycznie separator).

 

 

Wymieniać od tak nie ma co ale osobiście podejrzewam:

 

- poszczególne elementy sprzęgła na wykończeniu i ślizga się ono (dodam, że w okresie zimowym objaw występuje rzadziej);

 

- możliwe że mamy "padające" podgrzewacze cieczy chłodzącej :arrow: nadpalony sterownik zwiększa pobór prądu ............ na liva-data nie zauważyłem aby były wahania napięcia i mrugały światła, błędów brak ;) .

 

 

Z grubsza to tyle, liczymy na wypowiedzi i że "temacik będzie żywy" :wink: .

Edytowane przez szymon-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o delikatne wahania obrotów w tym przedziale i dodatkowo odczuwalne lekkie szarpanie na budzie, to jesteśmy w tym samym klubie. Ja niedługo zabieram się za wymiane ulubionego przez wszystkich właścicieli diesla duetu - sprzęgła i kola dwumasowego, jak coś się poprawi w tym temacie, to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoDzU07 ja się od dobrego miesiąca za to zabieram, czekam cierpliwie na jedno narzędzie pomocnicze.

 

Uwagę o sprzęgle dodałem specjalnie aby zaznaczyć, że mamy u sienie nie nowe hehe :roll: .

 

 

P.S. Jak nie wymieniałeś tulei dyfra to polecam (obszerne info u mnie w galerii ;), robiąc to drugi raz u siebie poleciałbym po całości i od razu wymienił wszystko z tyłu :norty: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :) Ja u siebie myslalem nad swiecami, bo pomogly mi w 316i z tym.

 

i Klapek z kolektora jeszcze nie ruszalem, nie wiem jak poprzedni wlasciciel, zbieram sie na czyszczenie EGR

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece mamy wszyscy wymienione (4 x Beru :wink: ), oprócz wspomnianego 320d w którym dolegliwości nie występują, ale wszędzie błędów fajek/sterownika również brak :) .

 

EGR u Michała wypucowany ;) u "bezobjawowa-ca" również :wink: .

 

 

P.S. Swoją drogą zaglądnij do tych klapek bo tematów jak to "któraś wybrała się na spacer" jest trochę ............ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yohi..... pewnie masz na myśli element nr. 1 :arrow: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=64_1090&hg=64&fg=65 :?:

 

Skoro jest wahanie napięcia to na live-data napięcie nie powinno "niepokojąco" się zwiększyć/zmniejszyć ............. (raz specjalnie nagrywałem filmik ;) z podglądałem danych ogólnych i niestety nic nie przykuło mojej uwagi :| ) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: o tej najprostrzej i najstarszej metodzie diagnozy zawsze zapominam .

 

P.S. Zawsze doszukując się większych teorii spiskowych hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat, dziś z samego rana zrobiłem przejazd na zimnym z wypiętym podgrzewaczem. Moje spostrzeżenia- znacznie mniejsze wahania lub kompletny ich brak ponieważ miałem problemy z wyłapaniem ich na blacie, a buda raczej szła gładko, na pewno był to przejazd bardziej płynny w tych warunkach niż jazda z podpiętą wtyczką od podgrzewacza. Jakie mogą być konsekwencje jazdy bez podgrzewacza podpiętego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak tą usterkę usunąć tak żęby działał podgrzewacz a niebyło wahania obrotów ?

ja mam podobnie... już prawie się tym pododziłem ale widze że coś się ruszyło

mnie bardziej denerwuje to że wskazówka nie leży spokojnie

 

usunięcie poza oczywistym i najłatwiejszym - wymiana na inny ( nowy pewnie krocie )

mówimy o tym tak - http://allegro.pl/bmw-e46-320d-podgrzewacz-wody-plyn-i2567775614.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wracam do problemu, otóż problem mój to dziwne wahania podczas musania pedału gazu i jeździe w zakresie obrotów od 1,5-2tys, po przejechaniu kilkuset km na odpiętym podgrzewaczu problem również wystąpił (wczoraj w górach było to mocno wyczuwalne), a więc czy to nadal podgrzewacz, skoro on był wypięty? Postaram się nagrać film owego wahania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszę post pod postem aby podbić za co przepraszam, otóż dzisiaj toczyłem się na pierwszym biegu i te wahania były o wiele mocniejsze latały na 2,5tys po czym wracały do 2 tys, a cała buda nieprzyjemnie się zachowywała (mocno było wyczuwalne w aucie), na dwójce już mniej a na trójce wręcz niewyczuwalne. Może to coś niecoś wyjaśni? W czym więc może tkwić problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.