Skocz do zawartości

czujnik otwatych drzwi e46


benek422

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z czujnikiem otwartych drzwi ,poniewaz gdy otwieram drzwi nie pali mi sie przy zegarach kontrolka informujaca ze drzwi sa otwarte dotyczy to drzwi lewych przod i tyl i prawa strona jest ok,dodam że gdy zamykam mocniej drzwi to od czasu do czasu zapali sie przednia kontrolka,i teraz nie wiem czy mam wymienic caly zamek bo podobno tam jest ten czujnik czy to moze cos innego sprawdzalem bezpieczniki ale sa ok jesli ktos ma jakis pomysł to prosze o pomoc dodam ze praktycznie jednoczesnie przestały dzialac te czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany , należało by najpierw ustalić - i tu pytanie do kogoś obytego w temacie - ma jakiej zasadzie działa owe powiadamianie o otwartych drzwiach bo wątpię żeby to był taki se pstryczek w zamku.

 

jest to czujnik zwarciowy na zapadce zamka - ale ja go wyczyściłem i nic mi to nie dało

 

mus tam być jeszcze prosty układ elektroniczny (rezystor itp)

 

ale i tak nie wiem jak do tego się zabrać - u mnie problem dotyczy furtki od strony kierowcy

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - kontrolki na desce można zaświecić poprzez diagnostykę więc na bank nie jest to tylko proste zwieranie w zamku - musi być coś po za tym. A co myślicie o gniazdach przyłączeniowych w burtach auta w których biegnie wiązka z drzwi? Może tam cusik zaśniedziało itp? Ma ktoś dokładne zdjęcia rozebranego zamka? W sieci znalazłem tylko z mechanizmem a potrzebna by była elektronika.

 

edit. Znalazłem takie coś - tłumaczenie googla "Przełączniki zostały zaprojektowane jako bezstykowych łączników z elementami Halla. Wszystkie przełączniki posiadają wspólną płaszczyznę (zacisk 31) połączenia.

 

drzwiowy

Pozycja obrotowego zatrzasku wykrytego za pomocą przełącznika w celu określenia położenia drzwi (otwarte lub zamknięte).

Przełącznik blokady drzwi

Przełączniki zamkiem określić położenie cylindra zamka (zablokowane lub odblokowane)" więc wychodzi na to że to nie sa fizyczne styki.

 

Edit . Całość http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwds.spaghetticoder.org%2Fen%2Fzinfo%2FSCM1197FB465126002.htm&act=url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moim zdaniem to co znalazłeś nie ma za wiele wspólnego z tym czy komputer wykryję że drzwi są otwarte na oścież czy zamknięte

 

tekst który wyszukałeś bardziej dotyczy otwarcia/zamknięcia zamka drzwi a nie samej furtki

 

czyli artykuł bardziej dotyczy samego zamka i być może sterowania np centralnego zamka na jego położenie

 

musi to być inny czujnik - ten którego my poszukujemy

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj u mnie w miescinie popadało i czujniki znow dzialały ale tylko kilka godz bo od rano zrobilo sie cieplo i problem powrocił rece mi juz opadaja kiedys gdzies czyutalem ze komus w e46 nie chcial zamykac sie centralny wlasnie w cieple dni w pochmurne bylo ok i problemem okazaly sie jakies przekazniki w modelu komfortu moze to idzie poprzez model komfortu wlasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na innym forum i opis w ktorym byla mowa wlasnie o czujniku dzrzwi i jeden kolega opisywal ze wystarczy w zamek :wpsikac: jakis preparat ktory smaruje i przeczyscic powietrzem i bedzie dzialalo ja probowalem i gdy :wpsikam:preparat to rzeczywiscie wszytsko dziala ale tylko przez godz poniewaz ja mam beznynke do czyszczenia gaznikow i gdy benzynka wyparuje wszystko wraca do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.