Skocz do zawartości

E46 nie otwiera drzwi z pilota - 07.01.2013 NOWY PROBLEM


LowRider150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, stoję przed zakupem BMW 328Ci , dokładnie ten model http://otomoto.pl/bmw-328-328ci-coupe-xenon-skory-193ps-C24409929.html

Byłem go obejrzeć i nie dość że mi się podoba, to jest utrzymana w dobrym stanie,silnik działa równo, z zapalaniem nie ma problemów,skrzynia biegów jest ciasna i chodzi bez zgrzytów, hamulce także są w dobrym stanie,zawieszenie nie wytłuczone-innymi słowy godna polecenia . Jednak pod koniec oględzin właściciel skumał się,że nie działa przycisk na kluczyku od otwierana drzwi - otwiera się jedynie klapa bagażnika i szyby. Samo auto trzeba otwierać kluczykiem i jak wiadomo,otwierają się tylko drzwi kierowcy,natomiast drzwi pasażera i klapka wlewu paliwa zostaje zamknięta .Co do zamykania się auta, zamyka się ono poprawnie. Dziś dzwoniłem i usłyszałem,że otwieranie z pilota czasem działa a czasem nie , dotyczy to 2 kluczyków . Ostateczna cena tego auta to 19,800 zł + opłaty .

 

I tutaj do was mam pytanie - co może być przyczyną awarii i czy jest sens przez tą awarie zbić cenę do np 19 000 - chodzi mi o to,czy koszt naprawy tego mnie nie szarpnie za portfel i czy z tą usterką nadal mam brać pod uwagę zakup tego auta

Edytowane przez LowRider150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięty moduł komfortu. Da się naprawić samemu kosztem 20 złotych :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=138734

 

Możesz też kupić sprawny moduł, ale trzeba będzie go zakodować. Koszty większe wtedy, ale nie ma tragedii.

A targować się zawsze warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,a jeśli jednak po czyszczeniu przekaźników sprawa by pozostała ? Coś może jeszcze powodować takie zachowanie ? I czy E46 Ci ma w środku gdzieś na desce rozdzielczej przycisk centralnego zamka żeby sprawdzić, czy on działa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest zapewne na konsoli drążka zmiany biegów

jesli moduł komfortu sie wali to tym przyciskiem też nie otworzysz. U siebie czyściłem już 2 razy i działa tylko przez kilka tygodni później to loteria (raz na tydzien sie nie otworzy i trzeba zaczekać minute i wtedy wszystko wraca do normy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mala rada:

Jesli ta QPeja jest zadbana i faktycznie w takim fajnym stanie jak piszesz to mysle ze ta mala awaria niema znaczenia...

Ewentualny koszt naprawy jest niewielki a z doswiadczenia wiem ze znalezc Qpejke 328 w dobrym stanie jest ciezko...sam zjezdzilem kiedys pol Polski i bylem w szoku...Jak na tak dobre wyposazenie jej cena jest rozsądna.Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wam wszystkim za porady, w ubiegłą sobotę stałem się szczęśliwym posiadaczem tej 328 Ci ;)

Przekaźniki wyczyściłem ,o dziwo wszystko miałem w domu ,to zn materiały i narzędzia,i teraz centralka jak na razie na 20 prób w ciągu całego dnia od wczoraj wieczora zamknęła zamek za każdym razem,miałem także problem z przyciskiem board computer, myślałem,że będę musiał rozbierać manetkę ale wystarczyło zajrzeć do skrzynki bezpieczników i powkładać pare brakujących w swoje gniazda i BC działa ;) W poniedziałek wymiana oleju na Castrol 0w40 + filterek oleju,powietrza i kabinowy . Dodatkowo mażą mi się inne felgi ale jak na razie brak na to funduszy ;/

Oto autko

http://img411.imageshack.us/img411/7022/img20120702201140.th.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/1655/img20120702201149.th.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/9739/img20120702201249.th.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/563/img20120702201336.th.jpg

http://img546.imageshack.us/img546/2295/img20120702201212.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje, ładny egzemplarz :cool2: tylko ten fotel trochę szpeci..jakieś dwa dni temu chyba ktoś chciał takie felgi do siebie, więc może wymiana :norty: jak znajdę wątek to wkleję.

 

A masz :P

viewtopic.php?f=69&t=190267

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi które są planuje sobie zostawić i założyć na nie opony zimowe,żeby tylko całe koła między sezonami przekładać,a na lato potrzebuję felgi . Miałem zamiar założyć moje felgi od Mitsubishi Eclipse,ale niestety musiał bym kombinować z dystansami zmieniającymi rozstaw śrub mocujących

Oto felgi za które mogę się zamienić z małą dopłatą z mojej strony viewtopic.php?f=31&t=190666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proponuję skorzystać a allegro, bo na forum to raczej nikt nie zakupi felg od hyundaia :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie jest nowa sprawa - Nie wiem co się stało ale przypuszczam,że znów padły przekaźniki w module komfortu od centralnego zamka,to znaczy sie - około 2 tygodni temu nie zawsze działało otwieranie z pilota- kiedy kliknąłem zaświeciły się światełka w autku,a zamki ani rusz. Jak nacisnąłem przycisk otwierania jeszcze raz - szyba kierowcy jedzie na dół . Musiałem otworzyć drzwi przez zamek kluczykiem. Niestety teraz padło coś na dobre bo nie otwiera mi w ogóle drzwi kluczyk,a mam je 2 i kazdy zachowuje się tak samo,zamyka centralke i otwiera bagażnik ale nie otwiera drzwi . Myślałem,ze to wina tego że kiedyś rozebrałem kluczyki i wyjąłem baterie,ale dziś po zakodowaniu ich od nowa,nadal problem pozostał. Kiedy dam radę ,dobiorę się do modułu komfortu i dam go do przelutowania przekaźników .

 

Może ktoś mi napisać jakie numery mają przekaźniki WSZYSTKIE w module komfortu ? Mam 4 przekaźniki pojedyńcze i 2 podwójne

 

V23084 - znalazłem ten numer,czy wszystkie 4 przekaźniki pojedyńcze mają taki numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat w kwestii otwierania auta z pilota i moich poczynań. Sprawa wygląda tak:

 

- zamykanie i otwieranie auta z konsoli działa za każdym razem,

- zamykanie i otwieranie auta z kluczyka ( klucz w zamku w drzwiach ) działa za każdym razem,

 

problem pojawia się na pilocie ( pilot 3 - funkcyjny w kształcie diamentu )

 

- zamykanie auta ( raz za 1 raz za drugim razem )

- otwieranie klapy bagażnika również analogiczna sytuacja co do zamykania,

- otwieranie auta raz tak raz nie, trzeba kilka razy nacisnąć przycisk, żeby otworzył za 3, 4, 5 naciśnięciem zadziała albo zadziała od razy po wykonaniu sekwencji przycisk zamknij, a potem przycisk otwórz.

 

Co do pilota, został on otworzony styki przycisków sprawdzone, akumulatorek ma wartość 3,26 [V] sprawdzany pod obciążeniem, jego wartość również reaguje na każdy użyty przycisk tzn spada w chwili użycia przycisku. Bez problemu można go zakodować. Natomiast problem tkwi w jego funkcjonowaniu. Będąc wewnątrz auta pilot otwiera i zamyka za każdym razem, po 5 minutach chcąc otworzyć auto jest problem, nawet stojąc przy samym lewym tylnym słupku auta (sedan), gdzie znajduje się wzmacniacz. Po wymianie wzmacniacza o takim samym nr OE jak był włożony na pierwszy montaż ( auto z 2001 przed liftem końcówka serii ) Napięcie jakie jest podawane na wtyk X1143 wzmacniacz to: pin 1 = 12,6 V, a pin 3 = 4,86 V. Kluczyk zakodował się za drugim razem. Auto będąc w zamkniętym garażu zamykało się i otwierało z pilota po każdej próbie, natomiast gdy wyjechało z garażu na otwartą przestrzeń i próbowałem go zamkną i otworzyć problem się powielał w takiej postaci:

 

- otwieranie auta z pilota za 2, 3 razem lub po sekwencji klawiszy zamknij i otwórz ( stojąc około 1 [m] albo 2 [m] od auta )

- zamykanie auta z pilota za 1 za 2 razem ( stojąc około 1 [m] albo 2 [m] od auta )

 

Ogólnie ujmując wymiana wzmacniacza nic nie dała, stąd moje pytanie czy wina może leżeć po stronie kluczyka - słaby akumulatorek ( lecz otwiera i zamyka po kilku próbach ) i jego wymiana na nowy czy po stronie anteny w szybie ( wyczyszczenie/sprawdzenie styków - tylko nie wiem których , bo nitki odpowiadają za ściąganie fal z pilota to chyba te 3 u samej góry idąc od 3-go światła stop w dół). Jakieś pomysły co można zrobić ? może już ktoś przerabiał taką przypadłość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie po wymianie przekaźników - Problem Ustąpił . Wcześniej jeszcze miałem problem z domykaniem szyb po zamknięciu drzwi-nie zawsze chciała podjechać do góry oraz czasami nie opadała po otwarciu ,no i szyberdach teraz zamyka się jak należy,każde przyciśnięcie przycisku robi swoją robotę,wcześniej to tez szwankowało . Także można powiedzieć że jestem zadowolony . Koszt - przekaźniki krótkie 82,70 zł ( 4 sztuki) oraz długie 140 zł (2 sztuki) + przelutowwanie 50 zł . 272,70 zł I spokój na parę lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla potomnych:

 

viewtopic.php?f=69&t=206079

 

Wyszukiwanie nie boli.

 

A) Piloty nie dzialaja a dziala przycisk wewnatrz do zamykania auta - FZV, wzmacniacz antenowy

B) Pilot jeden nie dziala drugi dziala - Akumulator pilota (i tak bym od tego zawsze zaczal bo maly koszt)

C) W ogole szwankuje centralny jak u kolegi w tym watku - przekazniki w module komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.