Skocz do zawartości

320i Zakup zestawu do podłaczenia sie pod Komputer


roberto23wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy tak ostatnio wpadłem na pomysł by sobie sprawic program i kabel by miec dostep do kompa autka. W tej kwestii jestem amatorem ale chetnie bym sie tego nauczyl gdyż jak ostatnio sprawdzałem zaukup takiego kompletu nie jest duzym wydatkiem a przynajmniej w serwisach mnie nie oszukaja i nie zedra kaski. Co myślicie o tych urzadzeniach:

 

1. http://allegro.pl/tester-interfejs-bmw-inpa-dis-usb-e46-e-39-e60-i2347870394.html

 

2. http://allegro.pl/bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-dis-e46-e90-e39-e60-e61-i2331210931.html

 

3. http://allegro.pl/interfejs-bmw-obd2-inpa-polska-e46-e90-e39-e60-dis-i2353782964.html

 

Jak widac nie jest to drogi zakup, a ma wiele przydatnych funkcji. Maja polski interfejsy i podłaczenie pod zwyklego laptopa przez USB. Czy ktos z was juz tego używał i czy to dobrze chodzi korzystał juz ktoś moze z tych zabawek?

I jeszcze jedno pytanko czy ktoś orientuje sie ile moge mieć pinów ( 16 czy 20 ) w E46 320i z 2001 r. podobno w którymś momecie zminilo sie wejscie. Jutro sprawdze namacalnie dla pewności ile ich jest, ale może ktoś z was wie.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko będą działać tylko u Ciebie właśnie może być tak że jest dostęp pod maską i wtedy potrzebujesz przejściówki 20 pinowej, lub już w kabinie pod kierownicą i wtedy tylko sam interfejs. Zatem sprawdź co Ci potrzebne, bo i wtedy będzie znaczna różnica w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o link 2 to niedawno od nich zakupilem kabelek, spolszczenie ktore dolaczyli na plycie wysypywalo mi inpe (moze po prostu cos zle zrobilem, ale nie wiem co mozna skopac podmieniajac pliki :)). Sterowniki, ktore dolaczaja rowniez nie dzialaja, komputer nie laczy sie z autem. Sterowniki do kabla zainstalowalem zgodnie z zaleceniem przedmowcy od uzytkownika trandolf i wszystko smiga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejscie mam pod kierownica i zdaje mi sie ze jest 16 pinowe na 90%.

Czyli mowicie ze fajna zabawka i przydatna, lubie sie bawic takimi gadzetami. Chyba sie zatem skusze ... a w co lepiej zainwestowac... INPA czy DIS? :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o link 2 to niedawno od nich zakupilem kabelek, spolszczenie ktore dolaczyli na plycie wysypywalo mi inpe (moze po prostu cos zle zrobilem, ale nie wiem co mozna skopac podmieniajac pliki :)). Sterowniki, ktore dolaczaja rowniez nie dzialaja, komputer nie laczy sie z autem. Sterowniki do kabla zainstalowalem zgodnie z zaleceniem przedmowcy od uzytkownika trandolf i wszystko smiga.

 

czyli polecasz? chodzi czy nie bardzo to spolszczenie? i co musiales zrobic zeby to zainstalowac. Cos niecos czytalemi podobno jest problem z nowszymi laptopami z systemem Vista i Win 7. Ja mam 7 mam nadzieje ze bedzie dzialac.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest tylko pod kierownicą 16-pinowe, żadnej przejściówki nie potrzeba.

 

Co do kabelków, nie ma gwarancji że muszą zadziałać. Może nawet połączą bez problemu, ale mogą nie działać niektóre funkcje. Jednak cena warta ryzyka. Sam kupiłem kabelek za 50zł i na razie nie napotykam problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O inpa po polsku super :P .Kabelek powinien działać

 

znaczy sie ,ze nie wierzysz w ta "Polszczyzne" ??

Dziś podmieniałem pliki na PL. i nic z tego :( do C:/INPA/CFGDAT

 

a normalnie w jakim jest jezyku? mam nadzieje ze nie niemieckim bo to masakra.. jak angielski to nie musze miec Polskiego :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod WIN7 najlepiej postawić wirtualny komputer z WINXP, a dopiero na nim INPA. Są niby wersję INPA działające na WIN7 bezpośrednio, ale nie masz tam na pewno działającego NCS-a, który przydaje się chociażby do aktywowania świateł DRL. Jak chcesz iść na łatwiznę to w moim podpisie masz linki do gotowca pod emulator VMWARE, który już wielu osobom działa bez problemu na WIN7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na laptopie z (tfu) win7 działa INPA V5.0.2 z częściowym spolszczeniem. Również najtańszy interfejs od viakena działa, ale instalowanie tego zajęło mi cały dzień, bo problemy były straszne - durny windows montował kabel jako interfejs bluetooth i nie chciał przyjąć innego sterownika. Dopiero wykastrowanie windowsa z jego baz sterowników rozwiązało problem - eunuch już nie miał czego zainstalować więc łaskawie pozwolił sobie wgrać właściwe sterowniki. Poza tym było jeszcze sporo mniejszych problemów.

 

Zdecydowanie lepiej tak jak radzi trandolf - postawić INPA na wirtualnym WinXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że kolega ma interfejs do VW za 25zł i niczym nie różni się od mojego za 120zł, działa dokładnie tak samo tylko cena nie bardzo się zgadza :twisted: (to naciąganie użytkowników BMW ale niestety tak jest na każdym kroku)

 

Głowy nie dam ale na 99% ten interfejs powinien się identycznie sprawdzić:

http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-vag-kkl-obd2-obdii-usb-kb1-i2367169776.html

Edytowane przez hanibal0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hannibal ja również "rzygnąłem" 120zł za swój interfejs, a TERAZ się okazuje że i ten od "VAGin" będzie łączył?? No to daliśmy nieźle ciała :roll: U mnie działa INPA na Win7, z tym że nie jadę na tej wirtualnej maszynce a normalnie, więc nie działa mi pełny pakiet oprogramowania... czyli tak jak wspomniał Trandolf, ale do diagnostyki wszystkich podstawowych parametrów jest jak najbardziej OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshimura01 tak się złożyło, że miałem ostatnio problem z manetką BC a aktualnie nie miałem DIS'a na lapku, za to kumpel miał więc się do niego udałem, oczywiście zapomniałem interfejsu a on miał identyczny jak w linku który podałem. Spróbowaliśmy, podłączyliśmy DIS'a i przeprowadziliśmy Quick Test, oraz aktywację BC (myślałem że coś się rypło w kompie bo nie działała manetka BC ale później okazało się że problemem był urwany kabelek w manetce). Tak czy inaczej interfejs śmigał tak samo jak mój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem kolejny folder spolszczeń inpa,i udało się.Mam częściowo po polsku.U mnie również śmiga na win7

 

kolego a mógłbyś podesłac link skąd ściągnełeś? i jak to zrobiłeś .... pod win7 :D ??

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem kolejny folder spolszczeń inpa,i udało się.Mam częściowo po polsku.U mnie również śmiga na win7

 

kolego a mógłbyś podesłac link skąd ściągnełeś? i jak to zrobiłeś .... pod win7 :D ??

z a program trzeba coś płacić bo się już gubie..
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link inpa http://chomikuj.pl/kancio/zachomikowane/EDIABAS-INPA,522118952.zip

spolszczenie http://chomikuj.pl/kancio/zachomikowane/INPA+BMW+PL+POLSKA

Co do inpy nie jestem pewien czy to ta.Możesz poszukać w necie spolszczenie napewno działa

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.