Skocz do zawartości

E46 318i Wymiana uszczcelki miski olejowej


Smaugh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na stacji diagnostycznej zauważyłem, że dól silnika jest lepki od oleju. Nic nie kapie ale silnik się "poci"

Chciałbym wymienić uszczelkę miski olejowej w mojej e46, 318i, 118km

Czy jest duży problem z wymiana tej uszczelki? Czy żeby ja wymienić muszę podbudować silnik, demontować przednie zawieszenie czy też układ wydechowy?

Proszę o waszą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2 litrowym ropniaku musialem podwiesic caly silnik i opuscic sanki rozlaczajac poduszki w celu wyciagniecia miski.

Jesli posiadasz taki sprzet do podwieszenia to powinno pujsc gladko.

Aha i sruby sa na torxy wiec i je musisz posiadac.

A jesli chodzi dokladnie o twoj motor to nie jestem pewny czy bedzie tak samo jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M43TU - Silnik w górę , sanki w dół a i tak się nagimnastykowałem :) ale się da. Sprawdź najpierw czy nie leci Ci olej z podstawy filtra oleju i nie osiada na łączeniu z miską bo wygląda to identycznie - zaoszczędziłbyś sobie roboty.

 

duzo roboty jest z wymianą u podstawy filtra oleju ? ile płaciłeś za uszczelkę i czy jest dostępna tylko w ASO ?

http://www.autocentrum.pl/gfx/katalog/1787_1.jpg

E46 on board http://directory.e46fanatics.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to BMW jest to czysta przyjemność. Godzina roboty. Potrzebujesz tylko torx50 do odciągnięcia napinacza żeby pasek ściągnąć. Kolejność - obudowa filtra powietrza, przepływomierz, rolka koło alternatora (tez torx 50), alternator, podstawa alternatora - razem z podstawą odchodzi pompa wspomagania więc ostrożnie zawiesić całość gdzieś obok nadkola a potem to już tylko podstawa filtra - oleju trochę poleci ale to nieuniknione. Uszczelka w ASO kosztowała mnie dosłownie dobry browar i była dostępna od ręki. Przy okazji warto wymienić zawór zwrotny w podstawie oleju (ASO 24PLN). No i to tyle ale najpierw sprawdzić co jest powodem wycieku bo często pokrywa filtra nie jest dokręcona i spływając w dół olej zostawia ślad jakby ciekło z uszczelki. Pozdrawiam.

 

PS. Podczas skręcania wszystkiego do kupy NIE ZAPOMNIEĆ WPIĄĆ WTYCZKI CZUJNIKA CIŚNIENIA OLEJU - wku#@@#$nie kiedy człowiek się orientuje o tym drobiazgu kiedy wszystko jest już zmontowane - bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika. Koszt uszczelki to 50 zł, koszt wymiany od 150 - 200 zł Czyli pewnie powie 200. Z tego co się dowiedziałem, to z kanału tego nie zrobię, bo koła muszą wisieć w powietrzu a silnik podwieszony. Czyli w domowych warunkach to klapa :(

Co do wycieków jeszcze z pod filtra to nie, bo mam mokrą lewą stronę silnika a filtr jest z prawej.

Ogólny koszt naprawy:

Uszczelka 50,-

Filtr oleju 50,-

Olej edge 5w-30 150,- za 5L

robocizna 200,-

Razem 450,- :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony olej lubi spływać z pokrywy łańcucha rozrządu na łączeniu bloku z głowicą i też osiada na łączeniu miski z blokiem - przyjrzyj się bo szkoda kasę wywalać jak nie ma takiej potrzeby. Jak możesz to zrób zdjęcia tamtej okolicy to się oceni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat

WYMIANA USZCZELKI MISKI OLEJOWEJ E46 M 43

Jestem zmuszony zabrac się za to sosbiście.Zaplecze socjalne jest(kanał podciągarka).Opiszcie kolejne czynności jak zdemontować belkę silnika,zawieszenie itp

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Miałem zakładać taki sam temat ale taki już istnieje więc się podłącze.

Mam taki sam przypadek jak kolega.

Cieknie najpewniej z uszczelki miski olejowej być może cieknie z uszczelki filtra oleju ale najprawdopodoniej w gre wchodzi na 90 % to pierwsze rowiązanie.

Byłem u dwóch mechaników ceny wachają się od 300 do ok 400 zł za usługę.

I moje pytanie czy konieczne jest zlewanie oleju,który obecnie jest w silniku?(na tym oleju zrobilem dopiero ok 4 tys km)

Mam też poważny problem komu tą usługe zlecić-w moim mieście mechanicy to sami partacze głównie-uszczelke moge sam zamowic ori(ok 100 zl)-pytanie czy ktos podjemie się wówczas naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.