Skocz do zawartości

problem z wstecznym i 1 biegiem 320d e46 2003


maciej1973

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. może ktoś podrzuci gdzie mi w końcu ktoś naprawi skrzynię biegów. problem z wkleszczaniem wstecznego i 1 biegu. wymieniłem olej na MTF- LT2. Starego było jak się należy czyli ok.1,6 litra . Mechanicy , a było ich już dwóch, widać mają zagrychę żeby sobie z tym poradzić bo problem nadal jest. Pozostałe biegi śmigają cacy. Na zimnym to wogóle kaszana.Muszę najpierw powkleszczać np.2,3 bieg , wystarczy raz ,a wtedy jedynka wchodzi. Wstecznemu niewiele pomaga. Trzeba sporo siły żeby wskoczył. Sprzęgło jest też ok. Poznań i okolice jakby coś ktoś wiedział. Edytowane przez maciej1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt nie rozwiązał problemu z ciężko wchodzącymi biegami (1 i wsteczny) w e46. W e90 sprawa wygląda podobnie albo jeszcze gorzej viewtopic.php?f=70&t=124108&hilit=e90+biegi U mnie jedynka ciężko wchodzi jak jest zimno.Wymieniłem sprzęgło kompletne na nówkę Sachs,olej w skrzyni,wysprzęglik sprawdzony,odpowietrzony i nic to nie dało.Wychodzi na to ,że w samej skrzyni coś jest nie tak.Najdziwniejsze ,że stało mi się to nagle po mroźnej nocy.Wcześniej biegi wchodziły idealnie i leciutko.Pewnego zimowego ranka wsiadam do samochodu ,odpalam chce wrzucić 1 a tu opór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam skrzynię 6tkę, nie jest tak dramatycznie i notorycznie jak u Was

czasem się zdazy poprostu, zauważyłem tylko że jak dodam trochę gazu, niewiele to lepiej 1nka wtedy wchodzi

praktycznie bez oporu, może coś jest że w zakresie 1000-1300 obr lepiej się wbija bieg na postoju

ze wstecznym to czasem, żadko, po napotkaniu oporu ponownie wbijać wsteczny

ale ponoć 6ścio biegówki są słabsze niż 5tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.