Skocz do zawartości

320d wymiana tłoczka hamulcowego- jak?


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem ostatnio ze po dluzszym postoju (5dni) podczas hamowania sciaga mnie niebezpiecznie na lewo...tak jakby kolo lewe hamowało o wiele mocniej niz prawe... przy wymianie klocków i tarcz ogladałem tloczki i wlasnie prawy był dość mocno zardzewiały ale go wycisnelęm wyczysciłem i nasmarowałem i chodził do tej pory wiec teraz:

 

- jak sie wymienia tłoczek hamulcowy?? trzeba wciagać zacisk w imadło czy cisnąć pedałem hamulca aż "wyjdzie"

- jeżeli wyciągne zacisk a przewód eleastyczny zacisne by nie zassał powietrza/ nie ciekło z niego odpowietrzam wszystkie koła czy tylko te jedno??

- jak odpowietrzać e46?? mam pompe dsc i czytałem różne wypowiedzi i zgłupiałem

 

 

hamulce to jeden z najważniejszcyh jak nie najważniejszy układ w samochodzie wiec chciałbym to zrobić możliwie najepiej by nie stwarzac zagrożenia dla siebie i innych... prosze o merytorcyzne odp a nie ze zaprowadz do mechanika sam sie nie zabieraj... mam miejsce, narzędzia oraz chęci i chciałbym sam to zrobić spokojnie i dokładnie :cool2:

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeśli dobrze pamiętam to tłoczka osobno nie Kupisz, tylko zestaw gumek wewnętrzny oring oraz nową osłonę przeciwpyłkową.

 

W sam naprawiam jest napisane co zrobić aby po demontażu zaciska płyn hamulcowy nie wyciekał, chyba zablokować pedał hamulca w pozycji wciśniętej.

 

Mając już zdemontowany zacisk bardzo pomocny jest kompresor i sprężone powietrze do wyciśnięcia tłoczka oraz po złożeniu wszystkiego w całość symulowania ruchu tłoczka aby nałożony smar hamulcowy oraz pozostałe elementy "ładnie" się ułożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Scigasz szczęki z tarczy

2. Wciskasz lekko hamulec i blokujesz go jakis kijem zeby sie nie zapowietrzal

3. Odkrecach przewod od szczęk

4. Dmuchasz sprężarka do szczęki ąż wyskoczy tłoczek

5. Montujesz nowy tłoczek z uszczelkami

6. Zakrecasz na tarczy

7. Odpowietrzenie tak jak normalny uklad( ja mialem kolo po przekątnej to tylko jedno odpowietrzalem)

 

U mnie git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie bardzo dziękuje za odpowiedzi w temacie :cool2: :cool2: musze to jak najszybciej zrobić jutro zamawiam tłoczek i postaram sie zrobić fotorelacje :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz problem z przednim czy z tylnym kołem ale przy okazji warto zbadać z tyłu stan przewodów hamulcowych ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC przednie prawe koło (od pasażera) a stan przewodów sprawdze jak coś to przewody dam nowe :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że hamuje mi tylne lewe koło... nie odbija tłoczek i koło lekko hamuje cały czas, wymieniłem klocki bo myslałem ze jak tłoczek sie cofnie to będzie ok ale nic z tego! :mad2: tloczek nie wyglada wcale zle, jest tylko kilka malutkich jakby wżerów ale nie ma jakiejs rdzy... muszę wymienić tłoczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.