Skocz do zawartości

320d dym pod maską, spadek mocy, metaliczny dźwięk


mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy dziś pojawił się problem z moja betka, dosłownie przed chwilą, ciemno jest więc nie mam jak dokładnie sprawdzić. Podczas jazdy zaczęło coś jakby wyć, jakiś jakby metaliczny dźwięk między 1750 a 2100 obrotów, spadła moc auta, wcześniej jeździło jak szalone już lekko ponad 1700 obrotów, teraz turbo wstaje dopiero ok 2200. Proszę nie piszcie o ścieżce odzyskiwania mocy bo to wszystko mam już od dawna zrobione jak trzeba. W dodatku na postoju przy gazowaniu do 3 tys śmierdzi spalinami pod maską i dmucha trochę dymem. Stało się to przed chwilą dosłownie i nie mam już jak tam popatrzeć. W czym może leżeć wina? Edytowane przez mateusz88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci?? za dnia zdejmij osłone filtra powietrza odpal i zobacz skąd idą spaliny... możesz również zdjąć przewód który idzie od przepływki do turbo i sprawdz luz na wirniku... jeżeli świst jest metaliczny to może to wskazywać na ocieranie sie łopatek turbosprężarki o korpus... przedewszystkim sprawdz czy kopci na niebiesko jeżeli tak, to sprawdz luzy na turbo i nie odpalaj silnika by się nie "zapętlił"

być moze rozszczelnił sie tylko wydech, pękł kolektor chodz w 320d nie słyszałem by coś takiego sie stało(wersja optymistyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz jeszcze raz w aucie. Przejechałem się auto od 2200 obrotów dostaje kopa ale nie takiego strasznego jak wcześniej. Ekonomizer bez problemu dochodzi do 20 l tak jak było wcześniej jednak na 4 biegu dużo wolniej idzie do tych 20 l. Ruchem jednostajnym ale wolniej niż gdy było wszystko ok. Ten dźwięk od 1800 do 2100 jest słyszalny tylko w czasie jazdy, taki metaliczny, na postoju praktycznie wogóle, ledwo ledwo. A dym idzie na postoju przy prawie 3 tys wydaje mi się we niebieski ale ciemno jest i świeciłem tylko latarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, troche mnie uspokoiliście, jednak cały czas myśle o turbinie... w takim razie jak to ta harmonijka to skąd taki metaliczny dźwięk??

 

 

chodzi o przewód rurowy nr 2 i 3 na tym rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2231&hg=11&fg=50 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie turbo => intercooler http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/2000/may/browse/engine/intake_manifold_supercharg_air_duct/ i to co koledzy mówili wąż odmy bo jest tylko na wcisk od przodu turbo bez żadnej opaski. Na 99% rozszczelniło się gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprawdziłem wszystko jak radziliście, no i macie racje z ta harmonijką

http://imageshack.us/photo/my-images/20/20120312004.jpg/ tylko gdzie ja to teraz dostane,

sprawdziłem przy okazji luz na wirniku turbiny, na moje oko to tak z pół milimetra, praktycznie wogole sie nie rusza, jaki jest dopuszczalny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że się przepaliła poprostu ze starości. Teraz jak mam wszystko rozebrane to mogę sprawdzić ta chłodniczke czy drożna ale jak ja sprawdzić? Yoshi jak możesz to spytaj tam o cenę będę wdzięczny :) ja obdzwonilem chyba z 20 miejsc we wrocławiu i nigdzie nie mają. Pytałem też tam gdzie kupiłem silnik jak zmieniałem, mówił gość że dopiero za 2 tygodnie będą mieli taka sama betke do rozbiórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za informacje, jutro jeszcze sprawdze tu na miejscu, ale jeśli nie znajde to chętnie skorzystam z tego co proponujesz. Wcześniej nie wspomniałem o tym bo wydało mi sie to mało istotne, jednak po PW z kolegą trandolf dowiedziałem się że pęknięcie tej harmonijki mogło spowodowac to ze dolna śruba która dokręca tą harmonijke do kolektora wydechowego była wkręcona na pół długości, odkręciłem ją palcami, górna trzymała mocno. Wibracje zrobiły swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...trzeba się zastanowić DLACZEGO się przepaliła. Na Twoim miejscu bym sprawdził drożność chłodniczki spalin..."

Rozumiem, że po zaślepieniu EGR tez można się spodziewać przepalenia wspomnianej części lub nawet chłodniczki ... ??

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam już od pól roku z zaślepionym egr i harmonijka ok :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyłączam programowo EGR :D

Działa on aby dogrzać silnik szybciej a później jest odłączany :-) i niema dopuszczania spalin do silnika jak ma on już optymalne warunki pracy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harmonijka dziś do mnie dotarła, dzwoniłem po ludziach z allegro co mają takie e46 na części koszt 50 zł plus wysyłka, jednak moja stara była w lepszym stanie od tej tyle że pękła :D ścianki wewnętrzne miała tylko okopcone ale lekko i suchutkie, a ta którą kupiłem ma ścianki wewnątrz całe uwalone nagarem z olejem, jak kolektor czy egr, tylko jeszcze wyczyszcze, kupie nową uszczelke od strony chłodniczki i poskładam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy sytuacja się powtórzyła dziś, używana rurka ta harmonijka od kolektora ledwo co założona dziś pękła znowu. W tym samym miejscu co tamtą poszednia, też na 2 części. Wie ktoś może co może powodować te uszkodenie? Chyba zaślepie teraz całkiem egr. Czy jak zaślepie błaszka od strony kolektora i od strony chłodniczki egr dobrze to wystarczy? Czy trzeba coś jeszcze kombinować z podcisnieniem czy coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nieszczelność układu chłodzenia? Odparowuje na bieżąco i skąd brak dymu po zgaszeniu, taka teoria.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.