Skocz do zawartości

320i Check i P0170 Film z pracy sondy


tomaaso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na wstepie chcialbym sie przywitac jako wlasciciel mojej pierwszej bemki:)

Kupilem ja jakis miesiac temu i prawie od poczatku pojawia mi sie ta pomaranczowa kontrolka silnika. Czasami zgasnie, czasami sie zapala, jednak wiecznie wraca. Pozyczylem komputer od znajomego wyskoczyl blad P0170 P0173 jakis blad od malej ilosci paliwa i blad od vanosa. Usunalem bledy, pojezdzilem, wrocil tylko P0170. Po przeczytaniu masy postow wnioskuje, ze najczesciej jest to przeplywka lub sonda. NIe mam zadnych objawow..troche faluje jak jest zimny,ale nieznacznie. Nagralem podczas jazdy(jazda po miescie, jakies swiatla, czasem wieksze obroty) film z praca sondy jaka zarejestrowal komputer, nie jestem pewny jak ma ona pracowac. Wydaje mi sie, ze jedna pracuje prawidlowo- waha sie gdzies od 0.2V-0.8V natomiast druga jest stala. Wyczytalem jednak, ze w Bmw tak ma byc. Czy to prawda? Czy na podstawie filmu ktory zalaczam mozna cos powiedziec o przeplywce?NIe wiem jak powinno jechac 320i z 1999r. ale wydaje mi sie ze moc ma dobra. Zalaczam film, prosze o pomoc

http://www.youtube.com/watch?v=BCFIglFAZDo&feature=youtu.be

http://youtu.be/BCFIglFAZDo

 

Poszukiwalem nieszczelnosci w dolocie, znalazlem niedomknieta puszke z filtrem powietrza, uzczelnilem, wymienilem filtr i bylo dobrze ale przez kilka dni...

Od wczoraj jezdze z odpieta przeplywka, wczoraj nie czulem roznicy dzisiaj jakby wieksza moc. Czy mozliwe ze dopiero na 2 dzien sa jakies odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to znaczenie, ale po kupnie zalalem pelnym syntetykiem, a nie wiem co bylo wczesniej. Po odlaczeniu przeplywki zero roznicy, nastepnego dnia jakby lepiej, teraz kolejna jazda bez falowania i jakby jeszcze lepiej? Zbieg okolicznosci? Czy moge np miesiac jezdzic bez przeplywki i zobaczyc czy wroci kontrolka?

 

Bede eliminowal pokolei: odme sprawdze przez wyjecie bagnetu na wlaczonym silniku i sprawdze czy paruje nadal. czy mozecie mi sprawdzic lambde po tym filmiku? i co z ta przeplywka moge jezdzic i obserwowac czy wroci blad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze po kilku dniach się poprawi dopiero ,ponieważ komputer musi się zaadoptować do braku przepływomierza( o ile to możliwe)

 

co do błedu niestety z wielu powodów sie pokazuje sprawdz w pierwszej kolejności odme i przewody do niej idące

 

nie zdziw sie jak wzrośnie spalanie bez przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.