Skocz do zawartości

320D 150KM Problem z DSC


Wania17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was koledzy.

Mam problem z kontrolą trakcji. Objawia się ona tym, że przy pokonywaniu łuku w lewo, włącza się system dsc ( no i też mruga kontrolka). Zakręt (łuk) w prawo mogę pokonać z o wiele większa prędkością bez problemów.Im wyższa prędkość jazdy w lewych zakrętach tym mniejszy skręt (przechył auta) potrzebny jest do zadziałania systemu DSC. Usterka pokryła się z wymianą prawego przedniego wahacza (firmy Meyle) oraz dwóch przednich tulei wahacza (też Meyle). Po wymianie byłem sprawdzić zbieżność na stacji diagnostycznej, wjeżdżałem na rolki/ płytki i powiedzieli, że zbieżność jest w normie. Dopiero następnego dnia, gdy wyjechałem w trasę, i poruszałem się z wyższymi prędkościami zauważyłem tą bolączkę :/ Potem pojechałem na ustawianie "geometrii 3D" (która polegała na regulacji zbieżności kół przednich, gościu kręcił drążkami). W programie INPA prędkości wszystkich kół w trakcie jazdy na wprost są identyczne. Nie ma żadnych błędów od systemu DSC, ani czujników ABS... Próbowałem profilaktycznie robić kalibrację czujnika kąta skrętu przez zakładkę specjalne testy, ale nie połączyło się z DSC (może mam starą wersję INPY). Co sugerujecie Panowie sprawdzić?

 

Autko jest z 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla potomności:

 

W/w objawy ustąpiły po: zamiana kół z prawej strony miejscami (była różnica w wysokości bieżnika między kołami tylnymi lub właśnie między tymi z prawej strony). Przy okazji wyciągnąłem czujnik abs'u, usuwając z niego minimalną ilość opiłków/kurzu oraz rozłączyłem i złączyłem wtyczkę tego czujnika (w środku wtyku szpilki były czyściutkie więc tam raczej nic nie było). Po fakcie rozważałem problem kabelka od tego czujnika, ale od tamtej naprawy zrobiłem ze 2k km i objawy nie wróciły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.