Skocz do zawartości

320d dziwny pisk po włączeniu klimatyzacji i brak chłodzenia


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, problem z klima powrócił. Jakieś 3 tygodnie temu uruchomiłem klimatyzacje chłodziła aż do wczoraj naglę klima przestała dawać zimnym powietrzem i zaczęło coś piszczeć. Po wyłączeniu klimy pisk ustaje, co mogło sie popsuć? Edytowane przez Dexter87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie juz tam zagladales to bys widzial ale u mnie z chlodniczki EGR z takiego krotkiego skreconego wezyka kapal plyn chlodniczy na pasek i przez to mialem dziwne odglosy, pewnie sie slizgal pasek. Ale to bys widzial od razu ze to mokre. Co jeszcze ci moge podpowiedziec to mnie zalatwili w serwisie klimy, mialem zapowietrzone i za wielkie cisnienie panowalo w ukladzie i tez klima nie chciala dzialac, po wlaczeniu wiatrak chodzil, niby wszystko ok ale czuc bylo dziwne opory podczas jazdy. Dopiero w innym serwisie typowo od klimy mi to poprawili i mowili ze codziennie ktos przyjezdza z takim problemem.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie juz tam zagladales to bys widzial ale u mnie z chlodniczki EGR z takiego krotkiego skreconego wezyka kapal plyn chlodniczy na pasek i przez to mialem dziwne odglosy, pewnie sie slizgal pasek. Ale to bys widzial od razu ze to mokre. Co jeszcze ci moge podpowiedziec to mnie zalatwili w serwisie klimy, mialem zapowietrzone i za wielkie cisnienie panowalo w ukladzie i tez klima nie chciala dzialac, po wlaczeniu wiatrak chodzil, niby wszystko ok ale czuc bylo dziwne opory podczas jazdy. Dopiero w innym serwisie typowo od klimy mi to poprawili i mowili ze codziennie ktos przyjezdza z takim problemem.

Też miałem dziwne opory podczas jazdy na włączonej klimie. Ile zapłaciłeś za zrobienie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle samo co za serwis klimy 150zl. Wczesniejszy warsztat cos tam sknocil i podczas jazdy mialem wrazenie jakby mi ktos co chwile reczny zaciagal jak sie wlaczala sprezarka, normalnie az czuc bylo takie zwolnienie. Auto tez srednio chcialo przyspieszac i potem sie odblokowywalo nagle i potem znowu zamulone :D no i tak jak napisalem, mialem za duze cisnienie o wiele w ukladzie i jeszcze zapowietrzone.

Jeszcze mi chyba zle odczytali z tabliczki pod maska bo cos obstawiam ze maske moge miec z innego silnika czy cos bo ich ta maszyna sprawdzila i wartosci sie roznily, o ile kojarze to maszyna tych co naprawili twierdzila ze wchodzi 680g czynnika, a tabliczka pod maska twierdzila ze wchodzi 780g i byc moze tam gdzie mi to zepsuli zasugerowali sie tym i wtloczyli za duzo i stad to wielkie cisnienie. Nie wiem dokladnie czy tak sie da ale moze to byl powod.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dzwiek ustaje po wylaczeniu klimatyzacji to zdecydowanie cos nie tak z kompresorem.Pasek i rolka napinacza pracuja caly czas,wiec gdyby to one chalasowaly dzwiek by nie ustawal.Tak samo lozysko kola pasowego.

Sprawdz czy kompresor obraca sie bez oporu.Sprobuj pokrecic sprzeglem kompresora i zobacz jak czy nie stawia oporow,obraca sie plynnie bez zaciec.

Prawdopodobnie niewystarczajaca ilosc oleju spowodowala,ze zatarl (zaciera) sie kompresor.

Najprosciej - odpal silnik,odpal klime i sluchaj pod maska skad dochodza dzwieki.Ja stawiam na kompresor.

Edytowane przez PISTOLPETE

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma na celu?? bo rozumiem że chodzi o sprzęgło sprężarki tak??

 

Ma to na celu sprawdzenie stanu kompresora.Nie trzeba byc inzynierem by zauwazyc,ze cos nie obraca sie jak powinno.Ze jest zatarte,albo stawia opor.

Os kompresora powinna obracac sie plynnie,bez oporow i przytarc.Jesli jest inaczej to chyba oczywiste,ze cos jest nie tak.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko wiem, ale zastanawia mnie co to może mieć wspólnego z dźwiękami o których wspomina autor wątku. Tak jak wspomniałeś jeżeli koło pasowe sprężarki klimy obraca się płynnie to wszystko OK, jeśli natomiast haczy tzn że sprzęgło elektromagnetyczne jest uszkodzone... ale nie spotkałem się nigdy z teorią że to jest przyczyną dźwięków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko wiem, ale zastanawia mnie co to może mieć wspólnego z dźwiękami o których wspomina autor wątku. Tak jak wspomniałeś jeżeli koło pasowe sprężarki klimy obraca się płynnie to wszystko OK, jeśli natomiast haczy tzn że sprzęgło elektromagnetyczne jest uszkodzone... ale nie spotkałem się nigdy z teorią że to jest przyczyną dźwięków.

 

A spotkales sie z teoria,ze to sprezarka moze wydawac "dzwieki"?

Przeciez do momentu wlaczenia klimatyzacji sprezarka nie pracuje.Obraca sie tylko kolo pasowe.Dopiero w momencie wlaczenia sprzeglo uruchamia sprezarke,ktora w momencie kiedy jest zatarta wydaje dziwne dzwieki.Mialem przypadek w bylym e36,gdzie zacierajaca sie sprezarka spowodowala poslizg paska po kole pasowym doprowadzajac do jego spadniecia.To tez moze byc zrodlem dzwiekow.

Istnieje male prawdopodobienstwo uszkodzenia samej tarczy sprzegla,chociaz nie przecze,ze nie istnieje.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć koledzy! Mam następujący problem z moim autkiem. 320i 1998r.

Podczas pracy z włączoną klimatyzacją (Po wciśnięciu śnieżynki) Słychać jakby dziwne buczenie, dziwne odgłosy nie potrafię ich sprecyzować. Po wyłączeniu śnieżynki problem znika. Może to być spowodowane zbyt małą ilością czynnika i oleju w układzie ? W kwietniu rok temu klima została napełniona więc oleju nie powinno być za mało aby sprężarka się zatarła. Jakieś pomysły ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.