Skocz do zawartości

320d Nie włącza sie sprężarka klimatyzacji.


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak że sprężarka klimy się nie włącza, myślałem że jest za mało środka chłodzącego więc pojechałem dobić.Okazało się że jest nabita do pełna.Sprawdziłem bezpieczniki i są ok,podłączyłem sprężarkę na krótko i zaczęła chodzić. Teraz pytanie do was co może być uszkodzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem.Poradzono mi by sprawdzić przekaznik włączający to sprzęgło.Jest on oznaczony na schemacie jako k143 i ma znajdować się w okolicach komputera głównego .Po zdjęciu pokrywy puszki w której znajduje się sterownik główny jest widocznych kilka przekazników - żaden z nich nie ma jednak oznaczenia k143.Który to może być ??? Fotka z zaznaczonym mile widziana jeśli ktoś wie.

Nadmienię,że po wciśnięciu przycisku klimatyzacji oraz "auto" obroty się podnoszą jak przy prawidłowo działającej klimatyzacji jednak chłodnego powietrza brak bo nie załącza sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moze wł ja przy małej temp to tez moze być powód

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ten post spadł mi z nieba.

 

Mam identyczny problem. Po włączeniu na panelu klimy chłodzenia podnoszą się obroty, nie mniej jednak klima nie chłodzi mimo ustawienia 16oC.

Myślałem może czujnik w kabinie. Jednak zmiana temperatury (w górę) w trybie auto powoli powoduje zmianę prędkości nawiewu - wnoszę że czujniki działają prawidłowo.

Klimę w maju dobiłem, mimo że nie było dużych ubytków czynnika (stąd też podejrzewam że raczej sprężarka się nie zatarła).

Sprawdziłem również wszystkie trzy bezpieczniki klimy (28, 62, 63) - wszystkie OK.

Sprężarka się nie załącza.

 

Prośba do Dexter87:

Mógłbyś mi napisać (tutaj lub na PW) jak bezpiecznie podpiąć na krótko sprężarkę żeby wykluczyć jej awarię? Wielka prośba!

 

Przyłączam się do prośby Marek60 - może to właśnie to?!

 

Czy instalacja klimy w benzyniaku jest identyczna jak w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie ,który przekaznik odpowiada za załączanie sprzęgła sprężarki ?

tak... K19. Należy odkręcić schowek pasażera [kilka krzyżaków] i podmienić zielony/seledynowy przekaźnik z tym od klaksonu [taki sam tj kolor i oznaczenie]. Na przekaźnikach jest napisane nr 208.

 

K19 - przekaźnik kompresora klimatyzacji (relay, A/C compressor)

E46 od 03.1998 do 09.1998

http://images40.fotosik.pl/880/ca3f644973ee611am.jpg

K19 - przekaźnik

X51 - złącze 9 pinów

Lokalizacja - za schowkiem na rękawiczki

 

E46 od 09.1998

http://images47.fotosik.pl/899/7ed2d69f1ee72515m.jpg

K19 - przekaźnik

X51 - złącze 9 pinów

Lokalizacja - za schowkiem na rękawiczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem opisane powyżej przekazniki - po podmieniałem tak jak doradzano - nadal nic. Jednakże opisane przekazniki u mnie to k59 x312 - nie ma możliwości , że podmienione - samochód jest u mnie od nowości czyli od roku 2002 i nigdy nie było konieczności sprawdzania w/w . Czujnik zapachów też sprawdzałem - nadal nie włącza się sprężarka.

TC - napisz proszę o jaki czujnik ciśnienia chodzi ? Jak sprawdzić itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu powyższych też tak myślę - jednak nie wiem jak "podpiąć na krótko " sprzęgło by to sprawdzić - zresztą z tym to chyba czas udać się do specjalisty , jak walnięte to i tak samemu tego nie naprawię.Miałem do dzisiaj trochę czasu to "powalczyłem" - będzie można wyeliminować to co sprawdziłem.Z kaską licho to kombinuję jak by tu samemu ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak że sprężarka klimy się nie włącza, myślałem że jest za mało środka chłodzącego więc pojechałem dobić.Okazało się że jest nabita do pełna.Sprawdziłem bezpieczniki i są ok,podłączyłem sprężarkę na krótko i zaczęła chodzić. Teraz pytanie do was co może być uszkodzone?

 

Nie pisałeś nic jak zachowuje się silnik po włączeniu przycisku chłodzenia?

Może panel klimatyzacji nie wysterowuje przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimy obroty stoją w miejscu, jak podłącze na krótko to spadają. Druga sprawa jest taka że jak przekręcę kluczyk to wentylator cały czas chodzi nawet jak silnik jest zimny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób diagnostykę INPĄ bo coraz mniej jest to zrozumiałe .... nie rozumiem co podłączasz na krótko ????

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli omijasz czujnik ciśnienia ! myślę że to on jest winny ... ściągnij schematy i leć po kolei gdzie nie ma sygnału..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koleś nabijał mi klimę to powiedział że jakiś czujnik jest walnięty co wchodzi do cienkiego węża od klimy, jest coś takiego? a jak jest to gdzie go mogę zlokalizować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ściągniesz małe nadkole przy zderzaku od strony pasażera tam zobaczysz puszkę i wkręcony czujnik.....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.