Skocz do zawartości

330Ci - Wymieniona pompa wspomagania


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Jestem właśnie po wymianie pompy wspomagania bo stara już mnie doprowadzała do :mad2: swoimi pojękiwaniami jak się jej coś ubzdurało. Przy okazji poległo parę powtarzanych mitów min. tu na forum. Pompa nowa, oryginalna LUK LF-20, cena w porównaniu do zamienników/używek masakra ale w porównaniu do cen rynkowych i ASO rewelka. Całe 920zł z przesyłka ale radocha po wyjeździe z garażu bezcenna. :mrgreen:

 

I teraz to co najważniejsze po wymianie. Mimo, że wspomaganie wcześniej chodziło, nawet jak pompa nie wydawała żadnych dźwięków to działało jak by go nie było w porównaniu z tym co jest teraz. Jest kompletną bzdurą, że kierownica w E46 chodzi ciężko bo ten typ tak ma. Nie, ten typ tak nie ma, problemem jest wspomaganie lub coś pokrewnego, teraz u mnie po wymianie kierownicą można kręcić na postoju małym paluszkiem w dodatku nie ma żadnych wahań obrotów, nawet przy włączonej klimie. Różnica po wymianie jest tak KOLOSALNA, że po prostu byłem w szoku wyjeżdżając na drogę. Podkreślam, że wspomaganie wcześniej działało i uważałem, że chodziło normalnie, pompa nie wyła, obroty minimalnie drgały przy kręceniu na postoju, a zlany dziś płyn był czerwony. Koła 17' 225/45. Jestem mega zadowolony bo to były dobrze wydane pieniądze.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wspomaganie nie chodzi tak lekko jak na przykład u znajomego w takim samym aucie ....

i też podejrzewałem pompę , chociaż moja nie wyje ! na początek zmienię płyn wspomagania ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne jest co napisał BaX. Jak wiemy wspomaganie w BMW nie działa degresywnie więc musi chodzić trochę ciężej żeby przy większych prędkościach dawało komfort czucia drogi. U mnie wspomaganie chodzi ciężej niż w innych autach, ale np lżej niż w Mini Cooperze mojej mamy. W Mini wymienilem pompę na fabrycznie nową i wspomaganie chodzi tak jak przed wymianą. To także konstrukcja BMW więc chyba zamysl konstruktorow taki był. Sportowe auto -sztywna kierownica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jakub: obawiam się, że ciężkie wspomaganie w BMW to 'dorobiona' ideologia. Jeździłem nowymi autami i nawet takie 335Ci jechało jak po sznurku, a kierownica chodziła prawie jak w punto w trybie 'city' /kto jeździł ten wie o co chodzi/ Nic nie stoi na przeszkodzie aby przekładnia miała w sobie moc trzymania kół w ryzach i dawała pewne prowadzenie ale odwrotnie czyli kierownica na koła dawała taką siłę, że kręcenie nawet na postoju to pestka. I tak właśnie teraz to odbieram u mnie. Po to są dwa przekroje węży w obwodzie, tłoczący gruby, powrotny cienki żeby sama przekładnie nie była w stanie oddawać tego co się dzieje na kołach na kierownice. Taką mam teorie, oczywiście do przedyskutowania jak ktoś ma ochotę.

Ja widzę olbrzymią różnice pomiędzy tym co było, a tym co jest. W dodatku jak pisałem nie ma wahań obrotów związanych z ruchami kierownicy na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zszedłem do auta żeby sprawdzić. Da się obracać jednym palcem i to na zimno, ale nie jest to wspomaganie typu city w punto. Dla mnie to wspomaganie jest idealne choć nie jest uklonem dla płci pieknej.

 

BTW w nowych BMW (np 335i) wspomaganie jest degresywne. To zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bax a czym zalałeś nową pompę? Ja niedawno wymieniałem płyn i zalałem tak jak mówi instrukcja dexon 3 i rano zaraz po odpaleniu jakbym nie miał wcale wspomagania. Dopiero po chwili łapie. Ogólnie to też rewelacji nie ma z tym wspomaganiem. Na allegro widziałem nowe pompy za 400 zł Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj też przeglądałem i cenowo to najdroższa była chyba za 450zł .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najtańsze pompy to chińszczyzna, którą się montuje gdy jest sie masochistą. Znajdźcie sprzedawce takich pomp i poczytajcie komentarze.

Kiedyś kupilem taką pompę paliwa i zaczeła wyć po 5 min pracy. Chciałem reklamować....sprzedawca usunął aukcję żebym nie mogl negatywa wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na allegro to są wszystko chińskie zamienniki, nie ma wystawionej oryginalnej pompy LUK-a LF-20. Praktycznie obojętnie który zamiennik kupisz to różnicy nie ma poza ceną. Tyle, że kogo nie zapytam każdy twierdził - lepiej oryginał używkę niż nowy zamiennik. Płyn o ile pamiętam to ELF Elfmatic G3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale to niestety nie jest tak, że kupujemy sobie pompę jaką chcemy i wkładamy w miejsce tej co mamy. Z tego co piszą ludzie min na forum fanatics to w miejsce pompy LUK-a nie podjedzie inna pompa /oprócz oczywiście zamiennika/, nawet zamiast LF-20, nie da się wstawić LF-30 bo ma inaczej węże wyprowadzone. Jesteśmy zdani albo na oryginał taki jak mamy albo zamienik/używke. Trzeba by wymieniać przewody bo są inaczej gięte.

 

Co do cen, mnie w hurtowni wyskoczyli z ceną 1200zł po czym koleś stwierdził, że za 1050 może ją sprzedać ale sprawdziłem polecany sklep na forum z częściami do BMW i tam dostałem cenę 920zł. Jak widać niezłe mają przebitki te pseudohurtownie. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niestety nie jest tak, że kupujemy sobie pompę jaką chcemy i wkładamy w miejsce tej co mamy. Z tego co piszą ludzie min na forum fanatics to w miejsce pompy LUK-a nie podjedzie inna pompa /oprócz oczywiście zamiennika/, nawet zamiast LF-20, nie da się wstawić LF-30 bo ma inaczej węże wyprowadzone. Jesteśmy zdani albo na oryginał taki jak mamy albo zamienik/używke. Trzeba by wymieniać przewody bo są inaczej gięte.

 

Co do cen, mnie w hurtowni wyskoczyli z ceną 1200zł po czym koleś stwierdził, że za 1050 może ją sprzedać ale sprawdziłem polecany sklep na forum z częściami do BMW i tam dostałem cenę 920zł. Jak widać niezłe mają przebitki te pseudohurtownie. :duh:

 

 

Gdy byłem na etapie otwierania sklepu z częściami, kolega ktory prowadził taki powiedział mi,m że największym hitem jest pompa wody Do vw. Kosztowala w hurcie 28 pln, a sprzedawali dziennie średnio 7 szt po 70 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bax a czym zalałeś nową pompę? Ja niedawno wymieniałem płyn i zalałem tak jak mówi instrukcja dexon 3 i rano zaraz po odpaleniu jakbym nie miał wcale wspomagania. Dopiero po chwili łapie. Ogólnie to też rewelacji nie ma z tym wspomaganiem. Na allegro widziałem nowe pompy za 400 zł

 

Bo masz zapowietrzony układ. Taka sama sytuacja była u mnie po wymianie pompy wspomagania. Po odpaleniu nie było wspomagania. Pojawiało się dopiero gdy wskazówka obrotów dochodziła do ok 2000obr, rosło wtedy ciśnienie w układzie. Odpowietrz porządnie układ a będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bax a czym zalałeś nową pompę? Ja niedawno wymieniałem płyn i zalałem tak jak mówi instrukcja dexon 3 i rano zaraz po odpaleniu jakbym nie miał wcale wspomagania. Dopiero po chwili łapie. Ogólnie to też rewelacji nie ma z tym wspomaganiem. Na allegro widziałem nowe pompy za 400 zł

 

Bo masz zapowietrzony układ. Taka sama sytuacja była u mnie po wymianie pompy wspomagania. Po odpaleniu nie było wspomagania. Pojawiało się dopiero gdy wskazówka obrotów dochodziła do ok 2000obr, rosło wtedy ciśnienie w układzie. Odpowietrz porządnie układ a będzie ok.

 

Nie moze byc zapowietrzony bo nie rozbieralem nic a jedynie wyciagalem gora przez korek a po drugie robili mi to w warsztacie i nascie razy krecilem kierownica lewo prawo na maxa. moze byc ze po prostu pompa sie konczy, chociaz nic jej nie slychac. ale wspomaganie jest naprawde slabe.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Jestem mega zadowolony bo to były dobrze wydane pieniądze.

Pozdro.

 

Kurde, u mnie chodzi nie za lekko a obroty troche spadaja jak sie kreci. Ehh... czyli kolejna rzecz w 'cudownym' bmw do wymiany :evil:

 

 

Zużycie i tyle, zmartwię Cie zapewne masz też grzechoczące rolki napinaczy bo tego nikt nie wymienia jak nie robi inspekcji w ASO gdzie przy wymianie pasków robią kontrole i wymianę napinaczy. Cała reszta kierowców ma to w serdecznym poważaniu, kręci się znaczy działa. Ale to nie tylko BMW, widziałem świeżo zakupioną mazde gdzie rolkę dosłownie utopili w smarze żeby nie rzęźiła przy sprzedaży, na warsztat do kumpla zwieźli auto gdzie rolka się zatarła do tego stopnia, że spadł pasek i wkręcił się pod osłonę paska rozrządu powodując spustoszenie w silniku. Zaoszczędził właściciel kilkadziesiąt zł na rolce, zapłacił parę setek za remont silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie i tyle, zmartwię Cie zapewne masz też grzechoczące rolki napinaczy bo tego nikt nie wymienia jak nie robi inspekcji w ASO gdzie przy wymianie pasków robią kontrole i wymianę napinaczy. Cała reszta kierowców ma to w serdecznym poważaniu, kręci się znaczy działa. Ale to nie tylko BMW, widziałem świeżo zakupioną mazdę gdzie rolkę dosłownie utopili w smarze żeby nie rzęziła przy sprzedaży, na warsztat do kumpla zwieźli auto gdzie rolka się zatarła do tego stopnia, że spadł pasek i wkręcił się pod osłonę paska rozrządu powodując spustoszenie w silniku. Zaoszczędził właściciel kilkadziesiąt zł na rolce, zapłacił parę setek za remont silnika.

 

Ja mam na razie przejechane 110kkm wiec tak bardzo to nie powinno byc zuyzyte. Swego czasu myslalem o profilaktycznej wymianie paskow osprzetu (nawet leza gdzies, kupione) ale te co mam wygladaja na razie ok.

Tak czy siak w ramach tzw. "maintenance" jutro rozpoczynam operację VANOS :wink: a za niedlugi czas operacja SEPARATOR (aka. odma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.