Skocz do zawartości

320i - przy jakiej tem zalacza sie wiatrak elek


e46bmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz włączoną klime to chodzi cały czas, jak wyłączoną to wentylator właczy się jak temp na dolnym wężu osiągnie ~90 stopni. Najczęsciej ma to właśnie miejsce na postoju bo wtedy nie ma chłodzenia wywołanego powietrzem które wpada przez nerki na chłodnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dajmy pierwszy bieg się wł przy 93 C za drugim razem już nie 93C a np 100 C póżniej zaś nie zał sie w ogóle przy 100.. i nigdy nie słyszałem aby samoczynnie wł się drugi bieg, inpą sprawdzałem i chodzi wtyczke z czujnika wyciągnąłem i też chodzi.. czy mrozy czy nie temp trzymie w okolicach 105 C, termo nowe z granicznym otwarciem 105 C pompa nowa płyn wymieniony nie wiem co będzie w lato w korkach.. próbuje zrozumieć zasady działania chłodzenia ale jakoś nie logicznie to działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzieś czytałem, że wentylator w BMW nie ma "biegów" tylko prędkość jest regulowana płynnie i sterowana jest z 'komputera'. DIS-em można włączyć i wyłączy wentylator, sprawdza on wtedy pełen zakres obrotów. Można też obserwować temp. w silniku i na wyjściu płynu z chłodnicy. U mnie silnik utrzymywał temp ok 94 stopnie, temp na wyjściu zmieniała się od ~95 i spadała do 50-60 jak ruszył wentylator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhy to ja już nie wiem u mnie nawet jak bywały temp 116 to sie 2 bieg nie wł.. wymienię czujnik temp jak to nie pomoże to bede w lato jeździł z wyciągniętą wtyczką z czujnik temp żeby chodził na max wiem że to brzmi jak druciarstwo ale nie będe ryzykował drugim zbiornikiem wyrównawczym i holowaniem a mówię to w tle że trudno znaleźć mechanika który by to ogarnął na necie nawet nie idzie znaleźć konkretnych danych że ma chodzić dajmy przy 94 i koniec a tu raz sie wł raz sie nie wył 116 C bywało a wskaźnik na desce w pionie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

normalnie powinien sie zalączyc gdy temp płynu wychodzacego z dolu chłodnicy osiagnie 103stopnie

 

nie ma zadnych biegów wiatraka działa płynnie wprostproporcionalnie do wzrostu temp

 

a z własnego doswiadczenia dodam ze inaczej się załacza na róznych rodzajach płynów ,a i jeszcze inaczej na koncentratach mieszanych z woda

 

nie jest to powód do paniki jezeli masz sprawny korek w zbiorniku to nie ma prawa nic sie stac z tym zbiornikiem

 

a temp pracy silnika od 90C-105C to normalna temperatura pracy

 

płyn to nie woda on w 100C sie nie zagotuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych bmw były 1 i 2 bieg wentylatora , ale wtedy wiatraki nie miały modułów sterowania , teraz jest troszeczkę inaczej i to właśnie moduł wentylatora decyduje o pracy i prędkości obrotowej wiatraka!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie powinien sie zalączyc gdy temp płynu wychodzacego z dolu chłodnicy osiagnie 103stopnie

 

nie ma zadnych biegów wiatraka działa płynnie wprostproporcionalnie do wzrostu temp

 

a z własnego doswiadczenia dodam ze inaczej się załacza na róznych rodzajach płynów ,a i jeszcze inaczej na koncentratach mieszanych z woda

 

nie jest to powód do paniki jezeli masz sprawny korek w zbiorniku to nie ma prawa nic sie stac z tym zbiornikiem

 

a temp pracy silnika od 90C-105C to normalna temperatura pracy

 

płyn to nie woda on w 100C sie nie zagotuje

 

Właśnie że wiatrak ma 2 biegi.Tak jak kolega TC napisał :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.