Skocz do zawartości

320d -Trzęsie silnikiem i wariuje ekonomizer przy hamowaniu.


kamfin0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją e46 320d. Otóż przy dojeżdżaniu np do świateł (najczęściej) trzęsie mi silnikiem. Zauważyłem ostatnio że kiedy ma to miejsce zaczyna wariować ekonomizer. Wgląda to tak:

Jadę sobie i dojeżdżam do świateł. Puszczam gaz wskazówka ekonomizera spada na zero (i chyba tak powinno być) Gdy prędkość jest na tyle mała że trzeba wcisnąć sprzęgło zaczyna mi trząś silnikiem a wskazówka ekonomizera wędruje w górę (czasami nawet o jakieś cztery kreski). Gdy zatrzymam się wszystko ustaje. Silnik pracuje równiutko bez zastrzeżeń. Nie dzieje się tak za każdym razem ale często. Dodam też że nie ma znaczenia czy wciskam hamulec czy jadę na luzie czy z wciśniętym sprzęgłem itd.

 

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną??? Znajomy mechanik powiedział mi że może to być wina któregoś wtrysku ewentualnie stuków przy którymś z nich. Co wy na to??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wkazowka rosnie to niby norma bo DDE oblicza ilosc paliwa jakie potrzebuje aby przejechac 100km, ale czy to prawda to nie wiem.

 

Tez mi drga przy hamowaniu i wam powiem ze to nie pompa vacuum a ze sprzeglem jest lepiej. Nie wiem co to jest, moze wtrysk ale ktory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rośnie na luzie albo na sprzęgle, jak hamuje i spada prędkość poniżej 40km/h to wskazówka zaczyna rosnąć, jak jest 20km/h to wskazuje 8litrów i już potem spada. Ale jak w tym momencie puszczę hamulec to wskazówka nie rośnie do tych 8litrów. A jeżeli chodzi o to czy to norma to już o tym pisałem że nie bo wcześniej tak nie miałem, teraz w zimę to zjawisko zaobserwowałem.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wskazówka skacze to nie przeszkadza tylko wkurza mnie to trzęsienie. Znajomy mechanik powiedział że to może być wina połączeń przy wtrysku i że na razy silnik pracuje po prostu na trzech garnkach. W wolnej chwili podjadę do tego mechanika żeby podłączył do kompa albo kupie interfejs i sam podłącze bo mnie to strasznie irytuje. Dam znać o wynikach jak będę coś wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę sie pod temat

 

e46 20d 136km rok 2000

 

mianowicie chodzi oto telepanie auta na wolnych obrotach umnie tez jest i strasznie mię to irytuje tez mam czasami wrażenie ze jadę 126p masaż pupy

juz nie wiem co to może być a zrobiłem to co pisali koledzy w innych postach

 

1 poduszki silnika nowe

2 poduszki skrzyni biegów nowe

3 kolo pasowe na wale nowe z tłumikiem drgań

4 komp podpinany zero błędów w silniku

5 pasek wielokolorowy nowy

 

i tak wtryski wyjęte sprawdzone u pompiarza podkładki pod wtryskami nowe jedna poszczała i dalej to samo co jeszcze można z tym zrobić

 

dwu mas sprawdzany i jest w dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie telepie na biegu jałowym tylko jak dojeżdżam do świateł i to w przedziale od jakiś 15km/h do 0. Na postoju chodzi równiutko. Przyspiesza normalnie, spalanie też w normie. Tylko to chol...e telepanie przy dojeżdżaniu do np świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

 

 

Odgrzeje "kotleta" bo rzecz jest dość dziwna. Otóż ostatnio wymieniłem wszystkie sprężyny w mojej buni i tu ZONK. Przestało trząść silnikiem i przestał wariować ekonomizer. Jeżdżę tak już tydzień i nie dzieje się nic co by mogło przypominać objawy opisane w pierwszym poście. Dziwne ale ustało. Po za tym podłączyłem auto pod kompa i ani carsoft ani inpa nie wykazały żadnych błędów.

 

 

 

Życzę powodzenia wszystkim którzy mają podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.