Skocz do zawartości

320d nie dochodzi sygnał z czujnika do klimatronika


Zbyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW e46 320d 150KM 2002r. Problem mój polega na tym, że panel klimatronika otrzymuje błedny sygnał o temperaturze zewnętrznej. Czujnik temperatury zewnętrznej jest sprawny (podstawiany drugi), do licznika dochodzi właściwy sygnał, pokazuje właściwą temperaturę. Natomiast z licznika po lini K-bus powinien wychodzic dalej sygnał do panelu klimatronika. Niestety klimatronik otrzymuje juz informacje -45 stopni celsjusza. Jak odepne czujnik temperatury zewnętrznej, w liczniku pojawia się błąd dotyczący awarii czujnika. Gdy podepne ponownie czujnik wszystko działa jak należy do momentu gdy wyjade np. z garazu. Wtedy czujnik podaje zmienioną wartość i na klimatroniku od razu jest -45 stopni. Skutek tego wszystkiego jest taki, ze mam ustawione 16,5 stopnia na klimatroniku a robi saunę w środku.

Może ktos pomoze mi w odszukaniu usterki, czy winę za to ponosi licznik, czy panel klimatronika. Bo podejrzewam, ze sama linia K-bus bedzie sprawna, bo wtedy pewnie cos innego by tez nie działało, a poza ta temperaturą zewnętrzną wszystko inne działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na przykład uruchamiając na laptopie program do diagnozy komputerowej samochodów, na przykład inpa, podłaczając laptopa do gniazda diagnostycznego w samochodzie i wchodząc w tym programie w moduł klimatronika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz kolego uwalony czujnik temperatury tzw termistor ten wpinany w nagrzewnice. Są 2. Jeden widoczny jak ściągniesz panel climatronica - wpięty w środek nagrzewnicy, a drugi przy tunelu powietrza na nogi kierowcy - dostęp fatalny do niego. poczytaj tu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=116336&hilit=+naprawa
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, temat ciekawy, sprawdze to ale juz chyba po swietach. Tylko, ze u mnie ewidentnie pojawia -45 stopni na pozycji outside temperature sensor. Czyli czujnik temperatury zewnętrznej. Na pozycji evaporator nie pojawiały sie ujemne temperatury, ale sprawdzę to jeszcze. Tak czy siak dzieki za pomoc, dało mi to jakies wieksze pole manewru.

Załatwiam w miedzyczasie jeszcze mozliwosc podpiecia innego panela klimatronika i innego licznika, w celu sprawdzenia metoda Macajewa i ewentualnie odrzucenia jakiejs mozliwej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli outside to na pewno nie te w nagrzewnicy. jednak coś z tym zewnętrznym. najlepiej jakbyś wkleił printscreen-a z inpy jak to wygląd. chociaż z tego co pamiętam u mnie to w module IKHA były tylko dane z 2 czujników temperatury tych z nagrzewnicy, a zewnętrznego nie pokazywało, ale masz nowszy model.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie pokazuje wartości czujnika temperatury zewnętrznej i pokazuje tez wartości czujnika evaporator, tylko teraz nie mam jak screena zamieścic. Juz po świetach sie tym zajme i wtedy zobaczymy. Moze uda mi sie dodatkowo podstawic inny licznik i inny panel klimatronika. Bede zamieszczał info co wyszło. Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już naprawiłem moja bunię :) Okazało się, ze jednak licznik był uszkodzony. Tak jak doczytałem sterownik lini k-bus znajduje sie właśnie w liczniku i chociaz sama linia K-bus u mnie nie była uszkodzona, bo poza brakiem informacji z czujnika temperatury zewnętrznej na klimatroniku wszystko inne działało to jednak cos sie musiało dziać z samym sterownikiem k-bus, ze tego sygnału nie puszczał. Znalazłem identyczny licznik jak mój: ten sam numer bosch, numer bmw, sw i hw i tylko przelutowałem swój eeprom do nowego licznika zeby sie zgadzał vin i przebieg i wszystko działa jak nalezy.

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.