Skocz do zawartości

320D czy wymieniać same tuleje wahacza ?


vinc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do wymiany tuleje wahacza ale mech twierdzi ze lepiej wymienić tez wahacz bo jest lekki luz na sworzniu i ze jak nie wymienię z wahaczem to tuleje wybije w trybie natychmiastowym. Co wy na to ?

 

A i chce założyć febi ale czytam na forum ze to lipa ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Febi niestety (zwłaszcza w ostatnim czasie) nie słynie z trwałości.

 

Z tańszych tulei polecam Meyle HD ale tak jak Mole napisał są twardsze niż oryginalne, a tym samym zmniejszy się komfort.

 

Najbardziej polecam Lemforder.

 

Również nie sądzę aby luz na sworzniu mógł przyspieszyć zużycie nowych tulei. Pytanie tylko czy faktycznie luz tam jest - jeśli tak to nie opłaca się dziś płacić za robociznę związaną z wymiana tulei a za krótki czas wymieniać wahacz i znowu płacić za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie jakies "no name" za 125 zl dwie sztuki, cale tuleje z motylkami, z racji tego ze sworznie byly sztywne. Zdaje sobie sprawe z tego ze sworznie nie wytrzymaja nastepnych 10 - 20 tys km i dlatego nie inwestowalem w nieiwadomo jakie. A sensu w zakupie calych kompletnych wahaczy nie widzialem zadnego, skoro te jeszcze pojeżdżą, byle do wiosny.

Niewielki luz na sworzniu :) haha, albo jest luz albo go nie ma, co to za diagnoza niewielki luz.

 

Wymiana banalna, potrzebny najazd i brzeszczot albo szlifierka kątowa :) a no i nóż. Czas operacji 1 godzina

Lewarujesz auto do góry, odkrecasz sruby tulei, nastepnie ostrym nozem przecinasz gume wewnatrz tulei tak aby oddzielic czesc metalowa od tej gumowej osadzonej na wahaczu. Nastepnie przecinasz ta czesc która zostala na wahaczu za pomoca brzeszczotu albo szlifierki (nie tnij wahacza :) ) Zakladasz nowa "na ludwika" i tyle. 150zl za wymiane w kieszeni.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze z tulejami wymienialem jakieś 30 tys km temu ale rzeczywiście na tulejach widać ze są wywalone ale co do sworznia mam wątpliwości bo luz niby jest ale byłem miesiąc wcześniej na szarpakach i nic takiego nie było, wymienię na razie tuleje i po zimie ewentualne wahacze ... Mam zamówione febi za 250 zł komplet a za wymianę chcą 80 zł

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam jeszcze ze diagnoza jest taka ze felgi jajo i to one wywalily tuleje, czy to słuszna diagnoza ? Felgi prostuje własnie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic antyreklamy FEBI ale co do tulei to duzo ludzi pisze na forum, ze wytrzymuja nie za wiele.

z moje doswiadczenia dodam, ze sam takie zalozylem rok temu, przejechalem w ten czas 20tys km i uwazam ze szalu nie ma...zaczyna juz byc je lekko slychac, takze jak masz mozliwosc to moze za wczasu wymien na inne- LEMFORDER

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa No Dzieki wszystkim za pomoc ... Co do wpływu krzywej felgi na zużycie tulei to człowiek który prostuje felgi ładnych parę lat powiedział ze nie wie jak bardzo musiałby być krzywa felga żeby rozwalić ta gumę .... Ale kto wie każdy ma swoje racje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.