Skocz do zawartości

320d - Ori xenon słabo świeci.


KASA

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej E46 320d 2003r., którą kupiłem miesiąc temu słabo świecą światła mijania - oryginalny xenon. Najpierw myślałem, że to wina zmatowionych szkieł, wypolerowałem je ale poprawiło się tylko trochę. Palniki były wymieniane na zimę, więc to raczej nie ich wina.

 

W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy przetwornice również tracą swoją sprawność?

2. Czy jest możliwość wyczyszczenia soczewki od wewnętrznej strony, bądź czy można soczewkę zdemontować? Od strony zewnętrznej jest czysta.

3. Czy za soczewką jest lustro odbijające światło żarnika? Jeżeli tak, to czy jest możliwość rozebrania reflektora/soczewki i dostania się do lustra celem wyczyszczenia (pytam, bo w jakimś wątku czytałem o brudnych lustrach za soczewką, ale nie w e46).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobną sytuację. Wymieniłem żarniki na oryginalne philipsy i było lepiej, ale wciąż za słabo. Wczoraj pojechałem do zakładu w Gdańsku który zajmuje się regeneracją reflektorów. Zrobili mi regeneracje odbłysków i wyczyścili soczewkę. Efekt jest porażający. Lampy świecą 2-3 razy mocniej i teraz mają znacznie większe pole świecenia. Naprawdę opłaca się zrobić taką regeneracje. Teraz jak jadę na światłach mijania i włączę halogeny to za bardzo ich nie widać bo ksenony wszystko doświetlają.

Koszt usługi to 350zł wraz z demontażem i montażem. Przywozisz samochód, zostawiasz na 5 godzin i odbierasz gotowy. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co słyszaelm po to taka regeneracja wystarcza na krótki czas i potem dalej jest to damo . Chłopcy prponuja zmienic lampy na All bo obecniemi masz ZKM(chyba) tak czy sial na pewno nie ALL

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten zakład co podałeś linka. Akurat jak byłem u nich ze swoim autkiem, to podjechał gościu e46 po lifcie ze światłami ZKW i facet pokazywał mi jego odbłyśniki całe popękane. Nie regenerowali mu jego odbłyśników, tylko wkręcali mu te matalowe od boscha, albo ALL. Na pewno wymieniali mu odbłyśnik na metalowy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

z tego co mi wiadomo u tego gościa, do którego link podaliście (reflektory.gda.pl) nie regenerują ZKW - gość twierdzi ze to sie nie opłaca i ma racje.

Wymiana odbłysników albo całych soczewek na AL jest rozwiązaniem, ale chyba łatwiej kupić lampy AL.

Jeżeli jest ktoś z trójmiasta z regenerowanymi ZKW, to chętnie sie spotkam żeby porównać czy świeci to lepiej niż AL.

 

/Hubert

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.