Skocz do zawartości

320d Regneracja pompy vacuum - mozliwa ?


fornal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W poscie na temat ekonomizera okazuje sie ze rozwiazaniem jest wymiana pompy vacuum. Chce dokladnie zdjagnozwoac ta pompe poprze zpomiar podscinienia ale mam juz pytanie co jak bedzie do wymiany. Czy mozliwa jest regeneracja takiej pompy i gdzie mozna ja wykonac. A moze warto kupic cos z allegro (ceny raczej niskie). Wymiana widze opisana w sam naprawiam (3 albo 4 srobki i po sprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego sama wymiana skomplikowana nie będzie, jak ktoś ma troche pojęcia, a co do regeneracji. teoretycznie na pewno się da. skoro regenerują pompy wtryskowe, czy turbosprężarki. a taka pompa wacum zbyt skomplikowana nie jest. tylko kwestia czy znajdziesz w okolicy kogoś kto się tym zajmuje i się podejmie regeneracji. Pewnie lepiej było by zregenerować, bo wtedy większa pewność. a na alle** jest tego sporo. ceny nie wygórowane, ale kupno używanej to czysta loteria. i potem bawić się w odsyłanie, wymiany, szukanie innej sporo kłopotu. Ja też szukam kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami i by ją zregenerował w sensownej cenie żeby gra była warta zachodu. W środku budowa jest taka że siedzi tam takie jakby śmigiełko, które jest napędzane wałkiem z silnika i ono kręcąc się wytwarza podciśnienie. moze trzeba wymienic je ( cos jak zestaw naprawczy do turbiny - wirnik) ale czy takie są. Albo dorobić na odpowiedniej maszynie. Także w teorii na pewno do zregenerowania, a w praktyce czy da rade.... to się okaże.

pozdro .

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znac czy znalazles kogos kto regeneruje. Ja kupilem na allegro uzywana niby sprawda - zobacze jak wymienie. Orginalna jak piszesz ze 600 zl to tez nie tragedia. Kupilem tez przeplywke bo ekonomizer mi rosnie spada i rosnie. A moze taki obiaw po pompa vacuum. Moze nie ma wydajnosci aby turbem sterowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
podczas przyspieszania ekonomizer ci się cofa ? bo ja miałem taki efekt spowodowany wymianą przepływki i niezaktualizowanym softem do nowej przepływki. Potem 20 minut DIS i jak reką odjął auto zaczeło rwać asfalt jeśli można tak powiedzieć o m47 :D
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.