Skocz do zawartości

320d Buczenie podczas jazdy!


inspektor884

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów w mojej e46 m47n czyli 320 d podczas jazdy na 5 biegu i predkosci ok 90 km/h nasila sie słyszalne buczenie w kabinie samochodu a po przyspieszeniu juz nie wystepuje. co to moze byc ??? :x Edytowane przez inspektor884
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no to może jeździsz na kapciu, dopompuj powietrza :mad2:

a tak serio może napisz coś więcej, bo odpowiedzi może być tysiąc od jak już wspomniałem koła, do niedźwiedzia w bagażniku, i zaniem dostaniesz ostrzeżenie przeczytaj dwa główne tematy , pozdrawiam

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crowab jakby było łożysko to by pewnie huczało przy większej skali prędkości, wiem że kolega nie napisał dokładnie :wink: . Kiedyś miałem taki przypadek w mercedesie w124 ze przy niskiej prędkości i wysokim biegu buczał do pewnego momentu aż się nie wspiął po obrotach a później bajka. Myślę że bardziej chodzi o prawidłowy dobór biegu do prędkości albo coś z wałem, a rozmawiałem z człowiekiem który tylko naprawia wały, że w BMW jak nie była bita wał wytrzyma wiele. ja nigdy nie rozwiązałem tego problemu w mesiu bo to pancerniak był :D Edytowane przez hopek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hopek chodzi mi o to żeby kolega jakoś dokładniej opisał przypadek a nei "buczy mi przy 90km/h", bo co z tego wynika? a łożysko podałem za przykład chociaż nie wykluczam bo znam przypadki dla których totalnie rozwalone łożysko nie huczy :)

także tego...

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zobaczyć wał ale wątpię, bo było by słychać na innych biegach przy tej prędkości, jak masz możliwość podnieś tył i na "sucho " zrób test do 120km przy różnych biegach i postaraj sie bardziej obsłuchać skąd te buczenie dochodzi. (czuć wibracje) (może mało profesjonalnie ale za darmo, a może pomóc)
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie męcz auta przy małej prędkości wysokim biegiem :nienie: . W ten sposób też można zamęczyć silnik, od pewnego czasu myślę nad automatem w mieście a do tej pory byłem temu bardzo przeciwny. Masz manual to niestety biegi trzeba czasem redukować...

A niech pan inspektor jeszcze sprawdzi czy na innych biegach i małej prędkości ma też takie "buczenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że musisz się bardziej silnikowi przyjrzeć , raczej tam tkwi problem. szczerze to nie wiem co to może być najlepiej pojechać do dobrego mech. Tylko gdzie takiego znaleść :mad2:
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości do mojego poprzedniego samochodu spróbuj przyśpieszyć na jedynce max i szybko zmienić bieg na dwójkę będzie się kołysać [tzn. szarpać jakby łapała moc na kołach i traciła) u mnie w poprzednim aucie tak było. Ja do tego nie doszedłem co w nim było ale może to zobrazuje problem innym, co pozwoli na dokładną diagnozę.

Warunki na taką operację niezabardzo [śnieg lód]. Ja bym stawiał na przeniesienie napędu.

Zresztą zadzwonię do firmy która tylko tym się zajmuje, może stwierdzą albo zaprzeczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hopek kolega założył inny post z jakims metalicznym dzwiękiem w silniku i myślę że to jest bezpośrednio powiązane (choć niekoniecznie), na 5 biegu silnik ma największe obciążenie, i dlatego tak myslę. oczywiście mogę się mylić ale najlepiej najpierw rozwiązać jeden problem a może i następny też się rozwiąże .
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy padło tylne łożysko to buczało tylko w zakresie prędkości 80 - 85 km/h a później przestawało. Jeździłem tak kilka miesięcy bo myślałem że to opony. Dopiero gdy zmieniłem na zimowe i nic nie pomogło, sprawdziłem łożyska. Na podnośniku , kręcąc kołem można było wyczuć i usłyszeć głośne szumienie i tarcie.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.