Skocz do zawartości

320D Touring - Jak awaryjnie otworzyc klape bagaznika?


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem;/

rano padl mi akumulator, w celu naladowania musialem go wyciagnac i zaniesc do domu naladowac ;/

a z tego wzgledu ze w tylnej klapie nie ma zamka aby mozna otowrzyc jak mozna to bezpiecznie zrobic??

jest jakas metoda??

bo czytalem gdzies ze mozna wziac naladowany aku i podlaczyc pod te klemy pod maska, ale czy to bezpieczne??

czy mozna cos uszkodzic??

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi

ale jak to bywa to kable zatrzasnelem sobie w bagazniku :duh: wiec wycieczke i tak mialem na pake wiec odrazu zabralem ze soba aku i podlaczylem :)

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do awaryjnego otwarcia klapy bagażnika w Touringu jest specjalna dźwignia.

 

Złóż siedzenia żeby dostać się do bagażnika albo otwórz samą szybę na klapie. Na samym dole ,na środku, tuż nad linią podłogi, przy zamku który łapie zaczep w klapie, jest prostokątna plastikowa zaślepka. Trzeba ja zdjąć i oczom ukaże się czerwona dźwignia. Trzeba ją przesunąć i klapa odskoczy. Jest to specjalna dźwignia do awaryjnego otwierania.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawoj a czy wiesz może jak awaryjnie otworzyc sama tylną szybe? bo siadł mi ten mikrostyk od otwierania, kupilem juz nowy, no ale zeby go wymienić to musze wpierw jakos te szybe otworzyć ...
Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., rozbierałem to kiedyś. Zależy jaki mikrostyk. Jeżeli masz na myśli tę gumkę elektroprzewodzącą z mechanizmem , ta która jest nad podłużnym, gumowym przyciskiem (przycisk jest od dołu) w tej plastikowej klamce, to wcale nie musisz otwierać szyby.

Od dołu zresztą niewiele da się zrobić, chyba po prostu nic.

 

Musisz podważyć plastikową przykrywkę. Od spodu masz przycisk, naokoło tej plastikowej klamki / uchwytu biegnie rowek. Wkładasz płaski , szeroki śrubokręt w rowek i podważasz. Górna sześć odskoczy, jest na zatrzaskach i już masz dostęp do wnętrzności.

 

A skąd wiesz że problem jest akurat tutaj? U mnie otwiera się z kluczyka a nie otwiera się przyciskiem. Mechanizm otwierający / zwalniający zaczep znajduje się w klapie , nie w tej plastikowej klamce. W klamce jest tylko prosty przycisk sterujący zamkiem na dole , w klapie.

 

U mnie jest chyba gdzieś przerwana ścieżka na szybie lub w kostce pod plastikową osłoną w lewym dolnym rogu szyby bo sprawdzałem i prąd nie dochodzi wcale do przycisku, nie ma obiegu. Tam , w rogu, zbiegają się przewody od ogrzewania i otwierania szyby.

 

Mi na razie nie chcę się szukać , może na wiosnę popatrzę.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa ani z przycisku na szybie ani z pilota. W sumie to wcześniej źle sie wyraziłem, mikrostyk jest dobry, bo moduł centralnego zamka dostaje sygnał otwarcia. Słychac też, że zamek probuje sie ruszyć ale jakby coś go blokowało. Kiedyś raz zadziałało dobrze więc korzystajac z okazji że szyba jest podniesiona dobrałem sie do zamka i rozebrałem go ale wizualnie wszystko jest tam ok, nic nie popękane. Po złożeniu przez pare dni działało dobrze a potem znów siadło.

 

Teraz kupiłem nowy mechanizm zamka ale żeby go wymienic musze znów podnieść szybe...

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.