Skocz do zawartości

330xd -buczenie z mostu


Cinekptkwo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 46 330xd problem moj jest prawdopodobnie z mostem przy prędkości po miedzy 115 a 140 km/h w momencie dodania gazu z tylniej części pojazdu słychać bardzo mocne buczenie wibracje dodam jednak ze problem nie występuje caly czas raz na jakis czas sie pojawi ;/ jeżeli przytrzymam gaz i pojawi sie prędkość ok 150 buczenie momentalnie mija gdy zwalniam nie ma tego problemu czy ktos mial podobny problem i moze mnie naprowadzic co to moze byc :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony to nie są jeszcze mogę dodać ze w momenice dodania gazu gazu słychać delikatne puknięcie ... teraz dowiedzialem sie od znajomego mechanika który pojeździł trochę moim autkiem ze mu wygląda na to jak by wal w chodzi w rezonans i nakierował mnie że być moze mam rozwalona gumę która jest obejma dla walu i tłumika w tygodniu będę na kanale to się okaże :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 46 330xd problem moj jest prawdopodobnie z mostem przy prędkości po miedzy 115 a 140 km/h w momencie dodania gazu z tylniej części pojazdu słychać bardzo mocne buczenie wibracje dodam jednak ze problem nie występuje caly czas raz na jakis czas sie pojawi ;/ jeżeli przytrzymam gaz i pojawi sie prędkość ok 150 buczenie momentalnie mija gdy zwalniam nie ma tego problemu czy ktos mial podobny problem i moze mnie naprowadzic co to moze byc :>

 

A ten rezonans nie pojawia sie przypadkiem od pewnej "sily przyspieszania"? Tzn. jesli delikatnie rozpedzasz auto przez te krytyczne predkosci to jest cisza, a kiedy uzywasz mocniejszego/maksymalnego przyspieszenia to wtedy dudni?

W jakim stanie masz kolo dwumasowe?

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a wiec tak wymiana gumy pomogła ... w tej gumie jest łożysko które kompletnie nie było na swoim miejscu a po drogie guma była strasznie miękka gdy ja przyrównałem do nowej koszt takiej części to ok 200zl ja ją sam wymieniałem wiec wam nie powiem jaki koszt wymiany, ale sadze ze około 200zl by najmiej ja jako mechanik tyle bym skasował .. pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.