Skocz do zawartości

320d XENONY przerobione z allegro warto?? [połączone tematy]


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno kupilem auto ale niestety bez xenonow

na allegro znalazlem cos takiego

http://moto.allegro.pl/item845885790_hid_xenon_xenony_h7_bmw_e39_e46_koszalin_ksenon.html

interesuje mnie barwa 6000K ewentualnie 8000K

wiem ze mam zarowki H7

i teraz mam kilka pytan odnosnie tych xenonow:

1. czy nie powypalaja mi soczewek w reflektorach?? (czy nie bedzie odpryskow)

2. czy trzeba duzo sie bawic w przerabianie aby je zamontowac??

3. no i czy komputer bedzie pokazywal bledy?? (czy bedzie sygnalizowal ze przepalona zarowka)

z gory dzieki za pomoc

______________________

Temat zdublowany - połączyłem oba w jedność, gdyż było bardzo dużo odpowiedzi i nie chciałem żadnego kasować. Kolega Stelmacher następnym razem niech nie zakłada dubla, bo będzie ostrzeżenie. Pozdrawiam [mattiss]

Edytowane przez Stelmacher

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kup ori lampy xenon i nie kombinuj..

 

A jak Cię nie stać na ori lampy to kup sobie DOBRE żarówki H7 i Ty będziesz szczęśliwy i kierowcy nadjeżdżający z naprzeciwka..

 

Wszystkim bym dowody zabierał na takie psełdo xenony.. Które zupełnie nic nie mają wspólnego z prawdzimym xenonem :mad2: :duh: :nienie:

 

Tyle w temacie. :8)

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja od roku mam zalozone hid'y co prawda ponad 2x wiecej za nie dalem niz te z aukcji, ale nie przebarwiaja mi lamp. Z tego co wiem w tych tanszych zestawach sa gorsze przetwornice i czesto zarniki padaja. montaz okolo godziny, bo trzeba przyjac ze adaptery nie sa idealne i bedzie je trzeba potraktowac pilnikiem. co do komputera, to pokazuje tylko bledy jak sa wylaczone swiatla, a z racji ze jezdzimy na swiatlach caly rok to nie ma problemu. barwe polecam jak najjasniejsza 5000,6000K - zblizony kolor do fabrycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku co ty gadasz z tym jak najsilniejsza HIDy to jest wogole paranoja :nienie: Raz prawidlowo te oswietlenie wymaga spryskiwaczy reflektorow Dwa te tanie dziadostwa oslepiaja innych kierujacych trzy kupisz jak najmocniejsze i widocznosc bedzie marna jak juz to 6000 i niewiecej

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto ,tylko jak piszą koledzy najlepiej 6000k z tym oślepianiem innych to bym polemizował,jak światła są żłe ustawione to i zwykłe oślepiają,miałem xenony 6000k w e36 i powiem że jakość światła super linie na drodze i znaki wyglądają jakby były podświetlone,powiem tak jeżeli zależy ci tylko na fajnym kolorku i troszkę lepszym światle mogę polecić tobie fajne żarówki NAVARA kolor jak xenon 6000k jakość światła lepsza,sam osobiście nie byłem zwolennikiem żarówek ale te są ok byłem miło zaskoczony,no i nie trzeba się bawić w przeróbki,komp nie sygnalizuje przepalenia,jednym słowem taniej szybko i bez przeróbek j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj, kup sobie zwykłe żarówki philips bluevision albo osram nightbreaker, a nie jakies HIDy, coś mnie trafia jak widze na drodze coś takiego, wali to po oczach, aż mam ochote dzwonić po policje. było kupić z ksenonami a jak nie udało sie to zostaw jak jest, 95% aut nie ma ksenonów i jakos jeździ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak obejsc tego kompa, aby nie sygnalizowal przepalenia??

jakis rezystor po drodze ???

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy nie powypalaja mi soczewek w reflektorach?? (czy nie bedzie odpryskow)

jakie masz tam lampy wsadzone ze masz soczewki :?:

byly jakies lampy stosowane w e46 z soczewka, a bez ksenonow??

moje zdanie: nie warto, wybor twoj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do soczewki jeszcze warto z barwą 6000k ale te tanie z chińskimi przetwornicami lubią świrować zakłucać radio i inne jak wyswietlać błąd przepalonej żarówki czy migotać z czasem ale zdecydowanie polecam droższe i pewne zestawy Philips czy dedykowane Well Done ale widząc odpowiedz mojego przedmówcy sądzę że ten temat zaraz w kosmos poleci :)

zaklucac :arrow: zaklocac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym oślepianiem innych to bym polemizował,jak światła są żłe ustawione to i zwykłe oślepiają

HID w 90 % oslepia bonikt nie ustawia po tym lamp a jak bym cie spotkal na drodze z tym gadzetem to bys mial dwie opcje:

1: zdejmujesz na miejscu

2: zabieram ci dowod rejestracyjny

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra od xenonow mnie odgoniliscie

ale zarowki to juz musze wymieniec bo ostatnie auta mialem z xenonami i sie przyzwyczailem niebieskiej podswiaty;d

wiec teraz jakie zarowki h7??

narva ale jakie??

te: http://www.allegro.pl/item844788934_narva_range_power_blue_50_h7_tuning_najtaniej.html

czy moze osram: http://www.allegro.pl/item814800999_h7_osram_cool_blue_12v_55w_zarowki_xenon_w_wa_h_7.html

 

a czym one sie roznia od nich??

http://www.allegro.pl/item838868897_zarowki_platin_xenon_plasam_blue_h7_55w_10000k.html

bo widze maja ladna barwe 10000K ;d no i niedrogie

 

to ktore wybrac??

a moze zaproponujecie cos z wlasnego doswiadczenia??

p.szalezy mi na lekko niebieskim swietle ;) abu auto ladnie sie prezentowalo :)

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra od xenonow mnie odgoniliscie

 

Mylisz pojecie xenon z hidem

zrob to jak trzeba i jest oki a moze poszukaj orginalnego ksenonu do buni

Pisałem , dedykowane ma Well Done , wiadomo że nie za 200zł tylko za 800 , Philips też jest OK , ten chyba z 600zł

ale nie chinszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sensie to nie wazne czy xenon czy hid ale za duzo roboty przy tym

pozostanmy juz przy wyboze zarowek zniebieska poswiata :)

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka halogenowa jest inaczej zbudowana niż w lampie xenonowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Świecić będzie ale po oczach. I załamania światło/cień nie będzie tak jakie powinno być w prawidłowej lampie. Ale kto na to patrzy, ważne, żeby 'niebiesko było. bo xełon musi być' :lol: :lol:

 

Kup żarówki H7 teraz jakieś nowe Bosch Silver coś tam wypuścił... ;)

 

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prosze o przyklady takich h7 :)

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,jak bym cie spotkal na drodze z tym gadzetem to bys mial dwie opcje:

1: zdejmujesz na miejscu

2: zabieram ci dowod rejestracyjny

 

Daj spokój,już byś się nie chwalił,widziałem policmajstrów co i olej w silniku potrafią sprawdzić :mad2:

Tak poważnie nie jestem zwolennikiem,przeróbek,ale powiem tak kiedyś miałem w e36 xenony z allegro podczas kontroli żaden policjant nie miał nic przeciwko,a było kilka jak to mówią rutynowych kontroli w paru miastach i nigdy nikt się nie przyczepił,podejrzewam że myśleli że tak ma być,

tak na marginesie nie wiem jak kto ale ja na pewno nie zdejmował bym na miejscu,kazał bym im to zrobić, jeżeli uznali by że nie są to światła z homologacją,kiedyś chcieli mi zabrać dowód bo w e30 po włączeniu długich świeciły się 4 lampy z przodu :D

najlepiej nie kombinować i nie przerabiać,fakt nie jest miło jak ktoś oślepia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym miał niby sprawdzić prawidłowość tych lamp??? Chyba nie lizakiem? ... :lol: :lol:

 

A co do żarówek, nigdy nie byłem zwolennikiem tanich chińskich żarówek, zawsze miałem Osram albo Phillips, także sugerowałbym jednak kupić żarówki jakieś sprawdzonej firmy. Niby koszt większy ale przynajmniej wiesz co masz. Druga sprawa, że takie wszystkie 'xenon żarówka' a'la biedronka czy alledrogo poświecą znacznie krócej niż 'firmowa'.

 

Ale wybór należy do Ciebie ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym miał niby sprawdzić prawidłowość tych lamp??? Chyba nie lizakiem? ... :lol: :lol:

 

 

Nie lizakiem nie umiem :cry2:

Oswietlenie musi miec homologacje a te hidy z reguly jej nie maja :evil:

a nawet jak maja to przy oswietleniu typu ksenon wymagane sa spryskiwacze reflektorow :wink:

 

Wiesz mi chodzi o bezpieczenstwo na drodze a nie oto zeby kogos karac

 

nie zdejmował bym na miejscu,kazał bym im to zrobić

Kazac to ty sobie tylko mozesz :norty: nie zdejmiesz, to masz zabrany dowod i zaproszenie na badanie pojazdu

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.